Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Do obchodu v Újezdu u Kunštátu se vloupal uprchlý vězeň

2.2.2018 15:09 | Původní vydání | Radim Hruška

ÚJEZD U KUNŠTÁTU - Obchod se smíšeným zbožím v Újezdu u Kunštátu se stal terčem zloděje. Policistům se ho podařilo zanedlouho vypátrat. Byl jím uprchlý sedmatřicetiletý vězeň. Nyní už je zpět za zdmi kuřimské věznice.

Do obchodu v Újezdu u Kunštátu se vloupal uprchlý vězeň
Policie ČR. Foto archiv Zrcadla

„Do prodejny se pachatel dostal po poničení skleněné výplně dveří a odnesl si především alkohol a cigarety. Všechno za nejméně dvacet tisíc korun. Že zloděj se dal hned po akci do popíjení, zjistili policisté záhy. Nasvědčovaly tomu nedaleko odložené rozpité láhve s alkoholem,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Při vyšetřování případu na místě policisté také zjistili, že v obci občas pobývá cizí muž. Další zjištění už policisty navedlo na horkou stopu. Tím mužem by mohl být vězeň, kterému se v listopadu podařilo utéct z kuřimské věznice.

Následovala rozsáhlá pátrací akce, do níž bylo nasazeno několik policejních hlídek, které operovaly nejen na Blanensku, ale i například v Brně. Policisté záhy slavili úspěch.

„Jedna z hlídek narazila v Kunštátu na podnapilého muže, ten se při kontrole nakonec ani nemohl vymlouvat a vloupání do obchodu přiznal. Navíc se po předložení dokladů potvrdilo, že zlodějem je uprchlý sedmatřicetiletý vězeň. Po prošetření případu tedy putoval v poutech zpět za mříže kuřimské věznice,“ doplnil Malášek.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509