Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Dobrá vůle ve Velkých Opatovicích vynesla přes šedesát tisíc

29.12.2017 11:03 | Původní vydání | Radim Hruška

VELKÉ OPATOVICE - Čtvrtý ročník Setkání s poezií, které pořádal na Štědrý den ve Velkých Opatovicích divadelní spolek teaTrum, vynesl více než šedesát tisíc. Akce byla totiž spojena se sbírkou pro potřebné.

Dobrá vůle ve Velkých Opatovicích vynesla přes šedesát tisíc
Vánoční setkání ve Velkých Opatovicích. Foto pořadatelé

„Každý rok sbírka přinese konkrétnímu člověku konkrétní pomoc. Letošní ročník to je Zdeněk Mikula. Vybrat se podařilo přesně 62 137 korun,“ popsala starostka Velkých Opatovic Kateřina Gerbrichová.

Zdeněk Mikula se narodil před 43 lety a žil celou dobu Úsobrně. Po celý život nepil, nekouřil, zdravě jedl, sportoval a choval se zodpovědně ke svému zdraví. Udivoval vždy celou škálou zájmů. Byl dárcem krve v té míře, že se stal držitelem zlaté medaile 1. stupně. Pracoval na zdravotnické záchranné službě zde ve Velkých Opatovicích jako řidič záchranář.

„Někdy v srpnu se pan Zdeněk probudil, den probíhal jako každý jiný. A naráz klap a všechno bylo jinak. Na obou tepnách vedoucích do mozku praskla výduť. Od této události uběhlo již několik měsíců a současný stav je takový, že potřebuje plicní ventilaci, je ochrnutý od hlavy dolů, na mozku je stále hematom, ale přesto reaguje na okolní situace. Vnímá svoji rodinu, rozumí jim, odpovídá mrknutím očí a ví pravděpodobně velice dobře v jakém se nachází stavu,“ uvedli pořadatelé Setkání s poezií.

Prognóza je špatná Zdeněk Mikula je umístěn v nemocničním zařízení a rodina hledá umístění do ústavu, kde by mu byla poskytnuta celodenní péče s komplexní rehabilitací.

„Letošní štědrodenní setkání je zase trošku jiné. Sice šlo primárně o to, kolik vybereme peněz a na kolik nutných potřeb vyjdou, ale navíc se snažíme vyjádřit Zdeňku Mikulovi a jeho celé rodině podporu a víru v to, že všechno dobře dopadne,“ dodali pořadatelé.

Akce nabídla příchozím poezii před kostelem. Jídel UČŇÁK připravila štědrodenní polévku a Vinárna U Lípy s DS teaTrum punč pro všechny občany, kteří se zúčastnili.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509