Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Dobrovolníci opět zasadí na sportovním ostrově živý habrový plot

15.3.2018 10:24 | Původní vydání | Martina Hejčová

BLANSKO - Dejme Blansku zelenou! Této výzvy města Blanska uposlechlo v minulém roce množství milovníků přírody, kteří se na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka pustili do výsadby živého plotu z 90 mladých habrů. Druhá polovina tohoto živého plotu bude vysazena v letošním roce při jarní okrašlovací akci 7. dubna 2018. Akce potrvá od 10 do 12 hodin.

Dobrovolníci opět zasadí na sportovním ostrově živý habrový plot
Loňská výsadba habrů. Foto Stanislav Mrázek

Zájemci z řad široké veřejnosti a zástupci sportovních klubů zde budou mít možnost zasadit si pod dohledem zkušených zahradnických odborníků vlastní strom a případně do jeho kořenů ukrýt ve vlastním skleněném pouzdře svůj vzkaz pro příští generace. Doporučujeme proto vzít si odpovídající venkovní oblečení a nářadí s sebou. Kromě sázení stromů proběhne i úklid travnatých ploch na sportovním ostrově.

Po skončení akce bude pro všechny dobrovolníky připraveno drobné občerstvení, pečivo i špekáčky zdarma. Věříme, že i letos se sejdete na sportovním ostrově v hojném počtu a společně dáme již podruhé Blansku zelenou.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509