BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blansko vyřadilo Boskovice a je v semifinále

5.3.2014 1:39 | Bohumil Hlaváček

Blansko, Boskovice - Tak takový závěr soutěže tu dlouho nebyl. Kdo má rád hokejové derby, si opravdu užil, diváků chodilo na oba stadiony skutečně na poměry hodně. V průběhu jednoho týdne se Boskovice s Blanskem utkaly hned čtyřikrát!

Foto Bohumil Hlaváček
Nejprve v posledním kole základní části. Minerva doma vyhrála a rozhodlo se o tom, že si to soupeři spolu rozdají ve čtvrtfinálové sérii na vítězné dva zápasy. A protože stav byl 1:1, muselo se hrát ještě jednou.
Doma nebyl ani jeden z celků prorokem. Blansko nejprve na ledě Minervy vyhrálo ve středu na nájezdy. Vedení v sérii nepotvrdilo, v pátečním utkání tahalo za kratší konec pro změnu ono a bylo srovnáno. Domácí prostředí do třetice nepřineslo štěstí v rozhodujícím utkání Minervě, když za stavu 0:4 po dvou třetinách bylo prakticky rozhodnuto.
Poslední kolo základní části: SK Minerva Boskovice – Dynamiters Blansko HK 6:4 (1:1, 4:3, 1:0), Mráz, Křesťan, Zajíc, Hökl, Karný, Karlíček – Bažant, Stejskal Petr, Skácel, Kazda.
V první třetině se hrál oboustranně rychlý hokej. Branky začaly padat až v jejím závěru. Vedení se ujali po Mrázově pohotové střele domácí na začátku 19. minuty, do sirény ale kontroval ještě v téže minutě Bažant.
Nejvíce branek padalo ve druhé části hry. Minervu poslal do vedení Křesťan v 25. minutě, aby krátce na to srovnal po Zrzově zaváhání Stejskal. Skácel pak po doražení Sedláčkovy střely poslal do vedení Dynamiters a Kazda přidal ve 33. minutě jejich čtvrtý gól, kterým vyhnal Zrzu z brány. Tím ale blanenský střelný prach vyhasl. Do konce třetiny přišel obrat. Nejprve snížil Zajíc, aby po krásné individuální akci vyrovnal Hökl. Před přestávkou se trefil ještě Karný. Výsledek pečetil v 58. minutě Karlíček.
13. Uh. Hradiště 24 4 1 3 16 88:147 17
1. čtvrtfinále: Boskovice – Blansko 2:3 SN (0:2, 1:0, 1:0, 0:0), Matouš, Karný – Bažant, Berka, rozhodující SN Kuběna. Stav série 0:1.
Začátek patřil hostům. Už ve 4. minutě se po buly dostal puk k Bažantovi, který zamířil přesně. V závěru třetiny se Dynamiters dostali do dalších velkých šancí. Berkovi a Skácelovi je nejprve Vybíral zneškodnil. Devět sekund před sirénou ale po akci těchto dvou hráčů přece jenom kapituloval.
Po změně stran se Boskovice vrátily do hry. Matoušovy příležitosti ještě zůstaly nevyužity, snížení stavu, ale přece jenom nastalo. V 35. minutě to byl právě tento hokejista, který přece jenom překonal Vlacha. Minerva pokračovala v tlaku i v poslední dvacetiminutovce. Vyrovnání se boskovičtí fanoušci dočkali v 52. minutě, když Vlach kryl nejistě puk a po Veselého přihrávce nebyl pro Karného problém trefit odkrytou bránu.
Došlo na prodloužení. V něm se do dvou šancí dostala Minerva, zápas však přesnou trefou nerozhodla, a tak došlo na samostatné nájezdy. Boskovický Hökl nedal, stejně jako mazák Němec na straně druhé. Podobně se vedlo Mrázovi a blanenskému Skácelovi. Pak se ale střelci probrali. Po úspěších Pelán a Kuběny to bylo na nájezdy 1:1. Stejní hráči dostali důvěru i do čtvrté série. Ta se ukázala být jako poslední, protože zatímco Pelána Vlach vychytal, Kuběna se trefil přesně.
2. čtvrtfinále: Blansko – Boskovice 1:4 (0:1, 0:0, 1:3), Skácel – Zajíc, Matouš, Hökl, Pelán. Stav série 1:1.
Také ve druhém čtvrtfinále se hrál svižný hokej s dobrou obranou obou celků, odhadem čtyři stovky diváků se nenudily. Branka padla hned z první vážnější příležitosti. Běžela 10. minuta, když se boskovický Zajíc dostal před Šenka a přesnou střelou ho překonal. Průběh byl vyrovnaný, to se ale změnilo ve druhé třetině, kdy se na koně posadila Minerva a bylo jen otázkou času, kdy se opět gólově prosadí. Výborně chytající Šenk ale byl proti. Kapituloval až ve 43. minutě. Boskovičtí využili přesilovku, po vyšachování obrany dal na 0:2 Matouš. A rozhodlo se hned po pár sekundách. Dynamiters se ještě neotřepali z inkasované branky a přišla další po úniku a blafáku Hökla. Blansko se ještě nevzdávalo, výsledkem bylo snížení z hole Skácela po brejku a následné dorážce. Domácí to povzbudilo a snažili se ještě vykřesat jiskřičku naděje. Ta ale zhasla při power play. Blanenský trenér Grünwald odvolal gólmana již dvě a půl minuty před koncem, risk však nevyšel. Do prázdné branky pečetil minutu před koncem Pelán.
3. čtvrtfinále: Boskovice – Blansko 1:4 (0:2, 0:2, 1:0), Mráz - Skácel 2, Gajdoš, Kazda.
Blanenským se povedla dokonalá odveta, dokonce i se stejným skórem jako v pátečním utkání. O výsledku rozhodly první dvě části hry, ve kterých byli hosté jednoznačně lepším týmem. První dvě branky zaznamenali Skácel a Gajdoš. Ve 26. minutě zvýšil výborný Skácel již na 0:3. Minerva pak měla dvakrát šanci hrát přesilovku pět na tři. Touto výhodou ale opovrhla a přišel trest v podobě čtvrtého gólu, který zaznamenal Kazda.
V závěrečné třetině se Boskovice přece jenom dostaly z útlumu a jejich výraznou snahu korunoval gólem ve vlastním oslabení Mráz. Ve zbytku utkání ještě dvakrát zazvonila blanenská tyčka, na skóre se ale již nic nezměnilo.
Blansko se tak probojovalo do semifinále play off jihomoravské krajské ligy. V prvním utkání zajíždí na led Velké Bíteše již dnes, odveta je plánována na blanenský zimní stadion na pátek. Případný rozhodující zápas se hraje v neděli. Druhou dvojici tvoří Velké Meziříčí a Warrior Brno.