Dnes je pátek, 16. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Atleti ASK Blansko prožili nadmíru pestrý a úspěšný rok 2017

20.1.2018 12:24 | Původní vydání | Martin Bezdíček

BLANSKO - Rok 2017 byl v podání atletů a atletek ASK Blansko nadmíru úspěšný a pestrý, padalo mnoho osobních výkonů, titulů mistrů České republiky, Moravy a Slezska i český rekord, byla úspěšná i účast na Olympiádě mládeže v Brně a největším Evropském mítinku mládeže European Kids Athletics Games. 

Atleti ASK Blansko prožili nadmíru pestrý a úspěšný rok 2017
Blanenští atleti. Foto Martin Bezdíček

Ze všech úspěchů roku připomeneme ty největší, a to mistrovský titul v dorostenkách Leony Marečkové na 400 m z Jablonce nad Nisou, mistrovské tituly v žákyních Pavly Štoudkové, která vybojovala halový mistrovský titul na 800 m v Praze a překonala 37 let starý rekord na této trati. Má i venkovní titul na 800 m a třetí místo z mistrovství republiky v přespolním běhu na 2000 m a vítězství na 1500 m z Olympiády mládeže. Vyhrála 800 m na European Kids Athletics Games a získala mnoho dalších úspěchů včetně reprezentace České republiky.

V mladších žákyních získaly Adéla Jánošíková, Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková mistrovský titul Moravy a Slezska v družstvech mladších žákyň, když k tomuto vítězství přispěly v hostujícím družstvu JAC Brno, Veronika Jakusidisová má druhé místo z dálky a třetí na 60 m z European Kids Athletics Games a třetí místo z Olympiády mládeže ve štafetě na 4 x 60 m, jinak Veronika patří ve své kategorii k absolutní špičce v ČR ve skoku vysokém.

Dominika Bezdíčková se pomalu stává z cyklistky atletkou a příslibem pro oddíl na střední tratě, když v tabulkách přípravky ji patří na 800 m na dráze druhé místo.  V hale pak první místo na 300 m a skoku vysokém.  Podařilo se jí obhájit prvenství v Brněnském běžeckém poháru v kategorii přípravek starších. Dařilo se i našim družstvům mladších žákyň a žáků doplněných o naše nejmenší z přípravek, kteří pravidelně sbírali body v soutěži družstev Jihomoravského kraje.

I naše družstvo žen ve druhé lize skupiny E posíleno o závodnice JACU Brno se v této soutěži neztratilo. Velký dík patří všem, kteří se pravidelně zúčastňují nejrůznějších závodů, ať je to Okresní běžecká liga, Brněnský běžecký pohár, nebo nejrůznější mítinky a mistrovské závody po celé České republice.

Blanenská atletika v dnešní době má na 70 členů, o které se tréninkově stará pan Jiří Ošlejšek, Bohumil Kazda, paní Stanislava Jandáková a starší odchovanci ASK Blansko. V loňském roce se opět uskutečnilo soustředění ve Vysokých Tatrách pro starší členy našeho oddílu. O prázdninách jsme pořádali již pravidelný týdenní atletický tábor pro děti. Ze závodů se pořádal štafetový pohár a jedno kolo krajského přeboru mladších žáků v družstvech.

V letošním roce nás čeká opět mnoho závodů doma i zahraničí a budeme pořádat 25.4. 2018 Čokoládová tretra, která je odnoží Zlaté tretry pro děti do 11 let a jejíž finále se koná při tomto mítinku, dále pořádáme 26. 4. 2018 Štafetový pohár pro základní školy, 29.4.2018 Memoriál Věry Bušové - Gilkové, 10.5.2018 1. kolo mladšího žactva družstev a 30.9.2018 Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva jednotlivců což je nejvyšší závod pro tuto kategorii.

Veškeré závody se budou konat na sportovním ostrově Ludvíka Daňka, kde se nachází atletický stadion. Doufáme, že se v letošním roce podaří zlepšit zázemí našeho oddílu na tomto stadionu a opravy samotného vybavení stadionu abychom mohli tyto významné závody uspořádat v důstojném prostředí, jelikož si myslíme, že si to blanenská atletika jako královna sportu plně zaslouží za vzornou reprezentaci nejenom oddílu, města, kraje, ale i České republiky.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509