Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Brno Cup praskal ve švech, blanenská štafeta uhájila stříbrný pohár

21.12.2017 15:28 | Původní vydání | Věra Vencelová

BRNO, BLANSKO - Vánoční závody Brno Cup, které se v sobotu konaly v brněnské pětadvacítce na Lesné, hostily na tři sta padesát plavců ze čtyřiadvaceti českých a slovenských oddílů. Závody byly určené především plavcům kategorie dvanáct a mladší.

Brno Cup praskal ve švech, blanenská štafeta uhájila stříbrný pohár
Stříbrná štafeta. Foto Věra Vencelová

Ale v hlavních disciplínách jako byla stovka polohově a štafeta 6x25 m kraul, se mohli předvést i plavci kategorie staršího žactva, dorostu a dospělých. Blanenský oddíl nasadil do bojů o medaile a poháry pětadvacetičlenné družstvo. To přivezlo celkem třináct medailí a stříbrný pohár ze štafety.

Smíšená štafeta ve složení Jan Reka, Michal Vencel, Jan Vencel, Anna Kučerová, Petra Wutková a Anna Šťávová nestačila pouze na štafetu Plavecké školy Rybka Brno, za kterou startoval bývalý český reprezentant Jakub Kočař. Zlato z hlavního závodu stovky polohově vybojovala v kategorii open Veronika Zamazalová, stříbro Jan Vencel a bronz Michal Vencel.

V kategorii dvanáctiletých pak bodovala Anna Kučerová a za desetileté Anna Šťávová. Obě dosáhly na stříbrné kovy. V dalších disciplínách sbírali medaile dvanáctiletá Petra Wutková a nejmladší blanenské plavecké naděje Eliška Zamazalová, Stela Hanzlíčková a Tomáš Reka.

Poslední desáté kolo Českého poháru v plavání probíhalo o víkendu ve Zlíně. Účastnila se ho i hrstka blanenských dorostenců Kateřina Demová, Barbora Sedláková, Radim Švarc a Milan Musil.

Blanenští mladší dorostenci startovali letos na českých pohárech poprvé a zatím sbírají cenné zkušenosti při měření sil s českou plaveckou špičkou. Vítězem dvoustovky prsa se ve Zlíně stal odchovanec blanenského plavání Dominik Špaček, který reprezentuje Kometu Brno.

Galerie k článku

Nejmladší plavkyně na Brno Cupu. Foto Věra VencelováNejmladší plavkyně na Brno Cupu. Foto Věra VencelováPlavci na Brno Cupu. Foto Věra VencelováStříbrná štafeta. Foto Věra Vencelová
Polohový závod mužů. Foto Věra Vencelová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509