Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Blanenské autobusové nádraží se bude kolaudovat v červenci

8.4.2018 14:14 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Podle plánu jde výstavba autobusového nádraží v Blansku. Investor, jimž je firma ČAD Blansko, počítá proto s kolaudací areálu v červenci.

Blanenské autobusové nádraží se bude kolaudovat v červenci
Výstavba nádraží čile pokračuje. Foto Martin Jelínek

„Několik dní poté bychom chtěli zahájit provoz. Vyskytly se sice drobné technické potíže, ale řešíme je tak, aby žádné zdržení nenastalo,“ řekl Zrcadlu technický náměstek ředitele společnosti Tomáš Vykydal.

Na staveništi jsou nyní vidět těžké stroje, s jejichž pomocí dokončují dělníci stavbu železobetonové části budovy. Na ni přijde namontovat ocelová konstrukce, na které budou připevněny skla tvořící opláštění budovy. Cílem je podle architektů to, aby se v nich zrcadlilo okolí budovy. Půjde tedy o moderní objekt, který by ale neměl narušit architekturu města.

Náklady spojené se stavbou objektu se odhadují na padesát milionů korun. Původní nádraží bylo již technicky značně zastaralé.

Dvě hlavní nevýhody tohoto komplexu spočívaly v tom, že autobusy musely při odjezdu ze zastávek couvat a provoz tak nebyl bezpečný, a dále si cestující oprávněně stěžovali na to, že zastávky nejsou zastřešené. Už na nich nebudou moknout a za nepříznivého počasí pohodlně projdou z hlavní budovy až na svoji zastávku.

Blanenské autobusové nádraží ročně využije zhruba 1,3 milionu korun. Radnice se projektem pokoušela pomoci, protože na stav původního nádraží si léta stěžovala veřejnost. Na projekt ale nemohla získat dotaci, protože jí nádraží nepatří. Investice je tedy plně na bedrech vlastníka nádraží, jimž je společnost ČAD Blansko.

Při stavebních pracích bylo nutné původní objekt strhnout. nahradí jej zcela nová budova. Na nádraží se sníží počet zastávek, a to z původních pětadvaceti na šestnáct. „Také se už samozřejmě těšíme na to, až nové zařízení předáme veřejnosti do užívání,“ doplnil Vykydal.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509