Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Dobrovolníci opět zasadí na sportovním ostrově živý habrový plot

15.3.2018 10:24 | Původní vydání | Martina Hejčová

BLANSKO - Dejme Blansku zelenou! Této výzvy města Blanska uposlechlo v minulém roce množství milovníků přírody, kteří se na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka pustili do výsadby živého plotu z 90 mladých habrů. Druhá polovina tohoto živého plotu bude vysazena v letošním roce při jarní okrašlovací akci 7. dubna 2018. Akce potrvá od 10 do 12 hodin.

Dobrovolníci opět zasadí na sportovním ostrově živý habrový plot
Loňská výsadba habrů. Foto Stanislav Mrázek

Zájemci z řad široké veřejnosti a zástupci sportovních klubů zde budou mít možnost zasadit si pod dohledem zkušených zahradnických odborníků vlastní strom a případně do jeho kořenů ukrýt ve vlastním skleněném pouzdře svůj vzkaz pro příští generace. Doporučujeme proto vzít si odpovídající venkovní oblečení a nářadí s sebou. Kromě sázení stromů proběhne i úklid travnatých ploch na sportovním ostrově.

Po skončení akce bude pro všechny dobrovolníky připraveno drobné občerstvení, pečivo i špekáčky zdarma. Věříme, že i letos se sejdete na sportovním ostrově v hojném počtu a společně dáme již podruhé Blansku zelenou.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509