Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Blanenští plavci měli nabitý víkend, závodili na třech podnicích

22.3.2018 12:33 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - Tento víkend měli plavci blanenského oddílu obzvlášť nabitý program. Reprezentovali město Blansko hned na třech plaveckých podnicích. Největší sestava bojovala o medaile a poháry ve zbrusu nové pětadvacítce v Hodoníně.

Blanenští plavci měli nabitý víkend, závodili na třech podnicích
Blanenští plavci. Foto Věra Vencelová

Soupeře z osmi klubů Jihomoravského kraje obrali o čtyřiadvacet medailí a tři poháry z hlavního závodu. V kategorii staršího žactva si odnesla pohár za dvoustovku polohově Anna Kučerová, v kategorii mladšího žactva se radoval z poháru Jan Reka a třetí držitelkou trofeje se stala teprve devítiletá Stella Hanzlíčková.

V ostatních disciplínách si ty nejcennější medaile pověsili na krk Václav Drábek, Tomáš Reka, Jan Reka, Jáchym Jirků, Stella Hanzlíčková, Anna Šťávová a Anna Kučerová.

Dvoudenní GRAND PRIX města Bruntálu v plaveckém pětiboji, kterou letos navštívili plavci ze třiceti českých a polských oddílů, ovládli blanenští Veronika Zamazalová a Jan Vencel. Oba si odnesli ceny za nejlepší bodový zisk z pěti disciplín (100 motýlek, 100 znak, 100 prsa, 100 kraul a 100 polohový závod). Vencel navíc zaplaval na stovce prsa nejhodnotnější výkon mítinku, a stal se tak držitelem nového českého rekordu na této trati v kategorii masters.

A konečně družstvo nadějných blanenských dorostenců ve složení Barbora Sedláková, Kateřina Demová, Klára Koňaříková, Štěpán Pokorný, Milan Kučera, Radim Švarc a Milan Musil se pokoušelo zaplavat kvalifikační časy na letní mistrovský šampionát na prestižní akci, kterou byl sedmačtyřicátý ročník mezinárodní Velké ceny Olomouce.

V hanácké metropoli se na startovních blocích padesátimetrového bazénu představili v jednotné kategorii čeští, slovenští a polští plavci z rekordních čtyřiapadesáti klubů. Do první desítky nabité výsledkové listiny se podařilo probojoval současnému nejlepšímu blanenskému plavci a čerstvému dorostenci Milanu Kučerovi. V disciplíně dvě stě metrů motýlek dohmátl na vynikajícím sedmém místě.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509