Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Blanenská charita se připojila k projektu Ježíškova vnoučata

23.12.2017 4:02 | Původní vydání | Vladěna Jarůšková

BLANSKO - Do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, ve kterém se plní sny opuštěným starým lidem, se v letošním roce zapojila i Oblastní charita Blansko. Vánoční přání pomohla vyplnit hned dvěma seniorům.

Blanenská charita se připojila k projektu Ježíškova vnoučata
Pan Zdeněk dostal novou televizi. Foto Vladěna Jarůšková

„Projekt se nám moc líbí, proto jsme se letos k Ježíškovým vnoučatům připojili. A rádi bychom v něm pokračovali i v dalších letech,“ říká vedoucí charitní ošetřovatelské služby Radka Kuncová.

Prvním z obdarovaných se stal pan Zdeněk. Žije v domě s pečovatelskou službou, a aby se necítil tak opuštěný, věnovala mu Ježíškova vnoučata k Vánocům televizi. Do projektu jej navrhla zdravotní sestra Lucie Hegerová, která onkologicky nemocnému muži v rámci charity zajišťuje zdravotní péči.

„Pan Zdeněk žije v pečovatelském domě sám, rodina jej nenavštěvuje. Televize je pro něj často jeho jediný společník. Ta stará už dosluhovala a novou by si sám nekoupil,“ vysvětluje Lucie Hegerová. Důchod nemocnému seniorovi stačí sotva na pokrytí základních potřeb.

Novou televizi už mu charitní pracovníci předali, na svátky tak může sledovat své oblíbené dokumenty a pohádky. Radost měl také z toho, že si na něj o Vánocích vůbec někdo vzpomněl. „Podívejte, jaké mi poslali vánoční přání,“ ukazuje dojatě pan Zdeněk.

S Ježíškovými vnoučaty potěšili pracovníci blanenské charity také nemocnou seniorku paní Musilovou. Ta tráví zimu u synovce, v letních měsících však žije sama v domku na vesnici. Dárek s přáním jí přišel až z Karlových Varů. Dávku vitamínů od Ježíškových vnoučat jí předala charitní zdravotní sestra Daniela Stará.

„Nejen děti, ale i senioři si zaslouží být obdarováni. Zahřeje to u srdce, když vidím, že má práce není jen o bolesti,“ říká ošetřovatelka.

V projektu Ježíškova vnoučata může kdokoliv splnit přání starým, opuštěným a často nemocným lidem.  Sociální pracovníci a zdravotníci do něj navrhují své klienty a pak už záleží jenom na tom, kdo jejich vánoční sen pomůže vyplnit. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509