Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Do obchodu v Újezdu u Kunštátu se vloupal uprchlý vězeň

2.2.2018 15:09 | Původní vydání | Radim Hruška

ÚJEZD U KUNŠTÁTU - Obchod se smíšeným zbožím v Újezdu u Kunštátu se stal terčem zloděje. Policistům se ho podařilo zanedlouho vypátrat. Byl jím uprchlý sedmatřicetiletý vězeň. Nyní už je zpět za zdmi kuřimské věznice.

Do obchodu v Újezdu u Kunštátu se vloupal uprchlý vězeň
Policie ČR. Foto archiv Zrcadla

„Do prodejny se pachatel dostal po poničení skleněné výplně dveří a odnesl si především alkohol a cigarety. Všechno za nejméně dvacet tisíc korun. Že zloděj se dal hned po akci do popíjení, zjistili policisté záhy. Nasvědčovaly tomu nedaleko odložené rozpité láhve s alkoholem,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Při vyšetřování případu na místě policisté také zjistili, že v obci občas pobývá cizí muž. Další zjištění už policisty navedlo na horkou stopu. Tím mužem by mohl být vězeň, kterému se v listopadu podařilo utéct z kuřimské věznice.

Následovala rozsáhlá pátrací akce, do níž bylo nasazeno několik policejních hlídek, které operovaly nejen na Blanensku, ale i například v Brně. Policisté záhy slavili úspěch.

„Jedna z hlídek narazila v Kunštátu na podnapilého muže, ten se při kontrole nakonec ani nemohl vymlouvat a vloupání do obchodu přiznal. Navíc se po předložení dokladů potvrdilo, že zlodějem je uprchlý sedmatřicetiletý vězeň. Po prošetření případu tedy putoval v poutech zpět za mříže kuřimské věznice,“ doplnil Malášek.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509