Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Blanenský hasič dostal ocenění za záchranu muže z hořícího auta

1.4.2018 1:31 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Velitel družstva z blanenské požární stanice Petr Studený obdržel na Pražském hradě ocenění Zlatý záchranářský kříž. Pocty se mu dostalo za záchranu muže z hořícího auta nedaleko Drnovic na Vyškovsku v lednu loňského roku.

Blanenský hasič dostal ocenění za záchranu muže z hořícího auta
Požár auta u Drnovic na Vyškovsku. Foto HZS JmK

„Ráno v neděli 22. ledna loňského roku jel Petr Studený do práce. Nedaleko Drnovic na Vyškovsku pomohl u vážné dopravní nehody, při které začalo havarované vozidlo s řidičem uvnitř hořet. Požár se z motoru již dostal do kabiny vozu. Petr Studený nemohl vzhledem k poloze auta otevřít jeho dveře. Neváhal a zraněného muže vyprostil bočním oknem,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Zraněného řidiče odtáhl asi deset metrů od vozidla. Měl podezření, že je uvnitř vozidla další osoba, proto se k vozidlu vrátil, provedl průzkum kabiny a začal automobil hasit vlastním hasicím přístrojem.

„Hašení již bylo pro velkou intenzitu a rozsah požáru neúčinné. Zároveň v době, kdy se pokoušel požár lokalizovat, oznámil událost na tísňovou linku hasičů,“ doplnil Mikoška.

Porota v letošním osmnáctém ročníku vybírala ze sedmdesáti dvou nominací. Předáno bylo celkem osm hlavních cen, čtyři čestná uznání a tři speciální ceny.

Vyhlašovatelem ankety je časopis Rescue report, mediálním partnerem je Česká televize, časopis 112 a Hasičské noviny.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509