Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Blanenská charita se připojila k projektu Ježíškova vnoučata

23.12.2017 4:02 | Původní vydání | Vladěna Jarůšková

BLANSKO - Do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, ve kterém se plní sny opuštěným starým lidem, se v letošním roce zapojila i Oblastní charita Blansko. Vánoční přání pomohla vyplnit hned dvěma seniorům.

Blanenská charita se připojila k projektu Ježíškova vnoučata
Pan Zdeněk dostal novou televizi. Foto Vladěna Jarůšková

„Projekt se nám moc líbí, proto jsme se letos k Ježíškovým vnoučatům připojili. A rádi bychom v něm pokračovali i v dalších letech,“ říká vedoucí charitní ošetřovatelské služby Radka Kuncová.

Prvním z obdarovaných se stal pan Zdeněk. Žije v domě s pečovatelskou službou, a aby se necítil tak opuštěný, věnovala mu Ježíškova vnoučata k Vánocům televizi. Do projektu jej navrhla zdravotní sestra Lucie Hegerová, která onkologicky nemocnému muži v rámci charity zajišťuje zdravotní péči.

„Pan Zdeněk žije v pečovatelském domě sám, rodina jej nenavštěvuje. Televize je pro něj často jeho jediný společník. Ta stará už dosluhovala a novou by si sám nekoupil,“ vysvětluje Lucie Hegerová. Důchod nemocnému seniorovi stačí sotva na pokrytí základních potřeb.

Novou televizi už mu charitní pracovníci předali, na svátky tak může sledovat své oblíbené dokumenty a pohádky. Radost měl také z toho, že si na něj o Vánocích vůbec někdo vzpomněl. „Podívejte, jaké mi poslali vánoční přání,“ ukazuje dojatě pan Zdeněk.

S Ježíškovými vnoučaty potěšili pracovníci blanenské charity také nemocnou seniorku paní Musilovou. Ta tráví zimu u synovce, v letních měsících však žije sama v domku na vesnici. Dárek s přáním jí přišel až z Karlových Varů. Dávku vitamínů od Ježíškových vnoučat jí předala charitní zdravotní sestra Daniela Stará.

„Nejen děti, ale i senioři si zaslouží být obdarováni. Zahřeje to u srdce, když vidím, že má práce není jen o bolesti,“ říká ošetřovatelka.

V projektu Ježíškova vnoučata může kdokoliv splnit přání starým, opuštěným a často nemocným lidem.  Sociální pracovníci a zdravotníci do něj navrhují své klienty a pak už záleží jenom na tom, kdo jejich vánoční sen pomůže vyplnit. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509