Dnes je úterý, 17. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.
Boskovice – Nádraží od 8 do 18 hod.: Legiovlak.


kina
Blansko ve 20 hod. Úsměvy smutných mužů.
Boskovice v 19.30 hod. Mrakodrap.
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Než přišla bouře.
Lysice – letní ve 21 hod. Paddington 2.

všechny

Sledujte nás!Česká spořitelna v Kunštátě v září skončí, město i lidé jsou proti

14.9.2017 5:01 | Původní vydání | Radim Hruška

KUNŠTÁT - Pobočka České spořitelny v Kunštátě přestane od šestadvacátého září fungovat. Lidé pak budou muset jezdit do Lysic, Letovic či Boskovic. V provozu zůstane jen bankomat. Se zavřením spořitelny nesouhlasí vedení kunštátské radnice, které připravilo petici.

Česká spořitelna v Kunštátě v září skončí, město i lidé jsou proti
Kunštátská pobočka České spořitelny. Foto Google Maps

Podle stanoviska České spořitelny, využívá kunštátskou pobočku stále méně klientů. Proto dojde k jejímu uzavření.

„Klienty jsme o připravovaných změnách pochopitelně s předstihem informovali. Čísla účtů, ani nastavení jejich dalších produktů se jim nijak nezmění. V Kunštátu bude nadále klientům k dispozici 24 hodin denně náš bankomat, který umožňuje kromě výběru hotovosti například zadání jednorázového i trvalého platebního příkazu, zaplacení složenky, dobití kreditu mobilního telefonu, změnu PIN kódu nebo zobrazení limitů karty,“ uvedla Česká spořitelna ve svém stanovisku.

S jejím krokem ale nesouhlasí vedení kunštátské radnice ani tamní obyvatelé. Starosta Zdeněk Wetter (ČSSD), chce zrušení pobočky zabránit.

„S argumenty zástupců České spořitelny jsem se odmítl ztotožnit. Informoval jsem je, že město Kunštát a jeho vedení podniknou aktivity k zachování pobočky a bude hájit zájmy občanů na Kunštátsku, potažmo klientů České spořitelny. A nejen jich. Ohrožen je vlastně i bankomat, přestože pracovníci ČS, a.s. slíbili udělat vše pro jeho další existenci,“ uvedl starosta.

Ten už také zaslal protestní dopis na ředitelství spořitelny a současně město vytvořilo petici pro zachování pracoviště spořitelny v Kunštátě, která je stále k dispozici v trafice u paní Halvové, v prodejně COOP a ve vstupu na MěÚ.

„Význam petice jste lidé v Kunštátě potvrdili čtyřmi sty podpisy během týdne po jejím založení. Petice se všemi podpisy bude součástí dalších akcí, které město podnikne pro zachování současného stavu,“ doplnil starosta.

Po zrušení kunštátské spořitelny zajistí kompletní obsluhu klientských účtů a dalších bankovních produktů kterákoliv jiné pobočka. Nejblíže Kunštátu jsou ty v Lysicích a v Letovicích, v okruhu dvaceti kilometrů pak i Boskovice.

Kunštátská pobočka České spořitelny následuje tu olešnickou, která skončila před dvěma roky. Obyvatelům Olešnice se tak cesta do spořitelny opět o něco prodlouží. Místo Kunštátu jim zástupci spořitelny doporučili využívat pobočku v Lysicích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509