BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blansko je již první s tříbodovým náskokem

17.5.2012 16:54 | Původní vydání 15.5.2012 7:00 | Bohumil Hlaváček | Vyšlo v číslo 10 2012

Blansko - Ještě nedávno vládl tabulce krajského přeboru s osmibodovým náskokem Vracov. To už ale není pravda. Během tří mistrovských zápasů v rozmezí osmi dnů se totiž děly věci.

Foto Bohumil Hlaváček
Minulou sobotu nejprve v přímém souboji uzmulo Blansko lídrovi na jeho hřišti všechny tři body. V úterním vloženém kole pak přetlačilo doma Ivančice, a když Ráječko senzačně vyhrálo ve Vracově, došlo ke změně na špici tabulky. „Revoluce“ pokračovala uplynulou sobotu. Blansko doma opět nezaváhalo a Vracov do třetice ztratil body po remíze v Podivíně. Role se vyměnily a možnost postupu do divize mají Blanenští jen ve svých rukou.

FC Vracov – FK Apos Blansko 1:2 (1:1). Branky: 13. Zýbal - 36. Dupal, 80. Doležel. Blansko: Bednář - Jarůšek, Maška, Bubeníček, Šíp - Nečas (28. Doležel), Dupal (88. Cupal), Zouhar, Beneš - Janda, Crhák.
Trenér Michal Kugler měl před „zápasem roku“ nelehkou úlohu. V pohárovém utkání přišel o Šplíchala, který si zlomil zánártní kůstku, zbytek disciplinárního trestu nebyl prominut Šenkovi a Doleželovi nedovolilo zranění nastoupit od začátku.
Domácí jako by to vycítili a začali zhurta. Ve 14. minutě Eliášovu střelu ještě Bednář vyrazil, kanonýr Zýbal ale neměl s dorážkou problém. Dobře hrající Nečas pak musel pro zranění v obličeji z hřiště a do zápasu naskočil ještě nedoléčený Doležel. Hosté začali být nebezpeční a podařilo se jim srovnat. Po faulu na Crháka se kopal trestný kop, z něhož Dupal technickou střelou překonal vracovského brankáře.
Drama pokračovalo i po přestávce. Šance se střídaly na obou stranách, hosty několikrát podržel Bednář. O tom, kdo se bude na závěr radovat, se rozhodlo v 80. minutě. Dupalův centr sklepl Crhák hlavou k Doleželovi, a ten nedal Zálešákovi šanci. Tři body s cenou zlata tak bralo Blansko.

Blansko – Ivančice 1:0 (0:0). Branka: 90. Crhák. Blansko: Bednář - Jarůšek, Maška, Bubeníček, Šíp, Doležel, Dupal (21. Cupal), Zouhar, Beneš (67. Šenk), Janda (85. Pernica), Crhák.
Do Blanska přijel nečekaně houževnatý soupeř. I proto byla hra v první půli poměrně vyrovnaná a Blansko působilo trochu křečovitě. Domácí se dostali do tří větších šancí.  Zouhar i Beneš ale mířili nad a Crhák ve 44. minutě po uvolnění Šípem pálil jen do ivančického gólmana.
Protože díky telefonickému spojení se vědělo, že Ráječko vede po poločase ve Vracově a stav se stále neměnil, začala v Blansku narůstat nervozita. Kýžený gól ale nakonec padl. Crhákova branka pět minut před koncem sice ještě pro ofsajd neplatila, blanenský kanonýr se ale přece jenom trefil v 90. minutě, když ukázkový centr Doležela poslal neomylně do sítě.

FC Boskovice – FC Moravský Krumlov 0:3 (0:0), Boskovice: Švéda – Horák Jak., Vykoukal, Šafařík (65. Přikryl), Müller (55. Černý) – Horák M., Horák Jan, Janíček, Stara – Fojt L. (75. Vorlický), Adamec.
V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Ani ve druhém se domácím v protočené sestavě od začátku nedařilo až tak úplně špatně. Přesto po změně stran ­jednou inkasovali. Pak se Boskovice snažily o zvrat. Tentokrát jim ale nevyšel tah s nasazení žolíka v podobě Jiřího Vorlického na závěr, při hře vabank v posledních minutách dvakrát inkasovali. Výsledek 0:3 průběhu utkání neodpovídal, shodli se všichni.

