Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Brno Cup praskal ve švech, blanenská štafeta uhájila stříbrný pohár

21.12.2017 15:28 | Původní vydání | Věra Vencelová

BRNO, BLANSKO - Vánoční závody Brno Cup, které se v sobotu konaly v brněnské pětadvacítce na Lesné, hostily na tři sta padesát plavců ze čtyřiadvaceti českých a slovenských oddílů. Závody byly určené především plavcům kategorie dvanáct a mladší.

Brno Cup praskal ve švech, blanenská štafeta uhájila stříbrný pohár
Stříbrná štafeta. Foto Věra Vencelová

Ale v hlavních disciplínách jako byla stovka polohově a štafeta 6x25 m kraul, se mohli předvést i plavci kategorie staršího žactva, dorostu a dospělých. Blanenský oddíl nasadil do bojů o medaile a poháry pětadvacetičlenné družstvo. To přivezlo celkem třináct medailí a stříbrný pohár ze štafety.

Smíšená štafeta ve složení Jan Reka, Michal Vencel, Jan Vencel, Anna Kučerová, Petra Wutková a Anna Šťávová nestačila pouze na štafetu Plavecké školy Rybka Brno, za kterou startoval bývalý český reprezentant Jakub Kočař. Zlato z hlavního závodu stovky polohově vybojovala v kategorii open Veronika Zamazalová, stříbro Jan Vencel a bronz Michal Vencel.

V kategorii dvanáctiletých pak bodovala Anna Kučerová a za desetileté Anna Šťávová. Obě dosáhly na stříbrné kovy. V dalších disciplínách sbírali medaile dvanáctiletá Petra Wutková a nejmladší blanenské plavecké naděje Eliška Zamazalová, Stela Hanzlíčková a Tomáš Reka.

Poslední desáté kolo Českého poháru v plavání probíhalo o víkendu ve Zlíně. Účastnila se ho i hrstka blanenských dorostenců Kateřina Demová, Barbora Sedláková, Radim Švarc a Milan Musil.

Blanenští mladší dorostenci startovali letos na českých pohárech poprvé a zatím sbírají cenné zkušenosti při měření sil s českou plaveckou špičkou. Vítězem dvoustovky prsa se ve Zlíně stal odchovanec blanenského plavání Dominik Špaček, který reprezentuje Kometu Brno.

Galerie k článku

Nejmladší plavkyně na Brno Cupu. Foto Věra VencelováNejmladší plavkyně na Brno Cupu. Foto Věra VencelováPlavci na Brno Cupu. Foto Věra VencelováStříbrná štafeta. Foto Věra Vencelová
Polohový závod mužů. Foto Věra Vencelová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509