BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blansko se ze Strání vrátilo s prohrou, Ráječko a Boskovice bodovaly

23.10.2017 5:06 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - V moravské divizi D hráli fotbalisté Blanska ve Strání, ale v utkání dvou týmů z konce tabulky neuspěli. V krajském přeboru Boskovice přivezly bod ze Svratky Brno, Ráječko doma nevyužilo přesilovku a hrálo bez branek.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Divize D: Strání - Blansko 3:1 (1:1), 27. Jaroněk, 72. Palík, 89. Silnica - 22. vlastní.

Blansko: Záleský - Imramovský, Šplíchal, Feik, Škrabal, Závodný, Chloupek (86. Mlčoušek), M. Šmerda, Pšikal, Hladký (55. D. Šmerda), Trtílek.

Patnáctý celek divize hostil tým ze třináctého místa, ale úroveň utkání byla dobrá. Navzdory deštivému počasí a promáčenému terénu se oba týmy snažily o útočný fotbal, o výsledku ale nakonec rozhodly především standardní situace.

Ve 22. minutě kopali hosté roh a domácí Palík hlavou srazil míč do vlastní branky. Ale už za pět minut bylo vyrovnáno, když dlouhé autové vhazování propadlo až na malé vápno a Jaroněk prostřelil Záleského.

Ve druhém poločase šli domácí do vedení, když přímý kop prodloužil hlavou do hostující branky Palík, Blansko se v závěrečných minutách hnalo za vyrovnáním, ale minutu před koncem přišla přesná hlavička Silnici po rohovém kopu a bylo rozhodnuto.

Další výsledky 12. kola: Bzenec - Třebíč 3:1, Břeclav - Tasovice 0:2, Vrchovina - Velká Bíteš 0:0, Polná - Stará Říše 3:4, Ždírec nad Doubravou - Havlíčkův Brod 1:2, Žďár nad Sázavou - Rosice 2:1, Šumperk - Tišnov 1:4.

6

Ve třináctém kole hostí Blansko Ždírec, utkání se hraje v sobotu 28. října ve 14:30 hodin.

Krajský přebor

V krajském přeboru hrály v sobotu Boskovice na hřišti Svratky a po brankové přestřelce ve druhé půli vybojovaly remízu. Remizoval i tým Ráječka, který na svém trávníku nedal branku Moravskému Krumlovu.

12. kolo: Svratka Brno - Boskovice 3:3 (1:0), 3. a 70. Bulušek, 87. Živný - 48. Stara, 66. Müller, 81. Preč.

Boskovice: Bednář - Feruga, Daněk, Kolář, Černý, Müller (82. Bayer), Preč, Martínek, Živný (88. Hlaváček), Růžička, Stara.

Utkání začalo pro hosty velice nešťastně. Ve druhé minutě předvedl skvělý zákrok brankář Bednář, když střelu Hansla vyrazil na roh. Ovšem po něm střílel z 18 metrů Bulušek a jeho slabá střela proklouzla Bednářovi pod rukama do branky. Nutno říci, že tato branka na dlouhé minuty srazila boskovické hráče na kolena, Svratka je ale nedokázala přehrát. Naopak šance Martínka a Preče volaly po vyrovnání.

To přišlo tři minuty po zahájení druhé půle, když Martínek ideálně vysunul Staru a ten obstřelil domácího brankáře. V 66. minutě po levé straně utekl znovu Stara, odražený míč se dostal k Müllerovi a ten prostřelil všechno před sebou.

Ale za čtyři minuty bylo vyrovnáno, na hranici velkého vápna se uvolnil Bulušek a křížnou přízemní střelou se trefil přesně. Hosté ale měli Staru. Ten byl v 82. minutě u míče dřív než domácí brankář, po jeho přihrávce volný Müller viděl ještě lépe postaveného Preče a ten prázdnou branku neminul. Dvě minuty před koncem domácí vyrovnali z pokutového kopu, odpískaného za ruku Daňka.

Ráječko - Moravský Krumlov 0:0.

Ráječko: Němeček - Keprt R., Zeman, Sedlák, Müller, Sedláček, Lidmila, Sehnal, Horáček, Horák (78. Sehnal), Bárta.

V 58. minutě byli současně vyloučeni dva hráči hostů. Bogner za kopnutí protihráče v přerušené hře a Havelka za následnou urážku rozhodčího. Půlhodinovou dvojnásobnou přesilovku ale domácí celek nevyužil.

Další výsledky 12. kola: Bohunice - Moravská Slavia 4:0, Bosonohy - Ivančice 3:2, Bučovice - Veselí n. Moravou 0:2, Lanžhot - Sparta Brno 3:0, Bystrc - Vojkovice 5:2, Rousínov - Mutěnice 2:0.