14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.

kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!

Blansko přivezlo bod z Havlíčkova Brodu za bezbrankovou remízu

6.11.2017 3:55 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Ve fotbalové divizi D hrálo Blansko na Hřišti Havlíčkova Brodu a vybojovalo bod, v krajském přeboru Boskovice porazily Ivančice a Ráječko rozstřílelo Veselí.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Divize D: Havlíčkův Brod - Blansko 0:0 (0:0).

Blansko: Záleský - Feik, Šplíchal, Bokůvka, Imramovský, Závodný, Chloupek (88. Hladký), Šmerda, Pšikal, Kratochvíl (77. Škrabal), Trtílek.

V záři a v říjnu se fotbalistům A týmu FK Blansko na hřištích soupeřů bodovat nepodařilo. Listopad zahájili svěřenci trenéra Martina Maši bodovým ziskem na hřišti dvanáctého Havlíčkova Brodu.

Další výsledky 14. kola: Žďár nad Sázavou - Stará Říše 1:0, Šumperk - Bzenec 7:0, Polná - Třebíč 2:1, Vrchovina - Tišnov 0:2, Strání - Tasovice 0:1, Ždírec nad Doubravou - Rosice 1:3, Břeclav - Velká Bíteš 1:4.

6

V patnáctém kole hostí Blansko Šumperk, utkání se hraje v sobotu 11. listopadu ve 14 hodin.

Krajský přebor

1. kolo: Boskovice - Ivančice 4:1 (2:1), 22. Müller, 29. Stara, 62. Preč, 67. Novák  - 4. Ryška.

Boskovice: Bednář - Václavek, Daněk, Černý (87. Feruga), Müller, Preč (73. Hlaváček), Martínek, Živný (80. Horák), Novák (85. Henek), Růžička (46. Kubín), Stara.

Poslední zápas podzimu nezačal pro domácí dobře, když hned první útok Ivančic znamenal první branku utkání. Během dalších deseti minut domácí spálili tři šance, vyrovnání znamenala až nádherná střela Müllera. Za sedm minut Stara otočil skóre zápasu a poté hosty dvakrát zachránila tyč.

Také ve druhé půli byl domácí celek lepší, po kombinační akci v 61. minutě přesně zakončoval Preč. Hosté otevřeli hru, Boskovice podržel skvělými zákroky brankář Bednář. A tak udeřilo opět na druhé straně, kdy po centru zleva zakončoval hlavou Novák.

Ráječko - Veselí nad Moravou 8:2 (4:0), 18. a 20. Sehnal, 23. Lidmila, 27. Sedláček, 47. Mičko, 63., 88. a 90. Keprt D. - 74. Klimek, 85. Vaďura.

Ráječko: Němeček - Keprt R., Sedlák, Müller, Sedláček, Lidmila, Zeman (49. Keprt D.), Sehnal (49. Horák), Horáček, Mičko, Bárta.

Po necelé půlhodině vedli domácí o čtyři branky a bylo rozhodnuto. Za stavu 6:0 se dvakrát trefili hosté, ale střelecky disponovaný Daniel Keprt vstřelil hattrick a završil vysoké vítězství domácích.

Další výsledky 1. kola: Lanžhot - Mutěnice 1:0, Bosonohy - MS Brno 6:0, Bučovice - Bohunice 0:0, Moravský Krumlov - Sparta Brno 1:1, Bystrc-Kníničky - Rousínov 2:0, Svratka Brno - Vojkovice 2:2.