Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Děti z letovické umělecké školy předvedly pohádkové představení

6.2.2018 14:56 | Původní vydání | Irena Čepová

LETOVICE - Krásně nalíčené, učesané a oblečené princezny můžeme spatřit i v současném světě. Zvláště v období tanečních nebo plesů se to princeznami na sálech kulturních zařízení jenom hemží. A tak přichází doba, kdy i Popelka na sebe oblékne překrásné šaty a na plese se setká se svým princem…

Děti z letovické umělecké školy předvedly pohádkové představení
Představení v Letovicích. Foto Irena Čepová

Onen příběh o sličné chudé dívce, zlé maceše a nevlastních sestrách znovu ožil, tentokrát v podobě taneční pohádky. Ke konci měsíce ledna byl představen v kulturním domě v Letovicích a návštěva byla opravdu veliká. Děti i dospělí se tak mohli zaposlouchat do pohádkové hudby a znovu si prožít Popelčin příběh.

Na scéně si zatančilo cca 60 dětí z tanečního oddělení p. učitelky Jany Vinklerové ze ZUŠ Letovice. Byla to vskutku nádherná podívaná! Originální zpracování a bezpočet kostýmů, účesů, rekvizit však nezastínilo výkon všech účinkujících těmi nejmenšími počínaje a již zkušenými tanečnicemi konče. Holoubci, myšky, kočky, víly, kuchaři, komorné, dvorní dámy, princezny i šašek, který celým příběhem provází, včetně všech hlavních protagonistů ukázali, že je jejich koníček opravdu baví. S velkým úspěchem byla pohádka uvedena hned několikrát za sebou – pro rodiče a veřejnost, pro kamarády z mateřských a základních škol.

Roztančené jeviště je důkazem, že šikovní mladí umělci chtějí a umějí dávat radost nejenom sami sobě, ale i ostatním, mají-li dobré vedení, zázemí a podporu. Šikovná paní učitelka je totiž podstatnou podmínkou, obzvlášť když sama vytvořila všechny choreografie, kostýmy, dějovou linii, všechny tance s dětmi nacvičila a celé velkolepé dílo dala dohromady, včetně organizace celého představení. Za to si zaslouží obdiv a velký dík.

Nelze než použít ono okřídlené: Kdo umí, umí. Klobouk dolů před všemi, kteří pracují s dětmi a dokážou vytvořit jakékoli obohacující dílo. Taneční oddělení ZUŠ s tím má už nějakou zkušenost, protože tahle pohádka nebyla jejich první. A tak nám nezbývá než věřit, že nebyla ani představením posledním.

Sluší se všem popřát hodně elánu, radosti z tance a chuti do nové práce ve druhém pololetí školního roku! Na další pohádku se již nedočkavě těšíme…

Galerie k článku

Představení v Letovicích. Foto Irena ČepováPředstavení v Letovicích. Foto Irena ČepováPředstavení v Letovicích. Foto Irena ČepováPředstavení v Letovicích. Foto Irena Čepová
Představení v Letovicích. Foto Irena Čepová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509