Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Dobrá vůle ve Velkých Opatovicích vynesla přes šedesát tisíc

29.12.2017 11:03 | Původní vydání | Radim Hruška

VELKÉ OPATOVICE - Čtvrtý ročník Setkání s poezií, které pořádal na Štědrý den ve Velkých Opatovicích divadelní spolek teaTrum, vynesl více než šedesát tisíc. Akce byla totiž spojena se sbírkou pro potřebné.

Dobrá vůle ve Velkých Opatovicích vynesla přes šedesát tisíc
Vánoční setkání ve Velkých Opatovicích. Foto pořadatelé

„Každý rok sbírka přinese konkrétnímu člověku konkrétní pomoc. Letošní ročník to je Zdeněk Mikula. Vybrat se podařilo přesně 62 137 korun,“ popsala starostka Velkých Opatovic Kateřina Gerbrichová.

Zdeněk Mikula se narodil před 43 lety a žil celou dobu Úsobrně. Po celý život nepil, nekouřil, zdravě jedl, sportoval a choval se zodpovědně ke svému zdraví. Udivoval vždy celou škálou zájmů. Byl dárcem krve v té míře, že se stal držitelem zlaté medaile 1. stupně. Pracoval na zdravotnické záchranné službě zde ve Velkých Opatovicích jako řidič záchranář.

„Někdy v srpnu se pan Zdeněk probudil, den probíhal jako každý jiný. A naráz klap a všechno bylo jinak. Na obou tepnách vedoucích do mozku praskla výduť. Od této události uběhlo již několik měsíců a současný stav je takový, že potřebuje plicní ventilaci, je ochrnutý od hlavy dolů, na mozku je stále hematom, ale přesto reaguje na okolní situace. Vnímá svoji rodinu, rozumí jim, odpovídá mrknutím očí a ví pravděpodobně velice dobře v jakém se nachází stavu,“ uvedli pořadatelé Setkání s poezií.

Prognóza je špatná Zdeněk Mikula je umístěn v nemocničním zařízení a rodina hledá umístění do ústavu, kde by mu byla poskytnuta celodenní péče s komplexní rehabilitací.

„Letošní štědrodenní setkání je zase trošku jiné. Sice šlo primárně o to, kolik vybereme peněz a na kolik nutných potřeb vyjdou, ale navíc se snažíme vyjádřit Zdeňku Mikulovi a jeho celé rodině podporu a víru v to, že všechno dobře dopadne,“ dodali pořadatelé.

Akce nabídla příchozím poezii před kostelem. Jídel UČŇÁK připravila štědrodenní polévku a Vinárna U Lípy s DS teaTrum punč pro všechny občany, kteří se zúčastnili.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509