Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Děti z letovické umělecké školy předvedly pohádkové představení

6.2.2018 14:56 | Původní vydání | Irena Čepová

LETOVICE - Krásně nalíčené, učesané a oblečené princezny můžeme spatřit i v současném světě. Zvláště v období tanečních nebo plesů se to princeznami na sálech kulturních zařízení jenom hemží. A tak přichází doba, kdy i Popelka na sebe oblékne překrásné šaty a na plese se setká se svým princem…

Děti z letovické umělecké školy předvedly pohádkové představení
Představení v Letovicích. Foto Irena Čepová

Onen příběh o sličné chudé dívce, zlé maceše a nevlastních sestrách znovu ožil, tentokrát v podobě taneční pohádky. Ke konci měsíce ledna byl představen v kulturním domě v Letovicích a návštěva byla opravdu veliká. Děti i dospělí se tak mohli zaposlouchat do pohádkové hudby a znovu si prožít Popelčin příběh.

Na scéně si zatančilo cca 60 dětí z tanečního oddělení p. učitelky Jany Vinklerové ze ZUŠ Letovice. Byla to vskutku nádherná podívaná! Originální zpracování a bezpočet kostýmů, účesů, rekvizit však nezastínilo výkon všech účinkujících těmi nejmenšími počínaje a již zkušenými tanečnicemi konče. Holoubci, myšky, kočky, víly, kuchaři, komorné, dvorní dámy, princezny i šašek, který celým příběhem provází, včetně všech hlavních protagonistů ukázali, že je jejich koníček opravdu baví. S velkým úspěchem byla pohádka uvedena hned několikrát za sebou – pro rodiče a veřejnost, pro kamarády z mateřských a základních škol.

Roztančené jeviště je důkazem, že šikovní mladí umělci chtějí a umějí dávat radost nejenom sami sobě, ale i ostatním, mají-li dobré vedení, zázemí a podporu. Šikovná paní učitelka je totiž podstatnou podmínkou, obzvlášť když sama vytvořila všechny choreografie, kostýmy, dějovou linii, všechny tance s dětmi nacvičila a celé velkolepé dílo dala dohromady, včetně organizace celého představení. Za to si zaslouží obdiv a velký dík.

Nelze než použít ono okřídlené: Kdo umí, umí. Klobouk dolů před všemi, kteří pracují s dětmi a dokážou vytvořit jakékoli obohacující dílo. Taneční oddělení ZUŠ s tím má už nějakou zkušenost, protože tahle pohádka nebyla jejich první. A tak nám nezbývá než věřit, že nebyla ani představením posledním.

Sluší se všem popřát hodně elánu, radosti z tance a chuti do nové práce ve druhém pololetí školního roku! Na další pohádku se již nedočkavě těšíme…

Galerie k článku

Představení v Letovicích. Foto Irena ČepováPředstavení v Letovicích. Foto Irena ČepováPředstavení v Letovicích. Foto Irena ČepováPředstavení v Letovicích. Foto Irena Čepová
Představení v Letovicích. Foto Irena Čepová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509