Blansko – Rajhrad 2:0 (1:0), Doležel, Crhák. Blansko: Bednář - Jarůšek, Maška, Bubeníček, Šíp - Doležel (89. Pernica), J. Cupal (67. Nečas), Zouhar, Beneš (67. Šenk) - Janda, Crhák.
Dopolední déšť a následné dvojutkání žáků proměnily i tak špatné hřiště již před začátkem v dokonalé oraniště. Technickému domácímu celku to příliš nepomohlo. Přesto se již v 8. minutě dostal do vedení díky střelecky disponovanému Doleželovi, který technicky přehodil špatně postaveného brankáře Rajhradu. To však bylo v první půli až na menší šance vše. A žádná hitparáda to nebyla ani po změně stran. Až příchod střídajících Nečase a Šenka přinesl oživení, dlouho však ne kýžený pojišťovací druhý gól. Toho se ale diváci nakonec přece jenom dočkali. Poté, co domácí přežili několik nebezpečných akcí soupeře, se prosadil opět, kdo jiný než v poslední době skvělý - Petr Crhák. Po kombinaci Šenka a Jandy se dostal k míči a v 88. minutě střelou k tyči definitivně rozhodl.

Znojmo – Ráječko 4:1 (2:1), Kupský. Ráječko: Kučera – Neděla, Bartoš, Tenora, Koutný – Plch (60. Sígl), Kupský, Sehnal V., Badura (89. Žůrek) – Sehnal M., Sehnal J.
Ráječko doplatilo na chyby, které výborný soupeř nemilosrdně trestal. Jeho hráče přehrával v rychlosti i kombinaci. Vedení se nicméně ujali hosté díky trefě Kupského po přímém kopu. Po nedorozumění brankáře s obránci ve 23. minutě ale bylo srovnáno, a pak již Znojmo ovládlo hru. Ještě do půle se trefilo z hranice vápna, ve 48. minutě to bylo po podobné situaci již 3:1. Konečný tvar dostal výsledek v 84. minutě.

Rájec-Jestřebí – Zbýšov 1:1 (0:0), Macháček. Rájec-Jestřebí: Zouhar – Palkaninec, Pavlík, Štrof, Sedláček – Sedlák, Pavlíček (75. Pokorný), Čepa (70. Skácel), Hájek – Mazal, Macháček.
Ve vyrovnaném zápase dvou celků ze samého dna tabulky neměl nikdo navrch. Snad i proto zápas skončil spravedlivou remízou. Ráječtí sice měli k výhře blíž po Macháčkově gólu v 80. minutě, který padl po rohovém kopu, vyrovnávací branka ale na sebe nenechala dlouho čekat. Po trestném kopu z boku ji dal hlavou paradoxně nejmenší hráč na hřišti.

Hrálo se v úterý: Boskovice – Zbýšov 1:1 (0:0). Branky: 51. Vorlický - 80. Šauer. Boskovice: Švéda – Müller, Horák Jak., ­Šafařík, Adamec – Stara (78. Přikryl), Vykoukal, Horák Jan, Horák M. (60. Fojt L.) – Vorlický, Janíček. Vracov – Ráječko 0:1 (0:1). Branka: 14. Sehnal J. Ráječko: Trubák - Neděla, Bartoš, Tenora, Koutný - Badura (80. Sígl), Kupský, Sehnal V., Štrajt (63. Plch) - Sehnal M., Sehnal J. (88. Kopecký). Rájec-Jestřebí – Bzenec 0:4 (0:2). Branky: 29. a 81. Ingr, 2. Paták, 69. Škodík. Rájec: Zouhar - Palkaninec, Pavlík, Štrof, Sedláček – Sedlák, Pavlíček, Čepa, Hájek - Macháček, Mazal.

Hrálo se minulý víkend: ­Rajhrad - Rájec-Jestřebí 2:0 (0:0). Branky: 64. Fiala A., 72. Polák. Rájec: Klíma - Palkaninec, Pavlík, Štrof, Sedláček - Sedlák, Čepa, Hájek, Stupka - Mazal, Macháček. Kyjov – Boskovice 2:0 (0:0). Branky: 55. Kučera, 64. Macek. Boskovice: Švéda – Adamec, Horák Jak., Šafařík, Stara – Fojt J. (35. Horák M.), Sedlák, Horák Jan, Přikryl, Fojt L. – Janíček. Ráječko – Bzenec 2:0 (1:0). Branky: 36. Sehnal J., 72. Štrajt. Ráječko: Trubák - Kopecký, Bartoš, Tenora, Koutný - Štrajt, Kupský, Sehnal V. (89. Sígl), Badura (85. Plch) - Sehnal J., Neděla (83. Žilka).

1. Blansko 25 15 8 2 53:23 53
2. Vracov 25 15 5 5 60:30 50
3. Kyjov 25 14 5 6 43:22 47
4. M. Krumlov 25 14 5 6 31:22 47
5. Znojmo 25 14 4 7 55:39 46
6. Bzenec 25 14 3 8 43:22 45
7. Rousínov 25 12 4 9 39:27 40
8. Ráječko 25 11 4 10 33:33 37