Dnes je pátek, 21. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!



Blanenský hasič dostal ocenění za záchranu muže z hořícího auta

1.4.2018 1:31 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Velitel družstva z blanenské požární stanice Petr Studený obdržel na Pražském hradě ocenění Zlatý záchranářský kříž. Pocty se mu dostalo za záchranu muže z hořícího auta nedaleko Drnovic na Vyškovsku v lednu loňského roku.

Blanenský hasič dostal ocenění za záchranu muže z hořícího auta
Požár auta u Drnovic na Vyškovsku. Foto HZS JmK

„Ráno v neděli 22. ledna loňského roku jel Petr Studený do práce. Nedaleko Drnovic na Vyškovsku pomohl u vážné dopravní nehody, při které začalo havarované vozidlo s řidičem uvnitř hořet. Požár se z motoru již dostal do kabiny vozu. Petr Studený nemohl vzhledem k poloze auta otevřít jeho dveře. Neváhal a zraněného muže vyprostil bočním oknem,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Zraněného řidiče odtáhl asi deset metrů od vozidla. Měl podezření, že je uvnitř vozidla další osoba, proto se k vozidlu vrátil, provedl průzkum kabiny a začal automobil hasit vlastním hasicím přístrojem.

„Hašení již bylo pro velkou intenzitu a rozsah požáru neúčinné. Zároveň v době, kdy se pokoušel požár lokalizovat, oznámil událost na tísňovou linku hasičů,“ doplnil Mikoška.

Porota v letošním osmnáctém ročníku vybírala ze sedmdesáti dvou nominací. Předáno bylo celkem osm hlavních cen, čtyři čestná uznání a tři speciální ceny.

Vyhlašovatelem ankety je časopis Rescue report, mediálním partnerem je Česká televize, časopis 112 a Hasičské noviny.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509