BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blansko přivezlo bod z Havlíčkova Brodu za bezbrankovou remízu

6.11.2017 3:55 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Ve fotbalové divizi D hrálo Blansko na Hřišti Havlíčkova Brodu a vybojovalo bod, v krajském přeboru Boskovice porazily Ivančice a Ráječko rozstřílelo Veselí.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Divize D: Havlíčkův Brod - Blansko 0:0 (0:0).

Blansko: Záleský - Feik, Šplíchal, Bokůvka, Imramovský, Závodný, Chloupek (88. Hladký), Šmerda, Pšikal, Kratochvíl (77. Škrabal), Trtílek.

V záři a v říjnu se fotbalistům A týmu FK Blansko na hřištích soupeřů bodovat nepodařilo. Listopad zahájili svěřenci trenéra Martina Maši bodovým ziskem na hřišti dvanáctého Havlíčkova Brodu.

Další výsledky 14. kola: Žďár nad Sázavou - Stará Říše 1:0, Šumperk - Bzenec 7:0, Polná - Třebíč 2:1, Vrchovina - Tišnov 0:2, Strání - Tasovice 0:1, Ždírec nad Doubravou - Rosice 1:3, Břeclav - Velká Bíteš 1:4.

6

V patnáctém kole hostí Blansko Šumperk, utkání se hraje v sobotu 11. listopadu ve 14 hodin.

Krajský přebor

1. kolo: Boskovice - Ivančice 4:1 (2:1), 22. Müller, 29. Stara, 62. Preč, 67. Novák  - 4. Ryška.

Boskovice: Bednář - Václavek, Daněk, Černý (87. Feruga), Müller, Preč (73. Hlaváček), Martínek, Živný (80. Horák), Novák (85. Henek), Růžička (46. Kubín), Stara.

Poslední zápas podzimu nezačal pro domácí dobře, když hned první útok Ivančic znamenal první branku utkání. Během dalších deseti minut domácí spálili tři šance, vyrovnání znamenala až nádherná střela Müllera. Za sedm minut Stara otočil skóre zápasu a poté hosty dvakrát zachránila tyč.

Také ve druhé půli byl domácí celek lepší, po kombinační akci v 61. minutě přesně zakončoval Preč. Hosté otevřeli hru, Boskovice podržel skvělými zákroky brankář Bednář. A tak udeřilo opět na druhé straně, kdy po centru zleva zakončoval hlavou Novák.

Ráječko - Veselí nad Moravou 8:2 (4:0), 18. a 20. Sehnal, 23. Lidmila, 27. Sedláček, 47. Mičko, 63., 88. a 90. Keprt D. - 74. Klimek, 85. Vaďura.

Ráječko: Němeček - Keprt R., Sedlák, Müller, Sedláček, Lidmila, Zeman (49. Keprt D.), Sehnal (49. Horák), Horáček, Mičko, Bárta.

Po necelé půlhodině vedli domácí o čtyři branky a bylo rozhodnuto. Za stavu 6:0 se dvakrát trefili hosté, ale střelecky disponovaný Daniel Keprt vstřelil hattrick a završil vysoké vítězství domácích.

Další výsledky 1. kola: Lanžhot - Mutěnice 1:0, Bosonohy - MS Brno 6:0, Bučovice - Bohunice 0:0, Moravský Krumlov - Sparta Brno 1:1, Bystrc-Kníničky - Rousínov 2:0, Svratka Brno - Vojkovice 2:2.