Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Dobrá vůle ve Velkých Opatovicích vynesla přes šedesát tisíc

29.12.2017 11:03 | Původní vydání | Radim Hruška

VELKÉ OPATOVICE - Čtvrtý ročník Setkání s poezií, které pořádal na Štědrý den ve Velkých Opatovicích divadelní spolek teaTrum, vynesl více než šedesát tisíc. Akce byla totiž spojena se sbírkou pro potřebné.

Dobrá vůle ve Velkých Opatovicích vynesla přes šedesát tisíc
Vánoční setkání ve Velkých Opatovicích. Foto pořadatelé

„Každý rok sbírka přinese konkrétnímu člověku konkrétní pomoc. Letošní ročník to je Zdeněk Mikula. Vybrat se podařilo přesně 62 137 korun,“ popsala starostka Velkých Opatovic Kateřina Gerbrichová.

Zdeněk Mikula se narodil před 43 lety a žil celou dobu Úsobrně. Po celý život nepil, nekouřil, zdravě jedl, sportoval a choval se zodpovědně ke svému zdraví. Udivoval vždy celou škálou zájmů. Byl dárcem krve v té míře, že se stal držitelem zlaté medaile 1. stupně. Pracoval na zdravotnické záchranné službě zde ve Velkých Opatovicích jako řidič záchranář.

„Někdy v srpnu se pan Zdeněk probudil, den probíhal jako každý jiný. A naráz klap a všechno bylo jinak. Na obou tepnách vedoucích do mozku praskla výduť. Od této události uběhlo již několik měsíců a současný stav je takový, že potřebuje plicní ventilaci, je ochrnutý od hlavy dolů, na mozku je stále hematom, ale přesto reaguje na okolní situace. Vnímá svoji rodinu, rozumí jim, odpovídá mrknutím očí a ví pravděpodobně velice dobře v jakém se nachází stavu,“ uvedli pořadatelé Setkání s poezií.

Prognóza je špatná Zdeněk Mikula je umístěn v nemocničním zařízení a rodina hledá umístění do ústavu, kde by mu byla poskytnuta celodenní péče s komplexní rehabilitací.

„Letošní štědrodenní setkání je zase trošku jiné. Sice šlo primárně o to, kolik vybereme peněz a na kolik nutných potřeb vyjdou, ale navíc se snažíme vyjádřit Zdeňku Mikulovi a jeho celé rodině podporu a víru v to, že všechno dobře dopadne,“ dodali pořadatelé.

Akce nabídla příchozím poezii před kostelem. Jídel UČŇÁK připravila štědrodenní polévku a Vinárna U Lípy s DS teaTrum punč pro všechny občany, kteří se zúčastnili.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509