KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blanensko po výhře nad Prahou vede Superligu malého fotbalu

21.11.2017 4:45 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Tři zápasy v šesti dnech odehrál celek Blanenska v Superlize malého fotbalu. Nejprve v pondělí 13. listopadu v Pardubicích, o dva dny později v Jihlavě a v sobotu 18. listopadu přivítal na domácím hřišti v Boskovicích tým Prahy.

Zápas Blanenska. Foto archiv

Pardubice - Blanensko 3:8 (0:4), 42. Václavek, 44. Šibal, 58. Rosůlek - 8., 48., 48. a 60. Paděra, 17., 22. a 27. Koudelka, 40. Havlíček.

Blanensko: Klimeš - Paděra, Fladr, Sedlák, Havlíček, Studený, Koudelka, Širůček, Hloch, Adamec.

„Že jsem dal čtyři branky, není až tak podstatné, důležitější je, že jsme z Pardubic přivezli všechny body,“ hodnotil utkání Ondřej Paděra. O výsledku rozhodl tradičně se svým reprezentačním dvojčetem Janem Koudelkou, který zůstal jen o jednu vstřelenou branku pozadu.

Byl to právě Paděra, který otevřel skóre zápasu, v prvním poločase se přidal svým hattrickem Koudelka. „Domácí si nedokázali poradit s naším presinkem a to rozhodlo. Vyhovovalo nám také velké hřiště, na kterém jsme doma zvyklí hrávat,“ řekl dále Paděra.

Po přestávce domácí sice snížili, ale střelec Paděra přidal další tři branky a bylo rozhodnuto.

Jihlava - Blanensko 6:3 (3:2), 14. a 54. Demeter, 40. a 58. Kučera, 24. Průcha, 28. Göth - 6. Koudelka, 23. Paděra, 43. Studený.

Blanensko: Klimeš - Paděra, Fladr, Sedlák, Havlíček, Studený, Koudelka, Širůček, Zápotočný, Adamec.

Ačkoliv hosté přijeli v podstatě v nejsilnější sestavě, tentokráte narazili na kvalitní tým kolem reprezentanta Demetera. Domácí hráli s vysunutým Göthem a s touto variantou si Blanensko nedokázalo poradit.

Hosty poslal už v šesté minutě do vedení Koudelka, na jehož branku odpověděl Demeter. Vedení Blanensku vrátil nejlepší střelec soutěže Paděra, o vyrovnání se za minutu postaral Průcha. Ještě do přestávky pak otočil skóre Göth.

Jihlava ve čtyřicáté minutě odskočila o dva góly zásluhou přesné trefy Kučery, pak sice snížil Studený, ale v závěru se prosadili podruhé v utkání domácí Demeter s Kučerou.

„Nevěděli jsme, co máme na domácí hrát. Oni mají tuto taktiku zažitou, my jsme byli vzadu hodně roztažení a z toho jsme inkasovali,“ řekl po utkání hostující zadák Filip Studený.

Jihlava i díky povedené taktice zakončila podzimní část Superligy malého fotbalu výhrou. „Výhra je to velmi cenná, protože nás udržela v boji o titul pro jarní část, navíc proti tak silnému soupeři jako Blanensko,“ radoval se jihlavský brankář David Kubica.

Blanensko - Praha 7:1 (3:0), 8., 54. a 57. Paděra, 27. a 44. Koudelka, 14. Širůček, 60. Hloch - 51. Šultes.

Blanensko: Klimeš - Paděra, Traxl, Sedlák, Havlíček, Studený, Koudelka, Širůček, Hloch, Adamec, Horák, Zápotočný.

„Sobotní dopolední termín byl pro nás úplnou katastrofou, dostal jsem asi 60 omluvenek a tak za nás někteří kluci hráli poprvé, což bylo především na souhře týmu poznat,“ posteskl si po utkání hostující trenér Václav Socher.

Už v osmé minutě se před televizními kamerami z přímého kopu trefil Paděra a poslal svůj tým do vedení. Potom ale musel předvést několik skvělých zákroků brankář Klimeš, neboť hosté se hnali za vyrovnáním.

„Věděli jsme, že Praha přijede bez reprezentantů, ale bylo nám jasné, že o slabého soupeře rozhodně nepůjde. Což bylo především v první půli patrné. Za stavu 4:0 už hosté rezignovali a my jsme utkání dovedli k jasnému vítězství,“ řekl po zápase domácí trenér Zdeněk Dolníček.

Praha sice snížila ve druhé půli na 1:4, Blanensko ale přidalo v posledních šesti minutách další tři branky a po výhře se posunulo do čela superligové tabulky.