Dnes je úterý, 17. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.
Boskovice – Nádraží od 8 do 18 hod.: Legiovlak.


kina
Blansko ve 20 hod. Úsměvy smutných mužů.
Boskovice v 19.30 hod. Mrakodrap.
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Než přišla bouře.
Lysice – letní ve 21 hod. Paddington 2.

všechny

Sledujte nás!Blanenský Golem se nadcházející sobotu pojede již pošestnácté

30.8.2017 15:04 | Původní vydání | Michal Záboj

BLANSKO - První zářijová sobota bude v Blansku patřit tradičnímu závodu Blanenský Golem. Cyklisté různých věkových kategorií letos poměří své síly již na šestnáctém ročníku. Pro účastníky Blanenského Golema pořadatelé připravili dvě tratě. V kategorii Open se pojede 61 kilometrů, v kategorii Hobby 36 kilometrů. Trasa vede v nenáročném lesním terénu v okolí města.

Blanenský Golem se nadcházející sobotu pojede již pošestnácté
Blanenský Golem. Foto Ivo Stejskal

 „Závod je opravdu pro každého. Na svoje si přijdou jak trénovaní borci, tak rekreační sportovci i sváteční jezdci. Srovnejte svůj výkon s ostatními, nebo se zúčastněte maratonu jen tak pro zábavu a užijte si skvělou atmosféru závodu,“ uvedl za pořadatele Petr Kolář s tím, že občerstvení na trati i v cíli je zajištěno.

Start obou kategorií se odehraje v prostoru před halou ASK na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku v sobotu 2. září v jedenáct hodin. Prezentace bude probíhat již od osmi hodin. Časový limit pro klasifikaci je v patnáct hodin.

„Soutěžíme o bezva ceny - opravdové hliněné golemy, které prošly ohněm v keramické peci. A kdo se nedostane až na pódium, třeba bude mít štěstí v bohaté tombole,“ podotkl Kolář.

Návštěvníci akce mohou shlédnout ukázky cyklotrialu. Pro děti pořadatelé připravili závod na speciálních cyklistických překážkách. Nejmladší cyklisté si na nich mohou vyzkoušet svoji zručnost na kolech nebo na odrážedlech.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509