Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Blanenské autobusové nádraží se bude kolaudovat v červenci

8.4.2018 14:14 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Podle plánu jde výstavba autobusového nádraží v Blansku. Investor, jimž je firma ČAD Blansko, počítá proto s kolaudací areálu v červenci.

Blanenské autobusové nádraží se bude kolaudovat v červenci
Výstavba nádraží čile pokračuje. Foto Martin Jelínek

„Několik dní poté bychom chtěli zahájit provoz. Vyskytly se sice drobné technické potíže, ale řešíme je tak, aby žádné zdržení nenastalo,“ řekl Zrcadlu technický náměstek ředitele společnosti Tomáš Vykydal.

Na staveništi jsou nyní vidět těžké stroje, s jejichž pomocí dokončují dělníci stavbu železobetonové části budovy. Na ni přijde namontovat ocelová konstrukce, na které budou připevněny skla tvořící opláštění budovy. Cílem je podle architektů to, aby se v nich zrcadlilo okolí budovy. Půjde tedy o moderní objekt, který by ale neměl narušit architekturu města.

Náklady spojené se stavbou objektu se odhadují na padesát milionů korun. Původní nádraží bylo již technicky značně zastaralé.

Dvě hlavní nevýhody tohoto komplexu spočívaly v tom, že autobusy musely při odjezdu ze zastávek couvat a provoz tak nebyl bezpečný, a dále si cestující oprávněně stěžovali na to, že zastávky nejsou zastřešené. Už na nich nebudou moknout a za nepříznivého počasí pohodlně projdou z hlavní budovy až na svoji zastávku.

Blanenské autobusové nádraží ročně využije zhruba 1,3 milionu korun. Radnice se projektem pokoušela pomoci, protože na stav původního nádraží si léta stěžovala veřejnost. Na projekt ale nemohla získat dotaci, protože jí nádraží nepatří. Investice je tedy plně na bedrech vlastníka nádraží, jimž je společnost ČAD Blansko.

Při stavebních pracích bylo nutné původní objekt strhnout. nahradí jej zcela nová budova. Na nádraží se sníží počet zastávek, a to z původních pětadvaceti na šestnáct. „Také se už samozřejmě těšíme na to, až nové zařízení předáme veřejnosti do užívání,“ doplnil Vykydal.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509