BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blansko zahájilo jaro ziskem bodu, v tabulce MSFL ale kleslo

20.3.2017 15:48 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Moravské fotbalové soutěže rozehrály minulý víkend svoji jarní část. V Moravskoslezské fotbalové lize hostilo Blansko Mohelnici a v zápase dvou týmů ohrožených sestupem se body nakonec dělily.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Už v pátek 17. března se na umělé trávě v Boskovicích představil v Krajském přeboru celek Bystrce, který začátek jara domácímu celku znepříjemnil. Posledním okresním týmem, který zasáhl do bojů o body, byl celek Ráječka. Ten v neděli hrál v Moravském Krumlově a odvezl si tři body.

MSFL

17. kolo: Blansko - Mohelnice 1:1 (1:1), 9. Minx - 16. Fiala (PK).

Blansko: Floder - Gromský, Šplíchal, Hanuš, Koláček, Chloupek, Kolařík, Kučera, Minx (80. Kratochvíl), Trtílek (80. Duda), Stehlík.

Už po čtvrthodině hry bylo v sobotu na umělé trávě v Blansku rozhodnuto o výsledku utkání. Nejprve ve 3. minutě netrefil hostující branku Stehlík, o dvě minuty později Floder vyrazil střelu Hapala. V 9. minutě se radovali domácí fanoušci, Stehlík vysunul Minxe a ten přízemní střelou otevřel skóre. Jenže už za pět minut blanenská obrana faulovala v pokutovém území Hapala a nařízený pokutový kop proměnil Fiala.

V 18. minutě poslal před hostující branku skvělou střílenou přihrávku Minx, ale tu těsně minuli jak Stehlík, tak Chloupek. Za čtyři minuty musel znovu svoje umění předvést Floder a to bylo na dlouhé minuty z obou stran všechno. Za zmínku stojí v první půli už jen nevyužitá šance Stehlíka tři minuty před jejím koncem.

Ve druhém poločase si brankové šance vypracovali jen domácí, ale střeleckou formu nechali zřejmě v kabinách. V 58. minutě mířil vedle Trtílek, o chvíli později zastavila střelu Koláčka tyč. A protože brankou neskončily ani šance Kučery, Stehlíka a Koláčka, z důležitého boje o záchranu si hosté odvezli bod.

„Dnes se na to dívat moc nedalo, utkání bylo často přerušováno fauly. Přesto si myslím, že jsme měli proměnit nejméně jednu ze čtyř velkých šancí a utkání vyhrát, hodnotil sobotní utkání nepříliš spokojený trenér Blanska Zbyněk Zbořil.

A protože v druhém záchranářském boji doma prohrála poslední Líšeň s celkem Kroměříže, kleslo Blansko na předposlední příčku.

Další výsledky: Sigma Olomouc B - Třebíč 4:2, Otrokovice - Petřkovice 2:2, Vyškov - Slovácko B 0:0, Hulín - HFK Olomouc 1:0, FC Hlučín - Zlín B 2:1, SK Líšeň - Kroměříž 1:3, Velké Meziříčí - Uničov 1:4.

29. kolo: Boskovice - Bystrc 0:2 (0:1).

Boskovice: Bednář - Preč, Václavek, Kolář, Černý, Přikryl (64. Horák Jakub), Horák Jan, Kamenický (54. Růžička), Martínek, Kudlička (64. Minařík), Stara.

Na tohle utkání bude chtít domácí celek asi rychle zapomenout.

Bystrc byla od začátku mnohem lepším týmem a v podstatě nedovolila Boskovicím nic. Už v desáté minutě fauloval v pokutovém území Kolář, nařízenou penaltu ale střelou vysoko nad branku zahodil Matyska. I nadále ale byla herní převaha na hostujících kopačkách, jedinou výjimkou byla v první půli hlavička Kamenického, ale ani po ní míč branku netrefil. A tak to byli hosté, kteří se ve 42. minutě dočkali zaslouženého vedení. Chyla se protáhl středem obrany a přesnou střelou nedal skvělému Bednářovi šanci.

V 52. minutě to byl znovu Chyla, kterého domácí obrana nepokryla. Ten toho dokázal využít a podruhé rozjásal hostující fanoušky. Boskovice se ani přes velkou snahu do vážnější šance nedokázaly dostat a tak se ze zisku tří bodů radovali hosté, kteří se tak do soboty dostali na první místo tabulky.

„Tentokrát nás hosté dokázali přehrát svojí typickou hrou s křížnými pasy, po kterých se dostávali do našeho vápna. Přes naši velkou snahu jsme jejich hru nedokázali eliminovat a v útočné fázi jsme byli celkem bezzubí,“ hodnotil zápas levý obránce domácích Matěj Černý.

Moravský Krumlov - Ráječko 2:3 (2:3), 17. Bittner, 28. Staněk - 6. Keprt, 22. Jarůšek, 42. Zouhar.

Ráječko: Němec - Daněk, Zouhar, Sedlák, Keprt D. (56. Sedláček), Jarůšek, Horáček, Müller, Mičko, Pšikal (75. Keprt R.), Bárta.

Už v šesté minutě dva metry za velkým vápnem napřáhl Daniel Keprt a polovysokou střelou k levé tyči poslal hosty do vedení. Domácí celek zvýšil obrátky a začal se dostávat do šancí. V 17. minutě se po rychlé akci z pravé strany před hostující brankou prosadil Bittner a vyrovnal. Jenže už o necelé dvě minuty později vyšel Ráječku brejk a míč směřující do branky vyrazil rukou Svoboda a musel pod sprchy. Následující pokutový kop sice Ráječko nedalo, ale začalo hrát dlouhou přesilovku. A poprvé ji využilo hned o tři minuty později, když z bezprostřední blízkosti prostřelil domácího brankáře Jarůšek. Ale znovu přišla rychlá reakce domácích a za šest minut bylo vyrovnáno. A znovu to byla akce z pravé strany. Tři minuty před koncem poločasu strhl vedení na stranu hostů Zouhar, když s míčem na noze prošel do středu vápna a přesně zakončil.

Ve druhém poločase se domácí celek sice snažil vyrovnat, ale jeho hráčům postupně docházely síly a tak si hosté připsali první jarní výhru.

Další výsledky: Bosonohy - Lanžhot 2:1, Sparta Brno - Mutěnice 1:0, Novosedly - Bučovice 2:3, Vojkovice - Tišnov 1:7, Ivančice - Mor. Slavia 3:2, Rousínov - Bohunice 1:1.