Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Blanenský Golem se nadcházející sobotu pojede již pošestnácté

30.8.2017 15:04 | Původní vydání | Michal Záboj

BLANSKO - První zářijová sobota bude v Blansku patřit tradičnímu závodu Blanenský Golem. Cyklisté různých věkových kategorií letos poměří své síly již na šestnáctém ročníku. Pro účastníky Blanenského Golema pořadatelé připravili dvě tratě. V kategorii Open se pojede 61 kilometrů, v kategorii Hobby 36 kilometrů. Trasa vede v nenáročném lesním terénu v okolí města.

Blanenský Golem se nadcházející sobotu pojede již pošestnácté
Blanenský Golem. Foto Ivo Stejskal

 „Závod je opravdu pro každého. Na svoje si přijdou jak trénovaní borci, tak rekreační sportovci i sváteční jezdci. Srovnejte svůj výkon s ostatními, nebo se zúčastněte maratonu jen tak pro zábavu a užijte si skvělou atmosféru závodu,“ uvedl za pořadatele Petr Kolář s tím, že občerstvení na trati i v cíli je zajištěno.

Start obou kategorií se odehraje v prostoru před halou ASK na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku v sobotu 2. září v jedenáct hodin. Prezentace bude probíhat již od osmi hodin. Časový limit pro klasifikaci je v patnáct hodin.

„Soutěžíme o bezva ceny - opravdové hliněné golemy, které prošly ohněm v keramické peci. A kdo se nedostane až na pódium, třeba bude mít štěstí v bohaté tombole,“ podotkl Kolář.

Návštěvníci akce mohou shlédnout ukázky cyklotrialu. Pro děti pořadatelé připravili závod na speciálních cyklistických překážkách. Nejmladší cyklisté si na nich mohou vyzkoušet svoji zručnost na kolech nebo na odrážedlech.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509