BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blansko - osm gólů ve dvou utkáních a vedení v tabulce!

30.10.2012 13:19 | Původní vydání 30.10.2012 7:00 | Bohumil Hlaváček | Vyšlo v číslo 22 2012
Blanensko a Boskovicko - První místo v krajském přeboru. Blansko pokračuje v sérii jasných výher a zcela zaslouženě vede. Po výhře nad Novosedly přejelo jasně i Rajhrad. Uspělo i Ráječko, které dosáhlo na šest bodů, pravda, obě výhry byly nejtěsnějším rozdílem. Naopak se nedařilo Boskovicím, které po dvou porážkách klesly do spodních pater tabulky.
Blansko – Novosedly 3:0. Foto Bohumil Hlaváček
RAFK Rajhrad – FK Blansko 0:5 (0:4), Trtílek, Šenk 2, Doležel. Blansko: Juran - Bubeníček, Maška, Marák, Šíp - Beneš (62. Jarůšek), Šplíchal, Pokorný (62. Zouhar), Šenk (71. Mokrý) - Doležel, Trtílek.
Zápas se odehrál zcela v režii Blanska. Již v 6. minutě otevřel skóre Trtílek, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži. Stejný hráč ve 25. minutě ostře vystřelil a pro dobíhajícího Šenka nebyl problém hlavou dopravit vyražený míč do odkrytého brankového prostoru. Ve 30. minutě vyrazil vpřed Doležel a po samostatné akci obstřelil rajhradského strážce svatyně. Do poločasu ještě přidal z podobného brejku čtvrtou branku hostí opět Šenk. Konečnou podobu dostal výsledek utkání v 63. minutě, když po stříleném centru Šípa rozvlnil síť Trtílek.

Slovan Bzenec – FC Boskovice 6:3 (2:1), Horák M., Živný, Vykoukal. Boskovice: Kronek - Černý, Václavek (80. Sedlák), Šafařík, Pijáček - Adamec, Horák Jakub, Müller, Přikryl (75. Živný) – Horák M. (65. Vykoukal), Janíček.
Zápas se nehrál v Bzenci ale sousedních Těmicích, kde bylo provozuschopné hřiště. Bzenec se tam cítil jako doma a záhy vedl 1:0. Hosté dokázali vyrovnat Michalem Horákem, do půle ale jednogólový náskok měl opět soupeř.
Po změně stran se zápas pro Boskovice nepříjemně zvrtl, domácí evidentně lépe zvládali pohyb na těžkém terénu. Po sérii čtyř branek to bylo již 6:1, tenisové skóre se ale díky střídajícím Živnému a Vykoukalovi ještě trochu přijatelněji upravilo.

Slavoj Podivín – SK Olympia Ráječko 0:1 (0:0), Sehnal J. Ráječko: Ráječko: Rettegy - Kopecký, Bartoš, Tenora, Koutný - Kupský, Štrajt, Badura, Sehnal J. - Neděla (84. Horák), Sehnal M.
Hosté vlétli do zápasu jako vítr. Bohužel ale neškodný. Stejně jako v předešlém utkání se i tentokrát předvedl Martin Sehnal v pro něho nezvyklé podobě spalovače jasných šancí. Ve 3., 9. a 27. minutě šel sám na brankáře, ani jednou ale sólo neproměnil. Domácí se osmělili a dostali se i do gólovky, ani oni však neměli štěstí.
Ve druhé půli se domácí zmohli jen na nakopávané balony. Ráječko se přece jenom zaradovalo z branky. Postaral se o ni z penalty po faulu na Baduru Jan Sehnal v 57. minutě. V nervózním závěru, kde se o vzruch starali hodně domácí diváci, Olympia zasloužené body obhájila.

