Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Česká spořitelna v Kunštátě v září skončí, město i lidé jsou proti

14.9.2017 5:01 | Původní vydání | Radim Hruška

KUNŠTÁT - Pobočka České spořitelny v Kunštátě přestane od šestadvacátého září fungovat. Lidé pak budou muset jezdit do Lysic, Letovic či Boskovic. V provozu zůstane jen bankomat. Se zavřením spořitelny nesouhlasí vedení kunštátské radnice, které připravilo petici.

Česká spořitelna v Kunštátě v září skončí, město i lidé jsou proti
Kunštátská pobočka České spořitelny. Foto Google Maps

Podle stanoviska České spořitelny, využívá kunštátskou pobočku stále méně klientů. Proto dojde k jejímu uzavření.

„Klienty jsme o připravovaných změnách pochopitelně s předstihem informovali. Čísla účtů, ani nastavení jejich dalších produktů se jim nijak nezmění. V Kunštátu bude nadále klientům k dispozici 24 hodin denně náš bankomat, který umožňuje kromě výběru hotovosti například zadání jednorázového i trvalého platebního příkazu, zaplacení složenky, dobití kreditu mobilního telefonu, změnu PIN kódu nebo zobrazení limitů karty,“ uvedla Česká spořitelna ve svém stanovisku.

S jejím krokem ale nesouhlasí vedení kunštátské radnice ani tamní obyvatelé. Starosta Zdeněk Wetter (ČSSD), chce zrušení pobočky zabránit.

„S argumenty zástupců České spořitelny jsem se odmítl ztotožnit. Informoval jsem je, že město Kunštát a jeho vedení podniknou aktivity k zachování pobočky a bude hájit zájmy občanů na Kunštátsku, potažmo klientů České spořitelny. A nejen jich. Ohrožen je vlastně i bankomat, přestože pracovníci ČS, a.s. slíbili udělat vše pro jeho další existenci,“ uvedl starosta.

Ten už také zaslal protestní dopis na ředitelství spořitelny a současně město vytvořilo petici pro zachování pracoviště spořitelny v Kunštátě, která je stále k dispozici v trafice u paní Halvové, v prodejně COOP a ve vstupu na MěÚ.

„Význam petice jste lidé v Kunštátě potvrdili čtyřmi sty podpisy během týdne po jejím založení. Petice se všemi podpisy bude součástí dalších akcí, které město podnikne pro zachování současného stavu,“ doplnil starosta.

Po zrušení kunštátské spořitelny zajistí kompletní obsluhu klientských účtů a dalších bankovních produktů kterákoliv jiné pobočka. Nejblíže Kunštátu jsou ty v Lysicích a v Letovicích, v okruhu dvaceti kilometrů pak i Boskovice.

Kunštátská pobočka České spořitelny následuje tu olešnickou, která skončila před dvěma roky. Obyvatelům Olešnice se tak cesta do spořitelny opět o něco prodlouží. Místo Kunštátu jim zástupci spořitelny doporučili využívat pobočku v Lysicích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509