BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Český inline hokej vybojoval v Boskovicích zlatý double

19.7.2017 20:05 | Původní vydání | Lubomír Slezák

BOSKOVICE - Od 12. do 16. července byly Boskovice dějištěm Mistrovství Evropy v inline hokeji žen a mužů do 18 let. Bez porážky prošly základní skupinou oba české výběry, které se dostaly až do finálových zápasů, kde nezaváhaly.

Ženský tým na mistrovství. Foto Lubomír Slezák

Sedm týmů žen - Česká republika, Francie, Itálie, Finsko, Švédsko, Lotyšsko, Švýcarsko a osm týmů mužů - Česká republika, Francie, Itálie, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie odehrálo turnaj formátem jedné skupiny, ve které se utkal každý s každým jednou. Tabulkově dva nejvýše postavené celky po konci skupinové fáze postoupily rovnou do finále, celky na třetím, respektive čtvrtém místě do boje o bronzové medaile.

Ženy

Švýcarsko - Česko 2:6 (1:3, 1:3), Lotyšsko - Itálie 0:5 (0:2, 0:3), Česko - Švédsko 6:0 (2:0, 4:0), Francie - Švýcarsko 4:0 (3:0, 1:0), Lotyšsko - Švédsko 0:2 (0:2, 0:0), Finsko - Francie 1:2p (1:1, 0:0 - 0:1), Itálie - Česko 1:6 (0:3, 1:3), Lotyšsko - Česko 0:16 (0:10, 0:6), Itálie - Finsko 2:5 (0:3, 2:2), Švédsko - Francie 0:5 (0:2, 0:3), Švýcarsko - Finsko 1:4 (1:3, 0:1), Švédsko - Itálie 0:2 (0:0, 0:2), Francie - Česko 1:2 (1:2, 0:0), Švýcarsko - Lotyšsko 11:0 (4:0, 7:0), Finsko - Švédsko 10:0 (5:0, 5:0), Francie - Lotyšsko 10:1 (0:0, 0:0), Itálie - Švýcarsko 1:0 (1:0, 0:0), Česko - Finsko 7:2 (4:1, 3:1), Itálie - Francie 0:4 (0:1, 0:3), Švédsko - Švýcarsko 0:3 (0:2, 0:1), Finsko - Lotyšsko 20:0 (10:0, 10:0).

Muži U 18

Česko - Švýcarsko 7:0 (2:0, 5:0), Velká Británie - Švédsko 1:4 (1:2, 0:2), Francie - Itálie 1:2 (1:1, 0:1), Švédsko - Švýcarsko 2:1 (1:0, 1:1), Česko - Velká Británie 13:0 (9:0, 4:0), Francie - Velká Británie 2:1 (1:0, 1:1), Česko - Švédsko 7:1 (3:1, 4:0), Itálie - Švýcarsko 4:2 (3:1, 1:1), Švédsko - Francie 2:7 (1:5, 1:2), Itálie - Česko 0:3 (0:1, 0:2), Švýcarsko - Velká Británie 2:4 (1:0, 1:4), Itálie - Švédsko 2:0 (1:0, 1:0), Francie - Česko 1:3 (1:2, 0:1), Velká Británie - Itálie 2:4 (2:3, 0:1), Švýcarsko - Francie 0:11 (0:4, 0:7).

0

Ve finále turnaje žen se s Českou republikou utkal celek Francie, tedy tým, který jako jediný dokázal s českým týmem hrát vyrovnanou partii.

Finále žen: Česká republika - Francie 5:2 (4:1, 1:1). Už ve čtvrté minutě šla Francie po střele Raultové do vedení, ale domácí reprezentace dokázala v průběhu osmdesáti vteřin naprosto otočit stav zápasu. V čase 6:21 Jančová vyrovnala, o 44 vteřin později Garažiová přesnou tečí poslala Češky do vedení a v čase 7:33 Mrázová přesnou střelou zvýšila na dvoubrankový rozdíl. Ve 13. minutě Vonková nadvakrát překonala francouzskou brankářku a za stavu 4:1 skončila první polovina utkání.

V té druhé domácí tým nikam nespěchal, hlídal si důležité vedení a z míry jej nevyvedla ani branka Francie na konci 35. minuty. Za necelé tři minuty využila Jančová přesilovou hru a soupeřky už jen stihly několik vteřin před koncem kosmeticky upravit výsledek.

České reprezentantky se tak staly mistryněmi Evropy v inline hokeji pro rok 2017, v zápase o bronz porazilo Finsko Itálii 5:0.

Finále U 18: Česká republika - Itálie 4:1 (1:1, 3:0). Na začátku sedmé minuty využila Itálie přesilovou hru, když se po hezké kombinační akci trefil do odkryté branky Calore. Český výběr vyrovnal minutu a půl před koncem první části - Novák projel celé hřiště a přesnou střelou nedal italskému brankáři šanci.

Druhá část pak zcela patřila týmu České republiky. Ve 22. minutě kapitán Plášek po samostatné akci vyrovnal, o čtyři minuty později Kvapil ranou k bližší tyči poslal svůj tým do vedení a ve 32. minutě doklepl z bezprostřední blízkosti puk do italské branky Kadlic. Itálii nepomohla ke změně stavu ani závěrečná power-play a český výběr mohl slavit titul mistra Evropy. V zápase o třetí místo porazila Francie Švédsko 7:0.