Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!BAMBIFEST 2018 zaplnil zámecký park, přišlo 2700 lidí

26.5.2018 10:04 | Původní vydání | Marie Jahodová

BLANSKO - Dva tisíce sedm set návštěvníků si v pátek 18. a sobotu 19. května přišlo do zámeckého parku v Blansku užít prezentaci organizací pro děti a mládež, hudební FEST a Konferenci. Ve spolupráci s městem Blanskem ho opět uspořádali skauti ze střediska Světla Blansko.

BAMBIFEST 2018 zaplnil zámecký park, přišlo 2700 lidí
Bambifest. Foto pořadatelé

Děti lákali roboti i hasiči

Dvaatřicet organizací pro děti a mládež v pátek a sobotu zaplnilo park a dětem i dospělým nabízeli možnost vyzkoušet si, čím se zabývají. Děti si tak hráli s roboty, zkoušeli judo nebo baseball a aktivně se seznamovali s nabídkou volnočasovek na Blanensku. Stánky, které navštívily, si značili do barevných průvodek a za každých pět organizací si mohli zajít na skákací hrad, který poskytl partner BAMBIFESTu TOP Autosalon Blansko. „Děti chodily hodně nadšené z prezentace baseballistů a hasičů, a jakmile si jednou zašli na skákací hrad, hodně se pak snažili navštívit co nejvíce prezentujících, aby mohli přijít zase,“ říká s úsměvem jedna z organizátorek Gabriela Plchová. Pokud navštívili alespoň 18 organizací, mohli se také zúčastnit slosování o deskové hry.

be.FEST si přišlo poslechnout 800 lidí, vyhrála kapela Odbor sociálních věcí

O titul interpreta roku a poukaz na 20 hodin v nahrávacím studiu letos soutěžily tři kapely – MERS, Tryo a Odbor sociálních věcí. Právě ten na základě hlasů návštěvníků po urputném boji zvítězil. Mimo ně si návštěvníci mohli poslechnout koncert Pavla Helana a kapelu Foreplay, která zvítězila v loňském ročníku. V parku se během be.FESTu vystřídalo 800 návštěvníků, kteří vytvořili skvělou atmosféru. „Z be.FESTu mám velkou radost, přišlo víc lidí než v loňských ročnících a jsem rád, že si akci užili. Škoda, že Odbor sociálních věcí, který vyhrál, nemá svoje písničky, ale slíbili, že na tom zapracují a navíc v jejich případě akce opravdu splnila svůj účel, protože šlo o zrovna začínající kapelu. Koncert Pavla Helana měl velký úspěch a skvělou tečkou byl koncert Foreplay , který si obecenstvo očividně užilo,“ řekl organizátor be.FESTu Vít Pořízek.

Na Konferenci mluvily osobnosti z Blanenska

Blanenský farář Jiří Kaňa z farnosti svatého Martina, Ondra Fišer a Milan Daněk promluvili na třetí konferenci. S publikem hovořili o komunitní práci, cestování na fichtlu i práci s problémovou mládeží. „Byl jsem na všech ročnících Konference, ale tentokrát mě opravdu zaujali všichni vystupující. Hodně mě zaujala myšlenka, o které mluvil pan farář Jiří Kaňa, že by se lidé neměli tolik zaměřovat na vztahy s vrstevníky, ale i na mezigenerační vztahy, které jsou stejně důležité a dlouhodobě lépe udržitelné,“ řekl jeden z návštěvníků Martin Veselý. Pokud jste Konferenci nestihli, nezoufejte, již brzy se záznam celé Konference objeví na stránkách konference.bambifest.com.

A co teď?

Akce skončila před pár hodinami, ale organizátoři už nyní vymýšlí, co by do příště mohli zlepšit. Pokud tedy pro ně máte tipy, které jste jim na akci nestihli říct, napište na bambifest@bambifest.com. BAMBIFEST každoročně chystá skupina skautů, jejichž odměnou je pouze radost návštěvníků a dobrý pocit. Velkou oporou je jim také město Blansko a partneři, kteří v úspěch akce každoročně věří a pomáhají tak s její realizací. Za to jim patří velké díky stejně jako návštěvníkům, kteří i letos přišli a BAMBIFEST si s námi užili.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509