Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Atleti ASK Blansko prožili nadmíru pestrý a úspěšný rok 2017

20.1.2018 12:24 | Původní vydání | Martin Bezdíček

BLANSKO - Rok 2017 byl v podání atletů a atletek ASK Blansko nadmíru úspěšný a pestrý, padalo mnoho osobních výkonů, titulů mistrů České republiky, Moravy a Slezska i český rekord, byla úspěšná i účast na Olympiádě mládeže v Brně a největším Evropském mítinku mládeže European Kids Athletics Games. 

Atleti ASK Blansko prožili nadmíru pestrý a úspěšný rok 2017
Blanenští atleti. Foto Martin Bezdíček

Ze všech úspěchů roku připomeneme ty největší, a to mistrovský titul v dorostenkách Leony Marečkové na 400 m z Jablonce nad Nisou, mistrovské tituly v žákyních Pavly Štoudkové, která vybojovala halový mistrovský titul na 800 m v Praze a překonala 37 let starý rekord na této trati. Má i venkovní titul na 800 m a třetí místo z mistrovství republiky v přespolním běhu na 2000 m a vítězství na 1500 m z Olympiády mládeže. Vyhrála 800 m na European Kids Athletics Games a získala mnoho dalších úspěchů včetně reprezentace České republiky.

V mladších žákyních získaly Adéla Jánošíková, Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková mistrovský titul Moravy a Slezska v družstvech mladších žákyň, když k tomuto vítězství přispěly v hostujícím družstvu JAC Brno, Veronika Jakusidisová má druhé místo z dálky a třetí na 60 m z European Kids Athletics Games a třetí místo z Olympiády mládeže ve štafetě na 4 x 60 m, jinak Veronika patří ve své kategorii k absolutní špičce v ČR ve skoku vysokém.

Dominika Bezdíčková se pomalu stává z cyklistky atletkou a příslibem pro oddíl na střední tratě, když v tabulkách přípravky ji patří na 800 m na dráze druhé místo.  V hale pak první místo na 300 m a skoku vysokém.  Podařilo se jí obhájit prvenství v Brněnském běžeckém poháru v kategorii přípravek starších. Dařilo se i našim družstvům mladších žákyň a žáků doplněných o naše nejmenší z přípravek, kteří pravidelně sbírali body v soutěži družstev Jihomoravského kraje.

I naše družstvo žen ve druhé lize skupiny E posíleno o závodnice JACU Brno se v této soutěži neztratilo. Velký dík patří všem, kteří se pravidelně zúčastňují nejrůznějších závodů, ať je to Okresní běžecká liga, Brněnský běžecký pohár, nebo nejrůznější mítinky a mistrovské závody po celé České republice.

Blanenská atletika v dnešní době má na 70 členů, o které se tréninkově stará pan Jiří Ošlejšek, Bohumil Kazda, paní Stanislava Jandáková a starší odchovanci ASK Blansko. V loňském roce se opět uskutečnilo soustředění ve Vysokých Tatrách pro starší členy našeho oddílu. O prázdninách jsme pořádali již pravidelný týdenní atletický tábor pro děti. Ze závodů se pořádal štafetový pohár a jedno kolo krajského přeboru mladších žáků v družstvech.

V letošním roce nás čeká opět mnoho závodů doma i zahraničí a budeme pořádat 25.4. 2018 Čokoládová tretra, která je odnoží Zlaté tretry pro děti do 11 let a jejíž finále se koná při tomto mítinku, dále pořádáme 26. 4. 2018 Štafetový pohár pro základní školy, 29.4.2018 Memoriál Věry Bušové - Gilkové, 10.5.2018 1. kolo mladšího žactva družstev a 30.9.2018 Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva jednotlivců což je nejvyšší závod pro tuto kategorii.

Veškeré závody se budou konat na sportovním ostrově Ludvíka Daňka, kde se nachází atletický stadion. Doufáme, že se v letošním roce podaří zlepšit zázemí našeho oddílu na tomto stadionu a opravy samotného vybavení stadionu abychom mohli tyto významné závody uspořádat v důstojném prostředí, jelikož si myslíme, že si to blanenská atletika jako královna sportu plně zaslouží za vzornou reprezentaci nejenom oddílu, města, kraje, ale i České republiky.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509