BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blanensko v malém fotbale rozdrtilo Příbram 12:1 a slaví první výhru

18.10.2016 11:59 | Původní vydání | Lubomír Slezák

BOSKOVICE - Nejčastějším tématem diváckých diskuzí v poločase zápasu Blanensko - Příbram byla vzdálenost mezi Boskovicemi a Příbramí (asi 250 km). „Tak to vem. Jedou sem přes tři hodiny, v první půlce dostanou sedmičku, to fakt musí bavit,“ hodnotil průběh prvního poločasu jeden z fanoušků.

Utkání Blanensko - Příbram. Foto Lubomír Slezák

Domácí celek skutečně nasázel do branky, kterou hájil brankář Příbrami, za půl hodiny sedm branek a sedmička statečných hostujícího celku byla bez nároku.

Blanensko - Příbram 12:1 (7:0), 4., 12., 21. a 43. Paděra, 19., 27., 52. a 59. Koudelka, 16., 24. a 60. Minx, 49. Traxl - 58. Šmucler.

Blanensko: Michal Čech - Zdeněk Traxl, Ondřej Paděra, David Bednář, Alois Zeman, David Krška, Jan Koudelka, Roman Zeman, Adam Širůček, Jan Minx.

Příbram přijela na umělou trávu do Boskovic jen s jedním hráčem na střídání a na kombinačně pestrou a rychlou hru domácích prostě nestačila.

Už ve 4. minutě otevřel skóre utkání krásnou střelou domácí kanonýr Paděra a určil vývoj a směr utkání. Po čtvrthodině to bylo již 3:0 a skóre narůstalo. Poločasový výsledek byl pro hosty sice krutý, ale plně odpovídal dění na hřišti.

Ve druhé půli už hrál domácí tým místy spíše na krásu, ale přesto ještě přidal pět branek, dvě minuty před koncem dal čestný úspěch hostů Šmucler. „Bylo nás prostě málo, to se takhle nedá hrát. Chápu, že někteří prostě na tahle vzdálená utkání jet nemohou, ale pak se nemůžeme divit, že to skončí takhle,“ zhodnotil zápas střelec jediné branky hostů. „Konečně nám střelecky vyšel zápas. Ale je pravda, že nám to hosté v oslabené sestavě částečně umožnili. Teď jedeme do Brna, snad to vyjde i tam,“ zhodnotil pondělní utkání jeden z čtyřbrankových střelců Jan Koudelka.

Utkání Brno - Blanensko se hraje v úterý 1. listopadu.

Blanensko v malém fotbale rozdrtilo Příbram 12:1 a slaví první výhru. Foto Lubomír SlezákBlanensko v malém fotbale rozdrtilo Příbram 12:1 a slaví první výhru. Foto Lubomír SlezákBlanensko v malém fotbale rozdrtilo Příbram 12:1 a slaví první výhru. Foto Lubomír SlezákBlanensko v malém fotbale rozdrtilo Příbram 12:1 a slaví první výhru. Foto Lubomír Slezák