Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Děti z letovické umělecké školy předvedly pohádkové představení

6.2.2018 14:56 | Původní vydání | Irena Čepová

LETOVICE - Krásně nalíčené, učesané a oblečené princezny můžeme spatřit i v současném světě. Zvláště v období tanečních nebo plesů se to princeznami na sálech kulturních zařízení jenom hemží. A tak přichází doba, kdy i Popelka na sebe oblékne překrásné šaty a na plese se setká se svým princem…

Děti z letovické umělecké školy předvedly pohádkové představení
Představení v Letovicích. Foto Irena Čepová

Onen příběh o sličné chudé dívce, zlé maceše a nevlastních sestrách znovu ožil, tentokrát v podobě taneční pohádky. Ke konci měsíce ledna byl představen v kulturním domě v Letovicích a návštěva byla opravdu veliká. Děti i dospělí se tak mohli zaposlouchat do pohádkové hudby a znovu si prožít Popelčin příběh.

Na scéně si zatančilo cca 60 dětí z tanečního oddělení p. učitelky Jany Vinklerové ze ZUŠ Letovice. Byla to vskutku nádherná podívaná! Originální zpracování a bezpočet kostýmů, účesů, rekvizit však nezastínilo výkon všech účinkujících těmi nejmenšími počínaje a již zkušenými tanečnicemi konče. Holoubci, myšky, kočky, víly, kuchaři, komorné, dvorní dámy, princezny i šašek, který celým příběhem provází, včetně všech hlavních protagonistů ukázali, že je jejich koníček opravdu baví. S velkým úspěchem byla pohádka uvedena hned několikrát za sebou – pro rodiče a veřejnost, pro kamarády z mateřských a základních škol.

Roztančené jeviště je důkazem, že šikovní mladí umělci chtějí a umějí dávat radost nejenom sami sobě, ale i ostatním, mají-li dobré vedení, zázemí a podporu. Šikovná paní učitelka je totiž podstatnou podmínkou, obzvlášť když sama vytvořila všechny choreografie, kostýmy, dějovou linii, všechny tance s dětmi nacvičila a celé velkolepé dílo dala dohromady, včetně organizace celého představení. Za to si zaslouží obdiv a velký dík.

Nelze než použít ono okřídlené: Kdo umí, umí. Klobouk dolů před všemi, kteří pracují s dětmi a dokážou vytvořit jakékoli obohacující dílo. Taneční oddělení ZUŠ s tím má už nějakou zkušenost, protože tahle pohádka nebyla jejich první. A tak nám nezbývá než věřit, že nebyla ani představením posledním.

Sluší se všem popřát hodně elánu, radosti z tance a chuti do nové práce ve druhém pololetí školního roku! Na další pohádku se již nedočkavě těšíme…

Galerie k článku

Představení v Letovicích. Foto Irena ČepováPředstavení v Letovicích. Foto Irena ČepováPředstavení v Letovicích. Foto Irena ČepováPředstavení v Letovicích. Foto Irena Čepová
Představení v Letovicích. Foto Irena Čepová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509