Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Čtyřletý Petr Šeďa z Voděrad uspěl v projektu Jižní Morava čte

7.1.2018 14:37 | Původní vydání | Šárka Konečná

VODĚRADY - V brněnském divadle Polárka proběhlo slavnostní vyhlášení projektu Jižní Morava čte. Tento projekt je zaměřen na podporu čtenářství a je financován ze zdrojů Jihomoravského kraje. Jednu z hlavních cen se odnesl i čtyřletý Petr Šeďa z Voděrad. 

Čtyřletý Petr Šeďa z Voděrad uspěl v projektu Jižní Morava čte
Petřík při slavnostním vyhlášení. Foto archiv

Do tohoto projektu se zapojila i malá voděradská knihovna a slavila v soutěži nečekaný úspěch. Čtyřletý Petr Šeďa vystoupal na nejvyšší příčku a jeho obrázek Hejkala.

Ten byl inspirovaný knihou Zdeňka Peši Pověsti a pohádky od Svitavy od Svratky a byl vyhlášen ve výtvarné soutěži dětí od čtyř do sedmi let nejlepší kresbou v kraji. 

Galerie k článku

Vítězný obrázek. Foto archiv

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509