Hrálo se minulý víkend
FK Blansko – Sokol Novosedly 3:0 (1:0), Trtílek 2, Šenk. Blansko: Juran - Bubeníček, Maška, Marák, Šíp - Beneš, Šplíchal, Pokorný (72. Zouhar), Šenk (79. Jarůšek) - Doležel (85. Mokrý), Trtílek.
Duel se zpočátku vyvíjel podobně jako utkání s Bzencem. Hosté se pustili do hry s otevřeným hledím a byli v první půli i lepším týmem. Nedokázali se však na rozdíl od Blanska prosadit střelecky, když to několikrát v první půlhodině podržel výborný Juran v brance.
Domácí se dostali do šance až poté, Doležel ani Pokorný ale nebyli dostatečně přesní. Gólu se diváci dočkali až v 36. minutě. Bubeníček se vydal sprintem podél pravé autové čáry a výborně zacentroval. Jan Trtílek se ukázkově zavěsil do vzduchu a parádní hlavičkou nedal Šelcovi šanci. Novosedly chtěly srovnat, na Jurna ale byli jejich střelci opět krátcí.
Po návratu z kabin přišlo rychle rozhodnutí. Šplíchal vyslal podél lajny rychlonohého Šenka, ten udělal kličku i gólmanovi a z úhlu zavěsil. Hrál se nadále atraktivní útočný fotbal. Branka ale padla již jen jedna. Doležel středem poslal dopředu Trtílka, ten mazácky přeloboval brankáře a stanovil konečný výsledek výborného zápasu. Ten byl pro sympaticky hrající hosty až příliš krutý.

SK Ráječko – Slovan Bzenec 1:0 (1:0), Bartoš. Ráječko: Rettegy - Neděla (90. Žilka), Bartoš, Lajcman (46. Kopecký) - Koutný, Sehnal J., Sehnal V., Kupský, Badura (89. Štrajt) - Sehnal M., Tenora.
Začátek vyšel Olympii na jedničku. V 11. minutě si naskočil na Badurův roh Bartoš a otevřel skóre. Málokoho napadlo, že víc branek již k vidění nebude. Hosté se osmělili a začali zlobit. Ráječko ale mělo více ze hry, svůj den však neměl kanonýr Martin Sehnal, který pálil šance jak na běžícím pásu. Po přestávce fotbal skončil a začala okopávaná. Hned v úvodu byl vyloučen za oplácení hostující Škodík a zápas dostal nervózní nádech, který mu zůstal až do konce. Bzenec v závěru vyrovnal, gól však pro ofsajd nebyl uznán.

Boskovice - Ivančice 1:2 (1:2), Janíček. Boskovice: Kronek – Horák Jan, Šafařík, Václavek, Pijáček(81.Vykoukal) – Müller, Černý – Adamec, Přikryl (66.Horák Jak.), Horák M. – Janíček
Boskovice začaly dobře a několikrát se dostaly do šancí. Ivančice je přežily a naopak ony se hned ze své první vážnější akce dostaly ve 13. minutě Novákem do vedení. Domácí pokračovali v aktivní hře a byli po zásluze odměněni vyrovnávacím gólem, o který se postaral skluzem uzdravený kapitán Janíček. V závěru půle se konalo pověstné nedáš – dostaneš. Boskovičtí nevyužili velkého závaru před ivančickou bránou a z protiútoku inkasovali gól do šatny.
Domácí měli převahu i po změně stran. Velké příležitosti zahodili Václavek a Janíček. Hra se následně přitvrdila. Boskovice doplatily na střeleckou smůlu, hosté proměnili vše. Na výsledku se již nic nezměnilo.

1. Blansko 14 10 2 2 35:9 32
2. Rousínov 14 9 2 3 34:19 29
3. Novosedly 14 8 2 4 28:24 26
4. Bzenec 14 8 1 5 31:14 25
5. Ráječko 14 8 0 6 25:23 24
6. Mutěnice 14 7 2 5 29:21 23
7. Sparta 14 7 2 5 24:23 23
8. Bosonohy 14 5 6 3 23:20 21