BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blansko podruhé fatálně nezvládlo konec zápasu

19.9.2011 23:26 | Původní vydání 20.9.2011 7:22 | Bohumil Hlaváček | Vyšlo v Zrcadlo č.19

Blanensko a Boskovicko - V krajském přeboru se dějí zajímavé věci. Na čele tabulky se neustále mění pořadí, favorizované Blansko se nečekaně propadá.

Po smolné domácí remíze s Podivínem přišla až neuvěřitelná prohra v Moravském Krumlově. Stejně tak Boskovice ze dvou utkání vydolovaly jen bod a tak je nejlepším týmem z regionu z ničeho nic Ráječko, které naopak dvakrát vyhrálo.
Podivín po Blansku má bod i s Boskovicemi. Vedl od 7. minuty, o osm minut později z penalty po faulu na Müllera srovnal Ošlejšek. Boskovice šly v 55. minutě díky Prečovi do vedení, houpačka však pokračovala. Švéda sice ještě Očenáškovu penaltu chytil, další v 75. minutě ale již Kadrnka proměnil. V 84. minutě poslal domácí do vedení Sádlo, konečné slovo v bojovném utkání, v němž rozhodčí kromě jedné červené ukázal i dvanáct žlutých karet, měl boskovický Čech. Ten se v 90. minutě trefil z trestného kopu a zápas skončil nerozhodně.
Ve druhém sobotním utkání sice Ráječtí dostali čtyřku, nebylo to ale tak jednoznačné, jak napovídá skóre. Téměř půlhodina hry byla vyrovnaná, Macháček ve 25. minutě trefil tyčku. Pak ale přišlo rozhodujících čtrnáct minut, v nichž hosté třikrát inkasovali, jednou z rohu a dvakrát po centrech do jejich vápna. Vracov pečetil v 85. minutě.
Blansko naskočilo do utkání v Moravském Krumlově skvěle. Po brankách Hájka a kanonýra Sehnala vedlo záhy 0:2 a protože bylo jasně lepší, další zahozené šance nikoho podle všeho až tak netrápili. Přišel však opět nezvládnutý konec zápasu. Kontaktní gól jakoby Blanenským svázal nohy a ti se nechali domácími zaskočit. Výhra jim spadla doslova do klína.
Zápas v Ráječku moc krásy nepobral, ale tři body se počítají. O obě branky se postaral Karásek. První dal ve 14. minutě po rohu, když číhal na přední tyči. Druhou přidal v 61. minutě po Sehnalově centru hlavou.
     16.     Zbýšov           7     1     0     6     6:19        3

Další výsledky: Rajhrad – Novosedly 2:0, Kuřim – Bzenec 0:1, Rousínov – Kyjov 1:2. Zbýšov – Zmojmo 0:2.

Předcházející kolo: Blansko mělo po celé utkání s Podivínem drtivý tlak, který proměnilo v branku až ve druhé půli s přispěním protivníkova obránce. Na tři body to ale nestačilo, Podivínští z ojedinělého brejku čtyři minuty před koncem vyrovnali. Druhé sobotní utkání skončilo smutně pro Boskovice, které doma podlehly 0:2 Rousínovu. Nedělní utkání již celkům z našeho regionu vyšla. Ráječkovský Neděla otevřel skóre v Kyjově již v první minutě a to se až do konce nezměnilo. Podobný průběh měl zápas Rájece s Moravským Krumlovem. Hned na začátku se trefil z trestného kopu Macík a výsledek 1:0 vydržel až do konce.

Další výsledky: Ivančice – Kuřim 3:1, Bzenec – Zbýšov 2:0, Znojmo – Rajhrad 5:3, Novosedly – Vracov 4:1.

Slavoj Podivín - FC Boskovice 3:3
Poločas: 1:1. Branky: 7. Martečík, 76. (PK) Kadrnka, 84. Sádlo - 15. (PK) Ošlejšek, 55. Preč, 90. Čech. ČK: 90. Vykoukal (Boskovice). Boskovice: Švéda - Müller, Horák Jan, Vykoukal, Adamec - Preč, Horák Jakub, Ošlejšek, Šafařík (87. Čech), Fojt L. (69. Fojt J.) – Janíček. Diváků: 150.

FC Vracov - MKZ Rájec-Jestřebí 4:0
Poločas: 3:0. Branky: 25. Žurovec, 28., 39. a 90. Zýbal. Rájec: Klíma - Palkanynets, Keller, Macík, Geschvantner - Sedlák, Hrůza (85. Kovář), Straka (82. Misař), Opletal - Macháček, Ostrý. Diváků: 180.

FC Moravský Krumlov - FK APOS Blansko 4:2
Poločas: 0:2. Branky: 82. a 86. Procházka, 70. Staněk, 78. Pelikán - 2. Hájek, 10. Sehnal. Blansko: Bednář - Bubeníček, Martinec, Kolář, Beneš - Hájek, Janíček (67. Sedláček), Zouhar (73. Šplíchal), Šenk - Sehnal, Doležel. Diváků: 200.

SK Olympia Ráječko - FC Ivančice 2:0
Poločas: 1:0. Branky: 14. a 61. Karásek. ČK: 78. Černý (Ivančice). Ráječko: Kučera - Bartoš, Maška, Tenora, Badura, Jarůšek, Kupský, Karásek (86. Sígl), Starý, Sehnal J. (76. Štrajt), Neděla (88. Žilka). Diváků: 180.