Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Blanenská charita se připojila k projektu Ježíškova vnoučata

23.12.2017 4:02 | Původní vydání | Vladěna Jarůšková

BLANSKO - Do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, ve kterém se plní sny opuštěným starým lidem, se v letošním roce zapojila i Oblastní charita Blansko. Vánoční přání pomohla vyplnit hned dvěma seniorům.

Blanenská charita se připojila k projektu Ježíškova vnoučata
Pan Zdeněk dostal novou televizi. Foto Vladěna Jarůšková

„Projekt se nám moc líbí, proto jsme se letos k Ježíškovým vnoučatům připojili. A rádi bychom v něm pokračovali i v dalších letech,“ říká vedoucí charitní ošetřovatelské služby Radka Kuncová.

Prvním z obdarovaných se stal pan Zdeněk. Žije v domě s pečovatelskou službou, a aby se necítil tak opuštěný, věnovala mu Ježíškova vnoučata k Vánocům televizi. Do projektu jej navrhla zdravotní sestra Lucie Hegerová, která onkologicky nemocnému muži v rámci charity zajišťuje zdravotní péči.

„Pan Zdeněk žije v pečovatelském domě sám, rodina jej nenavštěvuje. Televize je pro něj často jeho jediný společník. Ta stará už dosluhovala a novou by si sám nekoupil,“ vysvětluje Lucie Hegerová. Důchod nemocnému seniorovi stačí sotva na pokrytí základních potřeb.

Novou televizi už mu charitní pracovníci předali, na svátky tak může sledovat své oblíbené dokumenty a pohádky. Radost měl také z toho, že si na něj o Vánocích vůbec někdo vzpomněl. „Podívejte, jaké mi poslali vánoční přání,“ ukazuje dojatě pan Zdeněk.

S Ježíškovými vnoučaty potěšili pracovníci blanenské charity také nemocnou seniorku paní Musilovou. Ta tráví zimu u synovce, v letních měsících však žije sama v domku na vesnici. Dárek s přáním jí přišel až z Karlových Varů. Dávku vitamínů od Ježíškových vnoučat jí předala charitní zdravotní sestra Daniela Stará.

„Nejen děti, ale i senioři si zaslouží být obdarováni. Zahřeje to u srdce, když vidím, že má práce není jen o bolesti,“ říká ošetřovatelka.

V projektu Ježíškova vnoučata může kdokoliv splnit přání starým, opuštěným a často nemocným lidem.  Sociální pracovníci a zdravotníci do něj navrhují své klienty a pak už záleží jenom na tom, kdo jejich vánoční sen pomůže vyplnit. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509