Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Články

Blanenští zastupitelé schválili rozpočet města

Blanenští zastupitelé schválili rozpočet města

Blansko - Blanenští zastupitelé schválili městský rozpočet na rok 2012. Je vyrovnaný, jeho výše činí zhruba 400 milionů korun. „Vzhledem k nižší daňové výtěžnosti je maximálně úsporný, nedotkne se to ale základních služeb pro obyvatelstvo,“ říká místostarosta Jiří Crha. I proto se letos neplánuje žádná opravdu velká investiční akce.

Celý článek
Kniha Sto dětí mi říká brácho popisuje život v Indii

Kniha Sto dětí mi říká brácho popisuje život v Indii

Moravské Knínice - Manželé Marie a Karel Dvořákovi z Moravských Knínic strávili rok ve vesnické škole v jedné z nejchudších oblastí v Indii. V městečku Deodurga ve státě Karnataka, kde se nachází salesiánská škola pro děti z okolí, bydleli a pracovali. Pomáhali s výukou angličtiny, informatiky, přírodních věd a matematiky, doučovali a pomáhali s organizací volnočasových aktivit. Své zážitky popsali v knize Sto dětí mi říká brácho. Více prozradila lékařka boskovické nemocnice v současné době na mateřské dovolené Marie Dvořáková.

Celý článek
Boskovičtí radní chtějí zachovat nemocnici pod městem

Boskovičtí radní chtějí zachovat nemocnici pod městem

Boskovice - Opoziční sociálně-demokratičtí zastupitelé v Boskovicích adresovali před časem tamním radním podnět, ve kterém vybídli k projednání teoretické možnosti převodu boskovické nemocnice pod Jihomoravský kraj. Před několika dny jim přišla odpověď. Radní v ní zaujali jasné stanovisko – provozovatelem nemocnice by mělo i nadále zůstat město.

Celý článek
Turistickou sezonu zahájí další pokus o rekord

Turistickou sezonu zahájí další pokus o rekord

Blansko, Boskovice, Černá Hora - Stalo se již tradicí, že turistická sezona v našem regionu bývá slavnostně zahajována první dubnovou neděli ve stylu recesistické akce. Ani letošek nebude výjimkou, zábava může být o to větší, že datum vychází na prvního, tedy na apríla. „Toho samozřejmě hodláme využít, detaily však nechci prozrazovat, to bude překvapení,“ tají Jiří Kučera z blanenské radnice, který je opět hlavním organizátorem a duší akce.

Celý článek
Boskovice prohrály sérii 0:2

Boskovice prohrály sérii 0:2

Moravské Budějovice, Boskovice - Společná krajská liga Jihomoravského a Zlínského kraje je u konce. Boskovická Minerva se potřetí v řadě dostala do finále play off, letos však na favorizovaného soupeře nestačila. Žihadla z Moravských Budějovic ji nejprve přetlačila na domácím stadionu, aby ji pak na jejím ledě přehrála již výraznějším způsobem. Jak uvedl boskovický trenér Tomáš Zeman, jeho svěřenci prohráli ale v sérii se ctí. „Sezonu hodnotím celkově kladně. Přes vlažný úvod jsme se pak již rozehráli,“ dodal.

Celý článek
Veronika Hladíková: Nervózní nejsem, jen mám strach, jak zvládnu rozchodit nohu

Veronika Hladíková: Nervózní nejsem, jen mám strach, jak zvládnu rozchodit nohu

V sobotu 31. března od 20 hodin se na obrazovkách TV Prima Family uskuteční finálový večer soutěže Česká Miss 2012. Mezi čtrnácti adeptkami na titul královny krásy bude i osmnáctiletá vicemiss Zrcadlo 2010 Veronika Hladíková. Jaké jsou její dojmy a pocity těsně před finálovým večerem, prozradila v následujícím rozhovoru.

Celý článek
Biskupské gymnázium končí

Biskupské gymnázium končí

Letovice - Osud letovického Biskupského gymnázia se naplnil. Od příštího školního roku v něm skončí výuka a studenti budou muset dojíždět do Biskupského gymnázia v Brně, které převezme všechny studenty. Letovická škola narazila na malý počet studentů. O možném zrušení se spekulovalo už delší čas.

Celý článek
V Isarnu se bude asi brzo bourat

V Isarnu se bude asi brzo bourat

Letovice - Osud letovického keltského skanzenu Isarno je zřejmě zpečetěn. Ještě před nedávnem se zdálo, že noví zájemci o jeho provozování v čele s Janem Rabanem jsou na dobré cestě k dohodě s vedením radnice o dalším fungování turistické atrakce. Nyní je ale všechno jinak.

Celý článek
Otužilci si zaplavali v lomu v Šošůvce

Otužilci si zaplavali v lomu v Šošůvce

Obec Šošůvka ve spolupráci s místním Sokolem a brněnskými otužilci uspořádala v neděli první ročník zimního plavání v místním lomu. Vzduch měl teplotu pět stupňů, voda 1,5 stupně. Organizátoři by rádi založili novou tradici.

Celý článek
Na náměstí vařily známé tváře

Na náměstí vařily známé tváře

Boskovice - V Boskovicích na náměstí se v pondělí konalo natáčení dalšího dílu oblíbeného pořadu Prima Family Česko na talíři. Moderátorka, herečka Daniela Šinkorová, a šéfkuchař Jaroslav Sapík tentokrát přivítali zpěváka z nedalekého Žernovníku Laďu Kerndla. 
Celý článek

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509