Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Blanenské autobusové nádraží se bude kolaudovat v červenci

8.4.2018 14:14 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Podle plánu jde výstavba autobusového nádraží v Blansku. Investor, jimž je firma ČAD Blansko, počítá proto s kolaudací areálu v červenci.

Blanenské autobusové nádraží se bude kolaudovat v červenci
Výstavba nádraží čile pokračuje. Foto Martin Jelínek

„Několik dní poté bychom chtěli zahájit provoz. Vyskytly se sice drobné technické potíže, ale řešíme je tak, aby žádné zdržení nenastalo,“ řekl Zrcadlu technický náměstek ředitele společnosti Tomáš Vykydal.

Na staveništi jsou nyní vidět těžké stroje, s jejichž pomocí dokončují dělníci stavbu železobetonové části budovy. Na ni přijde namontovat ocelová konstrukce, na které budou připevněny skla tvořící opláštění budovy. Cílem je podle architektů to, aby se v nich zrcadlilo okolí budovy. Půjde tedy o moderní objekt, který by ale neměl narušit architekturu města.

Náklady spojené se stavbou objektu se odhadují na padesát milionů korun. Původní nádraží bylo již technicky značně zastaralé.

Dvě hlavní nevýhody tohoto komplexu spočívaly v tom, že autobusy musely při odjezdu ze zastávek couvat a provoz tak nebyl bezpečný, a dále si cestující oprávněně stěžovali na to, že zastávky nejsou zastřešené. Už na nich nebudou moknout a za nepříznivého počasí pohodlně projdou z hlavní budovy až na svoji zastávku.

Blanenské autobusové nádraží ročně využije zhruba 1,3 milionu korun. Radnice se projektem pokoušela pomoci, protože na stav původního nádraží si léta stěžovala veřejnost. Na projekt ale nemohla získat dotaci, protože jí nádraží nepatří. Investice je tedy plně na bedrech vlastníka nádraží, jimž je společnost ČAD Blansko.

Při stavebních pracích bylo nutné původní objekt strhnout. nahradí jej zcela nová budova. Na nádraží se sníží počet zastávek, a to z původních pětadvaceti na šestnáct. „Také se už samozřejmě těšíme na to, až nové zařízení předáme veřejnosti do užívání,“ doplnil Vykydal.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509