Dnes je neděle, 24. září

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Telefon nakonec nedorazil

22.9.2017 12:03

O více než dvanáct tisíc korun přišla dvaapadesátiletá žena z Blanska, která si přes internet chtěla koupit telefon. Na síti si vyhlédla přístroj značky Samsung, objednalo ho a elektronicky uhradila i jeho cenu. „Když ale ani po několika dnech a několika urgencích telefon na určenou blanenskou adresu nedorazil, pochopila, že naletěla podvodnému portálu. Případ tedy nahlásila blanenským policistům,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LETOVICE - Nepozornost ho přišla draho

21.9.2017 9:27

Drzost zlodějů podcenil sedmatřicetiletý muž v Letovicích, když před místní firmou nakládal do svého osobního auta zakoupené zboží. Na sedadle odemčeného auta nechal ležet tašku s osobními doklady, telefonem a hotovostí v různých měnách. „Zloděj ve chvíli, kdy muž od auta odešel pro další materiál, vůz pohodlně otevřel a věci odcizil. Škoda je skoro dvacet tisíc korun,“ upřesnil blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LETOVICE - Sprejer řádil na nádraží

19.9.2017 11:47

Jen asi čtvrt hodiny stačilo sprejerovi na letovickém vlakovém nádraží, aby způsobil škodu za patnáct tisíc korun. Na odstavenou vlakovou soupravu totiž nastříkal velký barevný nápis. „Na hnací jednotce vlaku vytvořil za pár minut obrazec o ploše patnáct metrů čtverečních,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Adamov – Stará huť v 9 až 17 hod.: Pokusné tavby v replikách středověkých kusových železářských pecích.
Blansko – Kino v 17 hod.: Rytmické svařování 2017 - koncert jazzových mistrů, přehlídka módy z recyklátů.
Blansko – Dělnický dům v 19 hod.: Taneční kurzy pro dospělé, manželské a přátelské páry.
Letovice - Oslavy organizovaného včelařství na Letovicku 1907 - 2017 s bohatým doprovodným programem.


kina
Blansko v 15 hod. LEGO® Ninjago® film.
Blansko v 17.30 hod. LEGO® Ninjago® film. (3D)
Blansko ve 20 hod. Dobrý časy.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Krtkova dobrodružství III.
Boskovice v 17 hod. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta.
Boskovice v 19.30 hod. Cesta času.

všechny

Sledujte nás!Česká spořitelna v Kunštátě v září skončí, město i lidé jsou proti

14.9.2017 5:01 | Původní vydání | Radim Hruška

KUNŠTÁT - Pobočka České spořitelny v Kunštátě přestane od šestadvacátého září fungovat. Lidé pak budou muset jezdit do Lysic, Letovic či Boskovic. V provozu zůstane jen bankomat. Se zavřením spořitelny nesouhlasí vedení kunštátské radnice, které připravilo petici.

Česká spořitelna v Kunštátě v září skončí, město i lidé jsou proti
Kunštátská pobočka České spořitelny. Foto Google Maps

Podle stanoviska České spořitelny, využívá kunštátskou pobočku stále méně klientů. Proto dojde k jejímu uzavření.

„Klienty jsme o připravovaných změnách pochopitelně s předstihem informovali. Čísla účtů, ani nastavení jejich dalších produktů se jim nijak nezmění. V Kunštátu bude nadále klientům k dispozici 24 hodin denně náš bankomat, který umožňuje kromě výběru hotovosti například zadání jednorázového i trvalého platebního příkazu, zaplacení složenky, dobití kreditu mobilního telefonu, změnu PIN kódu nebo zobrazení limitů karty,“ uvedla Česká spořitelna ve svém stanovisku.

S jejím krokem ale nesouhlasí vedení kunštátské radnice ani tamní obyvatelé. Starosta Zdeněk Wetter (ČSSD), chce zrušení pobočky zabránit.

„S argumenty zástupců České spořitelny jsem se odmítl ztotožnit. Informoval jsem je, že město Kunštát a jeho vedení podniknou aktivity k zachování pobočky a bude hájit zájmy občanů na Kunštátsku, potažmo klientů České spořitelny. A nejen jich. Ohrožen je vlastně i bankomat, přestože pracovníci ČS, a.s. slíbili udělat vše pro jeho další existenci,“ uvedl starosta.

Ten už také zaslal protestní dopis na ředitelství spořitelny a současně město vytvořilo petici pro zachování pracoviště spořitelny v Kunštátě, která je stále k dispozici v trafice u paní Halvové, v prodejně COOP a ve vstupu na MěÚ.

„Význam petice jste lidé v Kunštátě potvrdili čtyřmi sty podpisy během týdne po jejím založení. Petice se všemi podpisy bude součástí dalších akcí, které město podnikne pro zachování současného stavu,“ doplnil starosta.

Po zrušení kunštátské spořitelny zajistí kompletní obsluhu klientských účtů a dalších bankovních produktů kterákoliv jiné pobočka. Nejblíže Kunštátu jsou ty v Lysicích a v Letovicích, v okruhu dvaceti kilometrů pak i Boskovice.

Kunštátská pobočka České spořitelny následuje tu olešnickou, která skončila před dvěma roky. Obyvatelům Olešnice se tak cesta do spořitelny opět o něco prodlouží. Místo Kunštátu jim zástupci spořitelny doporučili využívat pobočku v Lysicích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama