Dnes je čtvrtek, 24. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 9 hod.: Farmářské trhy.
Blansko – Dělnický dům v 9 a 10.30 hod.: Kráska a zvíře, taneční pohádka.
Blansko – Náměstí Republiky v 15 hod.: ZUŠ OPEN – Koncert vítězů.
Blansko – Knihovna v 17 hod.: Politické strany, jejich proměny a aktuální trendy: Vzestup politických podnikatelů.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: Koncert – Hovaduo, Ivoš Cicvárek a Lada Šimíčková.
Boskovice – Zámek v 19 hod.: Melodie, které milujeme.
Letovice – ZUŠ v 15 hod.: ZUŠ Open.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 hod.: ZUŠ Open 2018.


kina
Blansko ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Boskovice v 17 hod. Solo: Star Wars Story.
Boskovice ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Doubravice v 18 hod. Věčně tvá nevěrná.

všechny

Sledujte nás!Články

Okresní derby pro sebe rozhodly Boskovice

Okresní derby pro sebe rozhodly Boskovice

Blanensko a Boskovicko - Máme za sebou již dvě jarní kola krajského přeboru. Jestli to tak půjde dál, budou fanoušci z našeho okresu spokojení. Přišla sice první porážka, ale v přímém souboji mezi Boskovicemi a Rájcem-Jestřebím body někdo musel odevzdat. Byli to hosté, přes nadějný začátek z jejich strany. Blansko jasně vyhrálo v Novosedlech, Ráječko i druhý domácí zápas zvládlo bez ztráty kytičky.

Celý článek
Veronika Hladíková se v České Miss neztratila

Veronika Hladíková se v České Miss neztratila

Titul Česká Miss posluchačů Frekvence 1 získala na finálovém večeru České Miss 2012 Veronika Hladíková. Osmnáctiletá studentka gymnázia ve Šternberku, která se v roce 2010 stala první vicemiss soutěže Miss Zrcadlo, oslovila svým projevem nejvíce posluchače na tomto radiu.

Celý článek
Turistická sezona začala novým rekordem

Turistická sezona začala novým rekordem

Černá Hora - Akce s názvem Aprílové zahájení turistické sezony aneb Kdo má o kolečko víc, šlape z Blanska, z Boskovic zahájila novou turistickou sezonu na Blanensku a Boskovicku. Ta opět začala netradičním rekordem.

Celý článek
Blanenští zastupitelé schválili rozpočet města

Blanenští zastupitelé schválili rozpočet města

Blansko - Blanenští zastupitelé schválili městský rozpočet na rok 2012. Je vyrovnaný, jeho výše činí zhruba 400 milionů korun. „Vzhledem k nižší daňové výtěžnosti je maximálně úsporný, nedotkne se to ale základních služeb pro obyvatelstvo,“ říká místostarosta Jiří Crha. I proto se letos neplánuje žádná opravdu velká investiční akce.

Celý článek
Kniha Sto dětí mi říká brácho popisuje život v Indii

Kniha Sto dětí mi říká brácho popisuje život v Indii

Moravské Knínice - Manželé Marie a Karel Dvořákovi z Moravských Knínic strávili rok ve vesnické škole v jedné z nejchudších oblastí v Indii. V městečku Deodurga ve státě Karnataka, kde se nachází salesiánská škola pro děti z okolí, bydleli a pracovali. Pomáhali s výukou angličtiny, informatiky, přírodních věd a matematiky, doučovali a pomáhali s organizací volnočasových aktivit. Své zážitky popsali v knize Sto dětí mi říká brácho. Více prozradila lékařka boskovické nemocnice v současné době na mateřské dovolené Marie Dvořáková.

Celý článek
Boskovičtí radní chtějí zachovat nemocnici pod městem

Boskovičtí radní chtějí zachovat nemocnici pod městem

Boskovice - Opoziční sociálně-demokratičtí zastupitelé v Boskovicích adresovali před časem tamním radním podnět, ve kterém vybídli k projednání teoretické možnosti převodu boskovické nemocnice pod Jihomoravský kraj. Před několika dny jim přišla odpověď. Radní v ní zaujali jasné stanovisko – provozovatelem nemocnice by mělo i nadále zůstat město.

Celý článek
Turistickou sezonu zahájí další pokus o rekord

Turistickou sezonu zahájí další pokus o rekord

Blansko, Boskovice, Černá Hora - Stalo se již tradicí, že turistická sezona v našem regionu bývá slavnostně zahajována první dubnovou neděli ve stylu recesistické akce. Ani letošek nebude výjimkou, zábava může být o to větší, že datum vychází na prvního, tedy na apríla. „Toho samozřejmě hodláme využít, detaily však nechci prozrazovat, to bude překvapení,“ tají Jiří Kučera z blanenské radnice, který je opět hlavním organizátorem a duší akce.

Celý článek
Boskovice prohrály sérii 0:2

Boskovice prohrály sérii 0:2

Moravské Budějovice, Boskovice - Společná krajská liga Jihomoravského a Zlínského kraje je u konce. Boskovická Minerva se potřetí v řadě dostala do finále play off, letos však na favorizovaného soupeře nestačila. Žihadla z Moravských Budějovic ji nejprve přetlačila na domácím stadionu, aby ji pak na jejím ledě přehrála již výraznějším způsobem. Jak uvedl boskovický trenér Tomáš Zeman, jeho svěřenci prohráli ale v sérii se ctí. „Sezonu hodnotím celkově kladně. Přes vlažný úvod jsme se pak již rozehráli,“ dodal.

Celý článek
Veronika Hladíková: Nervózní nejsem, jen mám strach, jak zvládnu rozchodit nohu

Veronika Hladíková: Nervózní nejsem, jen mám strach, jak zvládnu rozchodit nohu

V sobotu 31. března od 20 hodin se na obrazovkách TV Prima Family uskuteční finálový večer soutěže Česká Miss 2012. Mezi čtrnácti adeptkami na titul královny krásy bude i osmnáctiletá vicemiss Zrcadlo 2010 Veronika Hladíková. Jaké jsou její dojmy a pocity těsně před finálovým večerem, prozradila v následujícím rozhovoru.

Celý článek
Biskupské gymnázium končí

Biskupské gymnázium končí

Letovice - Osud letovického Biskupského gymnázia se naplnil. Od příštího školního roku v něm skončí výuka a studenti budou muset dojíždět do Biskupského gymnázia v Brně, které převezme všechny studenty. Letovická škola narazila na malý počet studentů. O možném zrušení se spekulovalo už delší čas.

Celý článek

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509