INZERCE

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!

Boskovičtí plavci přivezli medaile z poháru v Novém Jičíně

1.7.2018 23:03 | Původní vydání | Lubomír Slezák

BOSKOVICE - Minulý týden se pět plavců z boskovického oddílu zúčastnilo v Novém Jičíně Letního poháru České republiky desetiletého žactva, tedy plavců ročníku narození 2008. Barvy SVČ Boskovice hájili tři žáci a dvě žačky a bojovali s ostatními sportovci ze 44 oddílů celé Moravy.

Boskovičtí plavci. Foto archiv

Boskovickým želízkem v ohni byl Ondra Ščudla, který potvrdil svou vynikající výkonnost. Startoval v šesti disciplinách: 50 metrů motýl, 50 metrů znak, 100 metrů znak, 50 a 100 metrů volný způsob a 100 metrů polohový závod. Na padesátce motýlem zvítězil a získal zlatou medaili, k ní přidal ještě dvě bronzové na 50 VZ a 100 PZ.

Také jeho kamarád Patrick Müller bojoval a obsadil desáté místo na 50 metrů prsa. Ani děvčata Radka Uchytilová a Anna Ryšavá nezklamala. Společně s Ondřejem Ščudlou a Dominikem Barrym obsadila ve smíšené štafetě 4x50 PZ páté místo a 4x50 VZ šesté místo.

Dva boskovičtí plavci Jáchym Ryšávka a Filip Skřička se ve stejném termínu zúčastnili v Prostějově Letního poháru České republiky jedenáctiletého žactva, tedy plavců ročníku narození 2007. Bojovali s ostatními sportovci ze 41 oddílů z celé Moravy, konkurence byla tedy velmi silná.

Skvělé výkony předvedl Jáchym Ryšávka, který startoval v šesti disciplinách: 50 M, 100 M, 50 VZ, 100 VZ, 100 PZ a 200 PZ a vybojoval zlaté medaile v prvních dvou disciplínách, ve zbývajících obsadil těsně druhá místa.

Filip Skřička startoval v šesti disciplinách 100 a 200 Z, 100 M, 100 VZ, 100 a 200 PZ a umístil se čtyřikrát mezi nejlepší desítkou.