Dnes je sobota, 17. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Já nejsem tvoje maminka.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Zemřít pro design.
Kunštát – Kulturní dům v 15 hod.: Karneval nejen pro děti.
Letovice – ZUŠ ve 20 hod.: Rómská divadelní komedie – Miri fajta.
Letovice – Kulturní dům ve 20 hod.: Sportovní ples.
Svitávka – Sokolovna ve 20 hod.: Tvoje tvář má známý vzhled, maškarní ples.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 až 16 hod.: Velikonoční trhy.
Velké Opatovice – Orlovna ve 14.30 hod.: První pomoc nejsou žádné čáry, ale umí zázraky..., seminář.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko ve 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Včelka Mája: Medové hry.
Boskovice v 19.30 hod. Tomb Raider.

všechny

Sledujte nás!Brno Cup praskal ve švech, blanenská štafeta uhájila stříbrný pohár

21.12.2017 15:28 | Původní vydání | Věra Vencelová

BRNO, BLANSKO - Vánoční závody Brno Cup, které se v sobotu konaly v brněnské pětadvacítce na Lesné, hostily na tři sta padesát plavců ze čtyřiadvaceti českých a slovenských oddílů. Závody byly určené především plavcům kategorie dvanáct a mladší.

Brno Cup praskal ve švech, blanenská štafeta uhájila stříbrný pohár
Stříbrná štafeta. Foto Věra Vencelová

Ale v hlavních disciplínách jako byla stovka polohově a štafeta 6x25 m kraul, se mohli předvést i plavci kategorie staršího žactva, dorostu a dospělých. Blanenský oddíl nasadil do bojů o medaile a poháry pětadvacetičlenné družstvo. To přivezlo celkem třináct medailí a stříbrný pohár ze štafety.

Smíšená štafeta ve složení Jan Reka, Michal Vencel, Jan Vencel, Anna Kučerová, Petra Wutková a Anna Šťávová nestačila pouze na štafetu Plavecké školy Rybka Brno, za kterou startoval bývalý český reprezentant Jakub Kočař. Zlato z hlavního závodu stovky polohově vybojovala v kategorii open Veronika Zamazalová, stříbro Jan Vencel a bronz Michal Vencel.

V kategorii dvanáctiletých pak bodovala Anna Kučerová a za desetileté Anna Šťávová. Obě dosáhly na stříbrné kovy. V dalších disciplínách sbírali medaile dvanáctiletá Petra Wutková a nejmladší blanenské plavecké naděje Eliška Zamazalová, Stela Hanzlíčková a Tomáš Reka.

Poslední desáté kolo Českého poháru v plavání probíhalo o víkendu ve Zlíně. Účastnila se ho i hrstka blanenských dorostenců Kateřina Demová, Barbora Sedláková, Radim Švarc a Milan Musil.

Blanenští mladší dorostenci startovali letos na českých pohárech poprvé a zatím sbírají cenné zkušenosti při měření sil s českou plaveckou špičkou. Vítězem dvoustovky prsa se ve Zlíně stal odchovanec blanenského plavání Dominik Špaček, který reprezentuje Kometu Brno.

Galerie k článku

Nejmladší plavkyně na Brno Cupu. Foto Věra VencelováNejmladší plavkyně na Brno Cupu. Foto Věra VencelováPlavci na Brno Cupu. Foto Věra VencelováStříbrná štafeta. Foto Věra Vencelová
Polohový závod mužů. Foto Věra Vencelová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509