Dnes je pátek, 16. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Do obchodu v Újezdu u Kunštátu se vloupal uprchlý vězeň

2.2.2018 15:09 | Původní vydání | Radim Hruška

ÚJEZD U KUNŠTÁTU - Obchod se smíšeným zbožím v Újezdu u Kunštátu se stal terčem zloděje. Policistům se ho podařilo zanedlouho vypátrat. Byl jím uprchlý sedmatřicetiletý vězeň. Nyní už je zpět za zdmi kuřimské věznice.

Do obchodu v Újezdu u Kunštátu se vloupal uprchlý vězeň
Policie ČR. Foto archiv Zrcadla

„Do prodejny se pachatel dostal po poničení skleněné výplně dveří a odnesl si především alkohol a cigarety. Všechno za nejméně dvacet tisíc korun. Že zloděj se dal hned po akci do popíjení, zjistili policisté záhy. Nasvědčovaly tomu nedaleko odložené rozpité láhve s alkoholem,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Při vyšetřování případu na místě policisté také zjistili, že v obci občas pobývá cizí muž. Další zjištění už policisty navedlo na horkou stopu. Tím mužem by mohl být vězeň, kterému se v listopadu podařilo utéct z kuřimské věznice.

Následovala rozsáhlá pátrací akce, do níž bylo nasazeno několik policejních hlídek, které operovaly nejen na Blanensku, ale i například v Brně. Policisté záhy slavili úspěch.

„Jedna z hlídek narazila v Kunštátu na podnapilého muže, ten se při kontrole nakonec ani nemohl vymlouvat a vloupání do obchodu přiznal. Navíc se po předložení dokladů potvrdilo, že zlodějem je uprchlý sedmatřicetiletý vězeň. Po prošetření případu tedy putoval v poutech zpět za mříže kuřimské věznice,“ doplnil Malášek.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509