Dnes je sobota, 18. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Benešov – Sokolovna v 17 hod.: Košt vín.
Blansko – Dělnický dům v 19 hod.: Pivní festival.
Blansko – Dělnický dům – restaurace v 19 hod.: Taneční večer se skupinou Druhý dech.
Blansko – Starobrněnská Pivnice Velvet v 19 hod.: Taneční večer, hraje Tom Sawyer Band.
Blansko – Restaurace Maxima ve 20 hod.: Medium – taneční zábava.
Roubanina – Budova hasičů ve 13 hod.: 4. ročník Róbaninské slivovičke.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Liga spravedlnosti.
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice v 17 hod. Lajka.
Boskovice v 19.30 hod. Dokud nás svatba nerozdělí.

všechny

Sledujte nás!Česká spořitelna v Kunštátě v září skončí, město i lidé jsou proti

14.9.2017 5:01 | Původní vydání | Radim Hruška

KUNŠTÁT - Pobočka České spořitelny v Kunštátě přestane od šestadvacátého září fungovat. Lidé pak budou muset jezdit do Lysic, Letovic či Boskovic. V provozu zůstane jen bankomat. Se zavřením spořitelny nesouhlasí vedení kunštátské radnice, které připravilo petici.

Česká spořitelna v Kunštátě v září skončí, město i lidé jsou proti
Kunštátská pobočka České spořitelny. Foto Google Maps

Podle stanoviska České spořitelny, využívá kunštátskou pobočku stále méně klientů. Proto dojde k jejímu uzavření.

„Klienty jsme o připravovaných změnách pochopitelně s předstihem informovali. Čísla účtů, ani nastavení jejich dalších produktů se jim nijak nezmění. V Kunštátu bude nadále klientům k dispozici 24 hodin denně náš bankomat, který umožňuje kromě výběru hotovosti například zadání jednorázového i trvalého platebního příkazu, zaplacení složenky, dobití kreditu mobilního telefonu, změnu PIN kódu nebo zobrazení limitů karty,“ uvedla Česká spořitelna ve svém stanovisku.

S jejím krokem ale nesouhlasí vedení kunštátské radnice ani tamní obyvatelé. Starosta Zdeněk Wetter (ČSSD), chce zrušení pobočky zabránit.

„S argumenty zástupců České spořitelny jsem se odmítl ztotožnit. Informoval jsem je, že město Kunštát a jeho vedení podniknou aktivity k zachování pobočky a bude hájit zájmy občanů na Kunštátsku, potažmo klientů České spořitelny. A nejen jich. Ohrožen je vlastně i bankomat, přestože pracovníci ČS, a.s. slíbili udělat vše pro jeho další existenci,“ uvedl starosta.

Ten už také zaslal protestní dopis na ředitelství spořitelny a současně město vytvořilo petici pro zachování pracoviště spořitelny v Kunštátě, která je stále k dispozici v trafice u paní Halvové, v prodejně COOP a ve vstupu na MěÚ.

„Význam petice jste lidé v Kunštátě potvrdili čtyřmi sty podpisy během týdne po jejím založení. Petice se všemi podpisy bude součástí dalších akcí, které město podnikne pro zachování současného stavu,“ doplnil starosta.

Po zrušení kunštátské spořitelny zajistí kompletní obsluhu klientských účtů a dalších bankovních produktů kterákoliv jiné pobočka. Nejblíže Kunštátu jsou ty v Lysicích a v Letovicích, v okruhu dvaceti kilometrů pak i Boskovice.

Kunštátská pobočka České spořitelny následuje tu olešnickou, která skončila před dvěma roky. Obyvatelům Olešnice se tak cesta do spořitelny opět o něco prodlouží. Místo Kunštátu jim zástupci spořitelny doporučili využívat pobočku v Lysicích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama