Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Blanenské lázně potřebují modernizaci za padesát milionů korun

12.4.2018 16:38 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Blanenský krytý bazén už nutně potřebuje rekonstrukci. Radnice s ní počítá. Ještě do konce letošního roku bude vypracována studie, která upřesní, jak by zařízení mohlo po modernizaci vypadat a kolik bude projekt stát. Zrcadlu to řekl blanenský místostarosta Jiří Crha (ODS). Náklady spojené s projektem se budou pohybovat okolo 50 milionů korun.

Blanenské lázně potřebují modernizaci za padesát milionů korun
Blanenské lázně. Foto sluzby-blansko.cz

O špatném technickém stavu krytých lázní svědčí i to, že v tamní posilovně spadl v uplynulých dnech kousek obložení stropu. Nikdo nebyl zraněn, závada byla záhy odstraněna. „I proto nechceme opravy tohoto zařízení odkládat,“ doplnil Crha.

Ze studie podle něj vyplyne, zda je nutné rekonstrukci rozložit do více etap. Ať už vedení města vybere spolu s architekty jakoukoli variantu úpravy lázní, v příštím roce se počítá s rekonstrukcí vany bazénu a sklápěcího dna. Modernizací ale projde následně celý objekt.

V souvislosti s ní se diskutuje o tom, zda by blanenské kryté lázně nemohly mít tobogán, jak je tomu například v Boskovicích, Kuřimi nebo ve Vyškově.

„Samozřejmě to hodně záleží na penězích. Například jsme se informovali o situaci ve Vysokém Mýtě, kde krytý plavecký bazén přeměnili v akvapark a stálo je to sto milionů korun. Je otázka, zda by byly blanenské kryté lázně s tobogánem dostatečně atraktivní, aby se tato investice vyplatila,“ uvedl Crha.

Zdůraznil, že blanenský bazén byl již kdysi postavený jako zařízení pro plavce a nikoli jako zařízení pro relaxaci ve vodě, jak je tomu například v Boskovicích. I kdyby se vedení Blanska rozhodlo lázně rozšířit i o část s wellness, nebude jej patrně kde přistavět. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509