KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!

Boskovičtí hokejisté jdou do play-off, Blansko skončilo

26.2.2018 12:41 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Poslední kolo Krajské ligy hokejistů rozhodlo o čtvrtfinálových soupeřích v play-off. Nečekané vítězství Boskovic ve Velkém Meziříčí znamenalo pro Boskovice vítězství v základní části a v play-off výhodu domácího prostředí v případných rozhodujících zápasech.

Zápas Blanska. Foto Lubomír Slezák

Už před několika koly bylo jasné, že celek Blanska se do play-off nedostane a tak pro tento tým sobotní domácí porážka znamenala loučení s letošní sezónou.

Blansko - Uherský Ostroh 1:5 (1:1, 0:1, 0:3), 12. Jakubec - 16. Polesný, 23. Mika, 43. Polanský, 51. Stránský, 56. Polesný.

Domácí loučení navštívila necelá stovka diváků, která viděla vyrovnané první dvě třetiny a rozhodující tři branky hostů v závěrečné dvacetiminutovce.

Po oboustranně opatrném začátku byla k vidění spousta šancí na obou stranách. Nejprve Polesný v desáté minutě trefil břevno domácí branky, o dvě minuty později Jakubec dorazil puk za brankovou čáru a Blansko vedlo. V patnácté minutě hráli hosté přesilovku a vyrovnali.

Také druhá část byla herně vyrovnaná, jedinou branku ale dali hosté po pěkné kombinaci, kterou zakončil střelou do horního rohu Mika. Blansko se sice snažilo vyrovnat, ale hosté těsné vedení udrželi.

Teprve v závěrečné dvacetiminutovce potvrdili hosté roli velkého favorita a třemi vstřelenými brankami rozhodli o svém vítězství.

Domácí Blansko přes sympatický výkon na svého soupeře nestačilo.

Velké Meziříčí - Boskovice  1:6 (0:0, 0:4, 1:2), 47. Vondráček - 24. Špok, 29. Karný, 36. Klaus, 38. Bednář, 45. Bednář, 54. Hnilička.

Do prvních šancí se dostali hosté, ale v domácí brance čaroval gólman Slavíček, přes několik šancí na obou stranách se skóre nezměnilo.

Druhá třetina patřila jednoznačně hráčům Boskovic, kteří čtyřikrát překonali domácí brankáře a prakticky tak rozhodli o rozdělení bodů ze sobotního utkání.

Na začátku třetí třetiny hosté vstřelili pátý gól, ve 47. minutě využili domácí hráči přesilovku, ale šest minut před koncem dal Hnilička výsledku konečnou podobu.

Další výsledky 22. kola: Lvi Břeclav - Štika Rosice 5:4, Uherské Hradiště - Spartak Velká Bíteš 6:3, Spartak Uherský Brod - Uničov 5:1.