Dnes je sobota, 24. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kostel sv. Martina v 10 hod.: Den průvodců.
Blansko – Tělocvična ZŠ Salmova v 10 hod.: Nerf wars.
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Obejmi mě, prosím.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Ohrožená semínka.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: FILM JARO (Kevade, Estonsko 1969).
Borotín – Kulturní dům ve 20 hod.: Hasičský ples.
Boskovice – Hotel Moravia v 18 hod.: Degustace vín – vinařství Vinselekt Michlovský.
Boskovice – Sokolovna ve 20 hod.: Hasičský Mazurácký ples 2018.
Klepačov – Dělnický dům ve 20 hod.: Ples Sboru dobrovolných hasičů Klepačov.
Kunštát – Kulturní dům ve 20 hod.: Koncert skupiny Abraxas.
Moravský kras – Dům přírody Moravského krasu v 16 hod.: Detektivem v přírodě.
Olešnice – Kulturní dům ve 20 hod.: Ples FC Olešnice.
Velké Opatovice – Sokolovna ve 20 hod.: Ples sportovců.
Vranová – Kulturní dům v 15 hod.: Dětský karneval.


kina
Blansko v 17.30 hod. Pračlověk.
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Pračlověk.
Boskovice v 19.30 hod. Akta Pentagon: Skrytá válka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Děti z letovické umělecké školy předvedly pohádkové představení

6.2.2018 14:56 | Původní vydání | Irena Čepová

LETOVICE - Krásně nalíčené, učesané a oblečené princezny můžeme spatřit i v současném světě. Zvláště v období tanečních nebo plesů se to princeznami na sálech kulturních zařízení jenom hemží. A tak přichází doba, kdy i Popelka na sebe oblékne překrásné šaty a na plese se setká se svým princem…

Děti z letovické umělecké školy předvedly pohádkové představení
Představení v Letovicích. Foto Irena Čepová

Onen příběh o sličné chudé dívce, zlé maceše a nevlastních sestrách znovu ožil, tentokrát v podobě taneční pohádky. Ke konci měsíce ledna byl představen v kulturním domě v Letovicích a návštěva byla opravdu veliká. Děti i dospělí se tak mohli zaposlouchat do pohádkové hudby a znovu si prožít Popelčin příběh.

Na scéně si zatančilo cca 60 dětí z tanečního oddělení p. učitelky Jany Vinklerové ze ZUŠ Letovice. Byla to vskutku nádherná podívaná! Originální zpracování a bezpočet kostýmů, účesů, rekvizit však nezastínilo výkon všech účinkujících těmi nejmenšími počínaje a již zkušenými tanečnicemi konče. Holoubci, myšky, kočky, víly, kuchaři, komorné, dvorní dámy, princezny i šašek, který celým příběhem provází, včetně všech hlavních protagonistů ukázali, že je jejich koníček opravdu baví. S velkým úspěchem byla pohádka uvedena hned několikrát za sebou – pro rodiče a veřejnost, pro kamarády z mateřských a základních škol.

Roztančené jeviště je důkazem, že šikovní mladí umělci chtějí a umějí dávat radost nejenom sami sobě, ale i ostatním, mají-li dobré vedení, zázemí a podporu. Šikovná paní učitelka je totiž podstatnou podmínkou, obzvlášť když sama vytvořila všechny choreografie, kostýmy, dějovou linii, všechny tance s dětmi nacvičila a celé velkolepé dílo dala dohromady, včetně organizace celého představení. Za to si zaslouží obdiv a velký dík.

Nelze než použít ono okřídlené: Kdo umí, umí. Klobouk dolů před všemi, kteří pracují s dětmi a dokážou vytvořit jakékoli obohacující dílo. Taneční oddělení ZUŠ s tím má už nějakou zkušenost, protože tahle pohádka nebyla jejich první. A tak nám nezbývá než věřit, že nebyla ani představením posledním.

Sluší se všem popřát hodně elánu, radosti z tance a chuti do nové práce ve druhém pololetí školního roku! Na další pohádku se již nedočkavě těšíme…

Galerie k článku

Představení v Letovicích. Foto Irena ČepováPředstavení v Letovicích. Foto Irena ČepováPředstavení v Letovicích. Foto Irena ČepováPředstavení v Letovicích. Foto Irena Čepová
Představení v Letovicích. Foto Irena Čepová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509