Dnes je úterý, 17. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.
Boskovice – Nádraží od 8 do 18 hod.: Legiovlak.


kina
Blansko ve 20 hod. Úsměvy smutných mužů.
Boskovice v 19.30 hod. Mrakodrap.
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Než přišla bouře.
Lysice – letní ve 21 hod. Paddington 2.

všechny

Sledujte nás!Blanenští plavci měli nabitý víkend, závodili na třech podnicích

22.3.2018 12:33 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - Tento víkend měli plavci blanenského oddílu obzvlášť nabitý program. Reprezentovali město Blansko hned na třech plaveckých podnicích. Největší sestava bojovala o medaile a poháry ve zbrusu nové pětadvacítce v Hodoníně.

Blanenští plavci měli nabitý víkend, závodili na třech podnicích
Blanenští plavci. Foto Věra Vencelová

Soupeře z osmi klubů Jihomoravského kraje obrali o čtyřiadvacet medailí a tři poháry z hlavního závodu. V kategorii staršího žactva si odnesla pohár za dvoustovku polohově Anna Kučerová, v kategorii mladšího žactva se radoval z poháru Jan Reka a třetí držitelkou trofeje se stala teprve devítiletá Stella Hanzlíčková.

V ostatních disciplínách si ty nejcennější medaile pověsili na krk Václav Drábek, Tomáš Reka, Jan Reka, Jáchym Jirků, Stella Hanzlíčková, Anna Šťávová a Anna Kučerová.

Dvoudenní GRAND PRIX města Bruntálu v plaveckém pětiboji, kterou letos navštívili plavci ze třiceti českých a polských oddílů, ovládli blanenští Veronika Zamazalová a Jan Vencel. Oba si odnesli ceny za nejlepší bodový zisk z pěti disciplín (100 motýlek, 100 znak, 100 prsa, 100 kraul a 100 polohový závod). Vencel navíc zaplaval na stovce prsa nejhodnotnější výkon mítinku, a stal se tak držitelem nového českého rekordu na této trati v kategorii masters.

A konečně družstvo nadějných blanenských dorostenců ve složení Barbora Sedláková, Kateřina Demová, Klára Koňaříková, Štěpán Pokorný, Milan Kučera, Radim Švarc a Milan Musil se pokoušelo zaplavat kvalifikační časy na letní mistrovský šampionát na prestižní akci, kterou byl sedmačtyřicátý ročník mezinárodní Velké ceny Olomouce.

V hanácké metropoli se na startovních blocích padesátimetrového bazénu představili v jednotné kategorii čeští, slovenští a polští plavci z rekordních čtyřiapadesáti klubů. Do první desítky nabité výsledkové listiny se podařilo probojoval současnému nejlepšímu blanenskému plavci a čerstvému dorostenci Milanu Kučerovi. V disciplíně dvě stě metrů motýlek dohmátl na vynikajícím sedmém místě.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509