Dnes je sobota, 24. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kostel sv. Martina v 10 hod.: Den průvodců.
Blansko – Tělocvična ZŠ Salmova v 10 hod.: Nerf wars.
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Obejmi mě, prosím.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Ohrožená semínka.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: FILM JARO (Kevade, Estonsko 1969).
Borotín – Kulturní dům ve 20 hod.: Hasičský ples.
Boskovice – Hotel Moravia v 18 hod.: Degustace vín – vinařství Vinselekt Michlovský.
Boskovice – Sokolovna ve 20 hod.: Hasičský Mazurácký ples 2018.
Klepačov – Dělnický dům ve 20 hod.: Ples Sboru dobrovolných hasičů Klepačov.
Kunštát – Kulturní dům ve 20 hod.: Koncert skupiny Abraxas.
Moravský kras – Dům přírody Moravského krasu v 16 hod.: Detektivem v přírodě.
Olešnice – Kulturní dům ve 20 hod.: Ples FC Olešnice.
Velké Opatovice – Sokolovna ve 20 hod.: Ples sportovců.
Vranová – Kulturní dům v 15 hod.: Dětský karneval.


kina
Blansko v 17.30 hod. Pračlověk.
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Pračlověk.
Boskovice v 19.30 hod. Akta Pentagon: Skrytá válka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Atleti ASK Blansko prožili nadmíru pestrý a úspěšný rok 2017

20.1.2018 12:24 | Původní vydání | Martin Bezdíček

BLANSKO - Rok 2017 byl v podání atletů a atletek ASK Blansko nadmíru úspěšný a pestrý, padalo mnoho osobních výkonů, titulů mistrů České republiky, Moravy a Slezska i český rekord, byla úspěšná i účast na Olympiádě mládeže v Brně a největším Evropském mítinku mládeže European Kids Athletics Games. 

Atleti ASK Blansko prožili nadmíru pestrý a úspěšný rok 2017
Blanenští atleti. Foto Martin Bezdíček

Ze všech úspěchů roku připomeneme ty největší, a to mistrovský titul v dorostenkách Leony Marečkové na 400 m z Jablonce nad Nisou, mistrovské tituly v žákyních Pavly Štoudkové, která vybojovala halový mistrovský titul na 800 m v Praze a překonala 37 let starý rekord na této trati. Má i venkovní titul na 800 m a třetí místo z mistrovství republiky v přespolním běhu na 2000 m a vítězství na 1500 m z Olympiády mládeže. Vyhrála 800 m na European Kids Athletics Games a získala mnoho dalších úspěchů včetně reprezentace České republiky.

V mladších žákyních získaly Adéla Jánošíková, Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková mistrovský titul Moravy a Slezska v družstvech mladších žákyň, když k tomuto vítězství přispěly v hostujícím družstvu JAC Brno, Veronika Jakusidisová má druhé místo z dálky a třetí na 60 m z European Kids Athletics Games a třetí místo z Olympiády mládeže ve štafetě na 4 x 60 m, jinak Veronika patří ve své kategorii k absolutní špičce v ČR ve skoku vysokém.

Dominika Bezdíčková se pomalu stává z cyklistky atletkou a příslibem pro oddíl na střední tratě, když v tabulkách přípravky ji patří na 800 m na dráze druhé místo.  V hale pak první místo na 300 m a skoku vysokém.  Podařilo se jí obhájit prvenství v Brněnském běžeckém poháru v kategorii přípravek starších. Dařilo se i našim družstvům mladších žákyň a žáků doplněných o naše nejmenší z přípravek, kteří pravidelně sbírali body v soutěži družstev Jihomoravského kraje.

I naše družstvo žen ve druhé lize skupiny E posíleno o závodnice JACU Brno se v této soutěži neztratilo. Velký dík patří všem, kteří se pravidelně zúčastňují nejrůznějších závodů, ať je to Okresní běžecká liga, Brněnský běžecký pohár, nebo nejrůznější mítinky a mistrovské závody po celé České republice.

Blanenská atletika v dnešní době má na 70 členů, o které se tréninkově stará pan Jiří Ošlejšek, Bohumil Kazda, paní Stanislava Jandáková a starší odchovanci ASK Blansko. V loňském roce se opět uskutečnilo soustředění ve Vysokých Tatrách pro starší členy našeho oddílu. O prázdninách jsme pořádali již pravidelný týdenní atletický tábor pro děti. Ze závodů se pořádal štafetový pohár a jedno kolo krajského přeboru mladších žáků v družstvech.

V letošním roce nás čeká opět mnoho závodů doma i zahraničí a budeme pořádat 25.4. 2018 Čokoládová tretra, která je odnoží Zlaté tretry pro děti do 11 let a jejíž finále se koná při tomto mítinku, dále pořádáme 26. 4. 2018 Štafetový pohár pro základní školy, 29.4.2018 Memoriál Věry Bušové - Gilkové, 10.5.2018 1. kolo mladšího žactva družstev a 30.9.2018 Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva jednotlivců což je nejvyšší závod pro tuto kategorii.

Veškeré závody se budou konat na sportovním ostrově Ludvíka Daňka, kde se nachází atletický stadion. Doufáme, že se v letošním roce podaří zlepšit zázemí našeho oddílu na tomto stadionu a opravy samotného vybavení stadionu abychom mohli tyto významné závody uspořádat v důstojném prostředí, jelikož si myslíme, že si to blanenská atletika jako královna sportu plně zaslouží za vzornou reprezentaci nejenom oddílu, města, kraje, ale i České republiky.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509