Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Čtyřletý Petr Šeďa z Voděrad uspěl v projektu Jižní Morava čte

7.1.2018 14:37 | Původní vydání | Šárka Konečná

VODĚRADY - V brněnském divadle Polárka proběhlo slavnostní vyhlášení projektu Jižní Morava čte. Tento projekt je zaměřen na podporu čtenářství a je financován ze zdrojů Jihomoravského kraje. Jednu z hlavních cen se odnesl i čtyřletý Petr Šeďa z Voděrad. 

Čtyřletý Petr Šeďa z Voděrad uspěl v projektu Jižní Morava čte
Petřík při slavnostním vyhlášení. Foto archiv

Do tohoto projektu se zapojila i malá voděradská knihovna a slavila v soutěži nečekaný úspěch. Čtyřletý Petr Šeďa vystoupal na nejvyšší příčku a jeho obrázek Hejkala.

Ten byl inspirovaný knihou Zdeňka Peši Pověsti a pohádky od Svitavy od Svratky a byl vyhlášen ve výtvarné soutěži dětí od čtyř do sedmi let nejlepší kresbou v kraji. 

Galerie k článku

Vítězný obrázek. Foto archiv

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509