Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Dva muži se v Boskovicích opili a porvali přímo na ulici

4.4.2018 15:57 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Své vášně nedokázali koncem března zkrotit dva muži v Boskovicích. Ve dvě hodiny v noci se rozhodli své rozpory řešit „ručně“. Vzájemné fyzické napadání se odehrálo v Hradní ulici. Oba muže zklidnila až hlídka.

Dva muži se v Boskovicích opili a porvali přímo na ulici
Záběry z boskovického kamerového systému. Foto MP Boskovice

„Strážník-operátor vyslal dvoučlennou smíšenou hlídku Policie ČR a městské policie před noční podnik nacházející se na výjezdu z Masarykova náměstí v Boskovicích. Zde si přímo na dlažbě pozemní komunikace fyzicky „rozdávali“ rány pěstí, dva podnapilí mladíci,“ uvádí boskovičtí strážníci na svém facebooku.

Muži byli navíc pod vlivem alkoholu, nadýchali 2,42, respektive 2,52 promile. Rvačce přihlíželo také několik diváků. Společná hlídka policie musela použít donucovacích prostředků - hmatů a chvatů, aby mladíky od sebe oddělila a částečně zklidnila.

„Dále bylo nutno ze strany policistů použít služební pouta a předvést oba muže na služebnu ke zjištění jejich totožnosti a podání vysvětlení ve věci fyzického napadání. Zde byli muži obviněni ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, kdy je možno ze strany policie uložit příkazem pokutu do výše deseti tisíc korun,“ popsali strážníci.

Galerie k článku

Záběry z boskovického kamerového systému. Foto MP BoskoviceZáběry z boskovického kamerového systému. Foto MP BoskoviceZáběry z boskovického kamerového systému. Foto MP BoskoviceZáběry z boskovického kamerového systému. Foto MP Boskovice
Záběry z boskovického kamerového systému. Foto MP BoskoviceZáběry z boskovického kamerového systému. Foto MP BoskoviceZáběry z boskovického kamerového systému. Foto MP BoskoviceZáběry z boskovického kamerového systému. Foto MP Boskovice

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509