23.11.2017 17:28

Řádně opilý vyrazil v Blansku jednačtyřicetiletý muž z restaurace domů. Výsledkem bylo, že v Havlíčkově ulici havaroval. „Přivolaní policisté měli o příčině nehody okamžitě jasno. Potlučený podnapilý muž, kterého museli záchranáři převézt do nemocnice, nadýchal 2,75 promile,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Opilec musí nyní počítat s trestem za řízení pod vlivem alkoholu. Správní orgán za tento přestupek uděluje pokutu od pětadvaceti tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Kdo je vidět, vyhrává

22.11.2017 11:38

Ve čtvrtek 23. listopadu pořádají blanenští policisté již tradiční akci s názvem Kdo je vidět, vyhrává. Dospělí i jejich děti mají příležitost přesvědčit se o tom, že i nenápadný reflexní prvek na oblečení může chodci či cyklistovi zejména nyní ve dnech se sníženou viditelností zachránit život. Pro příchozí bude od 16 hodin připravena prohlídka techniky, výstroje a výzbroje, kterou využívá Policie České republiky. Děti se mohou těšit na řadu soutěží ze znalostí v dopravě. K dalším tématům bude patřit správná výbava cyklisty a kola, řešení dopravních situací a značení, simulace ovlivnění alkoholem prostřednictvím speciálních brýlí. Na závěr dostane každé dítě dárek v podobě reflexního předmětu a nasvítíme je policejními vozidly. Rodiče i děti tak přímo na místě uvidí rozdíl mezi viditelností chodce s reflexním prvkem a bez něho. (hrr)

BOSKOVICE - Schované klíče našel zloděj

Opravdu zaručenou skrýš pro klíče od bytu vymyslela v Boskovicích jeho sedmatřicetiletá majitelka. V hrníčku na parapetu okna rozhodně nebyly v bezpečí. Pozornému a pohotovému zloději stačilo, aby do nenápadně odloženého hrníčku nakoukl a klíče vyzkoušel v zámku nejbližšího bytu. „Pohodlně se dostal do příbytku a v dětském pokoji odcizil dva tablety a mobilní telefon. S nejméně desetitisícovou škodou se majitelka asi vyrovná snadněji než její děti,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

Dnešní akce

akce
Blansko – Nemocnice od 8 do 15 hod.: Vánoční výstava.
Blansko – Knihovna v 16 hod.: Bilderbuchkino v blanenské knihovně!, zábavné odpoledne.
Blansko – Klub Ulita v 18 hod.: Koncert Máta Brno aneb Čaj o šesté.
Boskovice – Masarykovo náměstí v 9 hod.: Farmářské trhy.

kina
Blansko ve 20 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)
Boskovice v 16 hod. Star Wars: Poslední z Jediů.
Boskovice v 0.05 a 19.30 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!

Blanensko po výhře nad Prahou vede Superligu malého fotbalu

21.11.2017 4:45 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Tři zápasy v šesti dnech odehrál celek Blanenska v Superlize malého fotbalu. Nejprve v pondělí 13. listopadu v Pardubicích, o dva dny později v Jihlavě a v sobotu 18. listopadu přivítal na domácím hřišti v Boskovicích tým Prahy.

Zápas Blanenska. Foto archiv

Pardubice - Blanensko 3:8 (0:4), 42. Václavek, 44. Šibal, 58. Rosůlek - 8., 48., 48. a 60. Paděra, 17., 22. a 27. Koudelka, 40. Havlíček.

Blanensko: Klimeš - Paděra, Fladr, Sedlák, Havlíček, Studený, Koudelka, Širůček, Hloch, Adamec.

„Že jsem dal čtyři branky, není až tak podstatné, důležitější je, že jsme z Pardubic přivezli všechny body,“ hodnotil utkání Ondřej Paděra. O výsledku rozhodl tradičně se svým reprezentačním dvojčetem Janem Koudelkou, který zůstal jen o jednu vstřelenou branku pozadu.

Byl to právě Paděra, který otevřel skóre zápasu, v prvním poločase se přidal svým hattrickem Koudelka. „Domácí si nedokázali poradit s naším presinkem a to rozhodlo. Vyhovovalo nám také velké hřiště, na kterém jsme doma zvyklí hrávat,“ řekl dále Paděra.

Po přestávce domácí sice snížili, ale střelec Paděra přidal další tři branky a bylo rozhodnuto.

Jihlava - Blanensko 6:3 (3:2), 14. a 54. Demeter, 40. a 58. Kučera, 24. Průcha, 28. Göth - 6. Koudelka, 23. Paděra, 43. Studený.

Blanensko: Klimeš - Paděra, Fladr, Sedlák, Havlíček, Studený, Koudelka, Širůček, Zápotočný, Adamec.

Ačkoliv hosté přijeli v podstatě v nejsilnější sestavě, tentokráte narazili na kvalitní tým kolem reprezentanta Demetera. Domácí hráli s vysunutým Göthem a s touto variantou si Blanensko nedokázalo poradit.

Hosty poslal už v šesté minutě do vedení Koudelka, na jehož branku odpověděl Demeter. Vedení Blanensku vrátil nejlepší střelec soutěže Paděra, o vyrovnání se za minutu postaral Průcha. Ještě do přestávky pak otočil skóre Göth.

Jihlava ve čtyřicáté minutě odskočila o dva góly zásluhou přesné trefy Kučery, pak sice snížil Studený, ale v závěru se prosadili podruhé v utkání domácí Demeter s Kučerou.

„Nevěděli jsme, co máme na domácí hrát. Oni mají tuto taktiku zažitou, my jsme byli vzadu hodně roztažení a z toho jsme inkasovali,“ řekl po utkání hostující zadák Filip Studený.

Jihlava i díky povedené taktice zakončila podzimní část Superligy malého fotbalu výhrou. „Výhra je to velmi cenná, protože nás udržela v boji o titul pro jarní část, navíc proti tak silnému soupeři jako Blanensko,“ radoval se jihlavský brankář David Kubica.

Blanensko - Praha 7:1 (3:0), 8., 54. a 57. Paděra, 27. a 44. Koudelka, 14. Širůček, 60. Hloch - 51. Šultes.

Blanensko: Klimeš - Paděra, Traxl, Sedlák, Havlíček, Studený, Koudelka, Širůček, Hloch, Adamec, Horák, Zápotočný.

„Sobotní dopolední termín byl pro nás úplnou katastrofou, dostal jsem asi 60 omluvenek a tak za nás někteří kluci hráli poprvé, což bylo především na souhře týmu poznat,“ posteskl si po utkání hostující trenér Václav Socher.

Už v osmé minutě se před televizními kamerami z přímého kopu trefil Paděra a poslal svůj tým do vedení. Potom ale musel předvést několik skvělých zákroků brankář Klimeš, neboť hosté se hnali za vyrovnáním.

„Věděli jsme, že Praha přijede bez reprezentantů, ale bylo nám jasné, že o slabého soupeře rozhodně nepůjde. Což bylo především v první půli patrné. Za stavu 4:0 už hosté rezignovali a my jsme utkání dovedli k jasnému vítězství,“ řekl po zápase domácí trenér Zdeněk Dolníček.

Praha sice snížila ve druhé půli na 1:4, Blanensko ale přidalo v posledních šesti minutách další tři branky a po výhře se posunulo do čela superligové tabulky.