Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Blanenské lázně potřebují modernizaci za padesát milionů korun

12.4.2018 16:38 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Blanenský krytý bazén už nutně potřebuje rekonstrukci. Radnice s ní počítá. Ještě do konce letošního roku bude vypracována studie, která upřesní, jak by zařízení mohlo po modernizaci vypadat a kolik bude projekt stát. Zrcadlu to řekl blanenský místostarosta Jiří Crha (ODS). Náklady spojené s projektem se budou pohybovat okolo 50 milionů korun.

Blanenské lázně potřebují modernizaci za padesát milionů korun
Blanenské lázně. Foto sluzby-blansko.cz

O špatném technickém stavu krytých lázní svědčí i to, že v tamní posilovně spadl v uplynulých dnech kousek obložení stropu. Nikdo nebyl zraněn, závada byla záhy odstraněna. „I proto nechceme opravy tohoto zařízení odkládat,“ doplnil Crha.

Ze studie podle něj vyplyne, zda je nutné rekonstrukci rozložit do více etap. Ať už vedení města vybere spolu s architekty jakoukoli variantu úpravy lázní, v příštím roce se počítá s rekonstrukcí vany bazénu a sklápěcího dna. Modernizací ale projde následně celý objekt.

V souvislosti s ní se diskutuje o tom, zda by blanenské kryté lázně nemohly mít tobogán, jak je tomu například v Boskovicích, Kuřimi nebo ve Vyškově.

„Samozřejmě to hodně záleží na penězích. Například jsme se informovali o situaci ve Vysokém Mýtě, kde krytý plavecký bazén přeměnili v akvapark a stálo je to sto milionů korun. Je otázka, zda by byly blanenské kryté lázně s tobogánem dostatečně atraktivní, aby se tato investice vyplatila,“ uvedl Crha.

Zdůraznil, že blanenský bazén byl již kdysi postavený jako zařízení pro plavce a nikoli jako zařízení pro relaxaci ve vodě, jak je tomu například v Boskovicích. I kdyby se vedení Blanska rozhodlo lázně rozšířit i o část s wellness, nebude jej patrně kde přistavět. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509