Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Blanenské lázně potřebují modernizaci za padesát milionů korun

12.4.2018 16:38 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Blanenský krytý bazén už nutně potřebuje rekonstrukci. Radnice s ní počítá. Ještě do konce letošního roku bude vypracována studie, která upřesní, jak by zařízení mohlo po modernizaci vypadat a kolik bude projekt stát. Zrcadlu to řekl blanenský místostarosta Jiří Crha (ODS). Náklady spojené s projektem se budou pohybovat okolo 50 milionů korun.

Blanenské lázně potřebují modernizaci za padesát milionů korun
Blanenské lázně. Foto sluzby-blansko.cz

O špatném technickém stavu krytých lázní svědčí i to, že v tamní posilovně spadl v uplynulých dnech kousek obložení stropu. Nikdo nebyl zraněn, závada byla záhy odstraněna. „I proto nechceme opravy tohoto zařízení odkládat,“ doplnil Crha.

Ze studie podle něj vyplyne, zda je nutné rekonstrukci rozložit do více etap. Ať už vedení města vybere spolu s architekty jakoukoli variantu úpravy lázní, v příštím roce se počítá s rekonstrukcí vany bazénu a sklápěcího dna. Modernizací ale projde následně celý objekt.

V souvislosti s ní se diskutuje o tom, zda by blanenské kryté lázně nemohly mít tobogán, jak je tomu například v Boskovicích, Kuřimi nebo ve Vyškově.

„Samozřejmě to hodně záleží na penězích. Například jsme se informovali o situaci ve Vysokém Mýtě, kde krytý plavecký bazén přeměnili v akvapark a stálo je to sto milionů korun. Je otázka, zda by byly blanenské kryté lázně s tobogánem dostatečně atraktivní, aby se tato investice vyplatila,“ uvedl Crha.

Zdůraznil, že blanenský bazén byl již kdysi postavený jako zařízení pro plavce a nikoli jako zařízení pro relaxaci ve vodě, jak je tomu například v Boskovicích. I kdyby se vedení Blanska rozhodlo lázně rozšířit i o část s wellness, nebude jej patrně kde přistavět. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509