BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blansko se loučilo parádním výkonem a šesti góly

15.11.2011 0:43 | Původní vydání 15.11.2011 7:00 | Bohumil Hlaváček | Vyšlo v číslo 23 2011

Blanensko a Boskovicko- Poslední dvě kola krajského přeboru jsou za námi. Nebýt domácí výhry Blanska, bylo by to loučení smutné. Boskovice, Rájec i Ráječko totiž dvakrát prohrály a v tabulce se propadly hodně dolů. Na Kolbence byla ale hráčská „závěrečná“ veselá, i díky Sehnalově hattricku bylo co slavit – rozjeté Znojmo odjelo s výpraskem.

Foto Bohumil Hlaváček
FK APOS Blansko6
IE Znojmo 0
Poločas: 2:0. Diváků: 140. Branky: 38., 44., a 60. Sehnal, 52. Doležel, 56. Bubeníček z pen., 87. Pernica Blansko: Juran - Bubeníček, Kolář, Šplíchal, Šíp (68. Sedláček) - Hájek, Kugler, Zouhar (77. Martinec), Beneš - Doležel (69. Pernica), Sehnal.

FC Kuřim 4
FC Boskovice2
Poločas: 4:1. Branky: 6. a 23. Pokorný, 38. Plšek, 39. Skoumal - 2. Janíček, 62. Stara. Diváků: 150. Boskovice: Klimeš - Vykoukal (65. Horák M.), Martínek, Václavek, Müller (78. Šafařík) - Horák Jan (76. Blaha), Stara, Preč, Adamec - Janíček, Fojt L.

MKZ Rájec-Jestřebí 0
Sokol Novosedly 2
Poločas: 0:1. Branky: 11. Sýkora, 90. Kocman. Diváků: 100. Rájec: Klíma - Palkaninec, Keller, Macík, Hrůza (82. Kubásek) - Svoboda A. (78. Svoboda V.), Kovář, Sedlák, Straka - Macháček, Ostrý - Kubásek, Svoboda M.

Baník Zbýšov 2
SK Olympia Ráječko 1
Poločas: 0:1. Branky: 51. a 85. Presl – 7. Sehnal J. Diváků: 120. Ráječko: Rettegy – Kopecký, Maška, Bartoš, Neděla – Starý (80. Kučera), Tenora, Štrajt, Jarůšek – Sehnal J., Tajnai.

Kuglerovi svěřenci se pustili do zápasu zostra. Gól si ale mohli diváci zakřičet teprve v 38. minutě. Kanonýr Sehnal se prodral do vápna a propáli znojemského strážce svatyně. A do půle to bylo 2:0, když stejný hráč s výraznou tečí hostujícího obránce rozvlnil síť podruhé. Poločasový odpočinek Blansku prospěl a Doležel poslal svůj tým v 52. minutě již do tříbrankového náskoku. Po chvíli byl faulován ve vápně a Bubeníček trestal z penalty. Bylo rozhodnuto. V 60. minutě završil hattrick Sehnal hlavou a pečetil s notnou dávkou štěstí střídající Pernica. „Zahráli jsme výborně a navíc se dařilo střelecky. Co víc si přát,“ zářil kouč Michal Kugler.
Boskovicím se již tak v Kuřimi nedařilo. Začaly sice velice slibně, když od 2. minuty vedly po Janíčkově brance. Po standardce však bylo záhy vyrovnáno a snovou první půli Kuřimští korunovali dalšími třemi góly po sérii hrubek hostí. Po změně stran přišlo Starovo korigování výsledku. „Je to pořád stejné, děláme moc chyb. Asi je nutné přes zimu trochu kádr posílit, je nás málo,“ přemítá prezident klubu Jiří Vorlický.
Situace v Rájci-Jestřebí je vážná. Nejen kvůli postavení v tabulce, tamtamy stále hlasitěji mluví o odchodu trenéra Jiřího Záleského. Ani v posledním utkání se jeho chlapcům nepodařilo bodovat. Poprvé inkasovali již v 10. minutě a přestože se po celý zápas snažili aspoň vyrovnat, v posledních minutách utkání přišla druhá branka v jejich síti.
Ráječko rozehrálo utkání ve Zbýšově nadějně, po Sehnalově gólu Olympia vedla už od 7. minuty. Vedení mohl zvýraznit ve 28. minutě Tenora, netrefil však prázdnou branku. Vyrovnání přišlo po standardní situaci v 51. minutě a domácí Presl se trefil ještě podruhé pět minut před koncem.
Další výsledky: Rajhrad – Rousínov 0:0, Vracov – Kyjov 1:1, Moravský Krumlov – Ivančice 1:1, Podivín – Bzenec 0:2.
Hrálo se minulý víkend
Ani bod pro celky z našeho okresu v krajském přeboru. Černý víkend začalo Blansko, které inkasovalo jediný a rozhodující gól v utkání s Kyjovem v poslední minutě. Rovněž v sobotu padly Boskovice, které doma nestačily na Znojmo. O den později prohrál doma Rájec s Ivančicemi a ráječkovská Olympia vyšla naprázdno v Moravském Krumlově
Blansko – Kyjov 0:1 (0:0). Branka: 90. Huška. Diváků: 150
Boskovice – Znojmo 1:4 (0:3). Branky: 48. Preč - 17., 45. a 77. Procházka, 44. Kubošný. Diváků: 90.
Rájec-Jestřebí – Ivančice 0:2 (0:0). Branky: Němec, Štork (PK). ČK: Vorel (Rájec). Diváků: 130.
Moravský Krumlov – Ráječko 3:1 (1:0). Branky: 43. a 90. Zelníček, 59. Procházka - 70. Kopecký. ČK: Badura (Ráječko). Diváků: 150.
Další výsledky: Novosedly – Bzenec 0:2 (0:2), Podivín – Rousínov 1:3 (0:1), Vracov – Kuřim 1:1 (1:1), Rajhrad – Zbýšov 1:4 (1:3).
1. Vracov 16 10 4 2 41:18 34
2. Znojmo 16 9 4 3 34:25 31
3. Bzenec 16 9 2 5 24:12 29
4. Rousínov 16 9 2 5 28:18 29
5. Blansko 16 7 7 2 31:19 28
6. Kyjov 16 8 3 5 25:15 27
7. Novosedly 16 8 3 5 19:19 27
8. M. Krumlov 16 7 4 5 20:19 25