Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Česká spořitelna v Kunštátě v září skončí, město i lidé jsou proti

14.9.2017 5:01 | Původní vydání | Radim Hruška

KUNŠTÁT - Pobočka České spořitelny v Kunštátě přestane od šestadvacátého září fungovat. Lidé pak budou muset jezdit do Lysic, Letovic či Boskovic. V provozu zůstane jen bankomat. Se zavřením spořitelny nesouhlasí vedení kunštátské radnice, které připravilo petici.

Česká spořitelna v Kunštátě v září skončí, město i lidé jsou proti
Kunštátská pobočka České spořitelny. Foto Google Maps

Podle stanoviska České spořitelny, využívá kunštátskou pobočku stále méně klientů. Proto dojde k jejímu uzavření.

„Klienty jsme o připravovaných změnách pochopitelně s předstihem informovali. Čísla účtů, ani nastavení jejich dalších produktů se jim nijak nezmění. V Kunštátu bude nadále klientům k dispozici 24 hodin denně náš bankomat, který umožňuje kromě výběru hotovosti například zadání jednorázového i trvalého platebního příkazu, zaplacení složenky, dobití kreditu mobilního telefonu, změnu PIN kódu nebo zobrazení limitů karty,“ uvedla Česká spořitelna ve svém stanovisku.

S jejím krokem ale nesouhlasí vedení kunštátské radnice ani tamní obyvatelé. Starosta Zdeněk Wetter (ČSSD), chce zrušení pobočky zabránit.

„S argumenty zástupců České spořitelny jsem se odmítl ztotožnit. Informoval jsem je, že město Kunštát a jeho vedení podniknou aktivity k zachování pobočky a bude hájit zájmy občanů na Kunštátsku, potažmo klientů České spořitelny. A nejen jich. Ohrožen je vlastně i bankomat, přestože pracovníci ČS, a.s. slíbili udělat vše pro jeho další existenci,“ uvedl starosta.

Ten už také zaslal protestní dopis na ředitelství spořitelny a současně město vytvořilo petici pro zachování pracoviště spořitelny v Kunštátě, která je stále k dispozici v trafice u paní Halvové, v prodejně COOP a ve vstupu na MěÚ.

„Význam petice jste lidé v Kunštátě potvrdili čtyřmi sty podpisy během týdne po jejím založení. Petice se všemi podpisy bude součástí dalších akcí, které město podnikne pro zachování současného stavu,“ doplnil starosta.

Po zrušení kunštátské spořitelny zajistí kompletní obsluhu klientských účtů a dalších bankovních produktů kterákoliv jiné pobočka. Nejblíže Kunštátu jsou ty v Lysicích a v Letovicích, v okruhu dvaceti kilometrů pak i Boskovice.

Kunštátská pobočka České spořitelny následuje tu olešnickou, která skončila před dvěma roky. Obyvatelům Olešnice se tak cesta do spořitelny opět o něco prodlouží. Místo Kunštátu jim zástupci spořitelny doporučili využívat pobočku v Lysicích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509