BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Boskovice přivezly nečekaně tři body z Bystrce, Blansko prohrálo

25.9.2017 5:03 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Uplynulý fotbalový víkend mnoho radosti týmům z našeho okresu nepřinesl. V divizi D celek Blanska nestačil na Vrchovinu, v krajském přeboru Ráječko prohrálo na hřišti vedoucího Lanžhotu a tak se radoval jen celek Boskovic po překvapivé, ale zasloužené výhře v Bystrci.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Divize D: Vrchovina - Blansko 5:0 (3:0), 6. Skalník, 17., 21. a 69. Dočekal, 88. Zbytovský.

Blansko: Záleský - Bokůvka, Šplíchal, Feik, Imramovský, Chloupek, Pšikal, Šmerda M. (80. Závodný), Šmerda D. (71. Hladký), Kratochvíl (65. Škrabal), Trtílek.

Na začátku šesté minuty zápasu se domácí fanoušci radovali z prvního gólu domácího mužstva, když si na míč za obranu hostů zaběhl Slavík a střelou od levé tyče poslal Vrchovinu do vedení. O deset minut později předběhl Dočekal hostujícího brankáře a špičkou kopačky poslal míč do sítě. Za další čtyři minuty bylo s Blanskem ještě hůř, když se Dočekal trefil z velkého vápna k pravé tyči.

Ve druhém poločase přidala Vrchovina další dvě branky, když nejprve Dočekal využil krásnou přihrávku středem a dal svoji třetí branku. Pět minut před koncem vyrobili hosté hrubou chybu před vlastním vápnem, tu faulem zahasil brankář Záleský, ale viděl červenou kartu. Do branky šel hráč z pole (Blansko už mělo vystřídáno), ale míči z přímého kopu v cestě do sítě nezabránil.

Další výsledky: Tišnov - Tasovice 7:1, Bzenec - Rosice 2:1, Břeclav - Ždírec nad Doubravou 2:0, Žďár nad Sázavou - Strání 6:0, Šumperk - Velká Bíteš 5:0, Polná - Havlíčkův Brod 1:2, Třebíč - Stará Říše 1:4.

6

V sobotu 30. září hostí Blansko Polnou, utkání začíná v 15 hodin.

Krajský přebor

5. kolo: Bystrc - Boskovice 1:3 (1:3), 12. Novák, 28. Stara, 33. vlastní - 42. Svoboda.

Boskovice: Bednář - Müller, Kolář, Václavek, Černý, Daněk, Preč, Martínek, Živný (77. Růžička), Novák, Stara (81. Hlaváček).

Ve dvanácté minutě utkání po rohovém kopu střílel na domácí branku Živný, střela mu sice nesedla, ale míč patičkou prodloužil Václavek a brankářem vyražený míč doklepl do branky Novák. V dalších minutách se domácí snažili vyrovnat, ale dvěma skvělými zákroky se blýskl brankář Boskovic Bednář a zbytek zlikvidovala v neděli velice dobře fungující obrana hostů. A tak se ve 28. minutě radovali opět hráči Boskovic, když se po levé straně prosmýkl Preč a z jeho naprosto přesné zpětné přihrávky se nádherně trefil Stara. O pět minut později si přízemní centr Martínka srazil do vlastní branky Lízal, nutno říci, že za ním stál k dorážce připravený Stara. Ve 42. minutě domácí celek po nenápadné akci snížil a ještě v poslední minutě první půle kopal z hranice velkého vápna přímý kop. Naštěstí jen do zdi.

Ve druhé minutě druhé půle viděli diváci akci hostujícího Nováka, po které trefil Preč břevno, dorážku nasměroval Martínek hlavou do tyče a další dorážkou trefil Stara brankáře. A protože ani další šance na obou stranách branku nepřinesly, odvezly si Boskovice zasloužené tři body.

Lanžhot - Ráječko 2:0 (2:0), 21. Darmovzal, 26. Tóth.

Ráječko: Němeček - Keprt R., Zouhar, Müller, Keprt D., Sedláček, Zeman, Lidmila, Horáček, Mičko, Bárta.

Ve vyrovnaném prvním poločase si ve 21. minutě po rohovém kopu naskočil Darmovzal a hlavou otevřel skóre zápasu. O pět minut později kopali hosté přímý kop, ten se jim nepovedl, za další minutu přišla rychlá akce domácích po pravé straně a přesná střela Tótha z hranice velkého vápna.

Ve druhém poločase hosté dřeli, ale jejich akce končily na pevné obraně Lanžhotu. A protože brankou neskončily ani dvě velké šance domácího celku, výsledek se už nezměnil.

Další výsledky: Bohunice - Veselí n. Moravou 4:3, Rousínov - Sparta Brno 2:3, Moravská Slavia - Ivančice 0:0, Mutěnice - Vojkovice 2:0, Bučovice - Moravský Krumlov 0:3, Bosonohy - Svratka Brno 0:3.