Dnes je čtvrtek, 14. prosinec

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Opilý cyklista havaroval

23.11.2017 17:28

Řádně opilý vyrazil v Blansku jednačtyřicetiletý muž z restaurace domů. Výsledkem bylo, že v Havlíčkově ulici havaroval. „Přivolaní policisté měli o příčině nehody okamžitě jasno. Potlučený podnapilý muž, kterého museli záchranáři převézt do nemocnice, nadýchal 2,75 promile,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Opilec musí nyní počítat s trestem za řízení pod vlivem alkoholu. Správní orgán za tento přestupek uděluje pokutu od pětadvaceti tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Kdo je vidět, vyhrává

22.11.2017 11:38

Ve čtvrtek 23. listopadu pořádají blanenští policisté již tradiční akci s názvem Kdo je vidět, vyhrává. Dospělí i jejich děti mají příležitost přesvědčit se o tom, že i nenápadný reflexní prvek na oblečení může chodci či cyklistovi zejména nyní ve dnech se sníženou viditelností zachránit život. Pro příchozí bude od 16 hodin připravena prohlídka techniky, výstroje a výzbroje, kterou využívá Policie České republiky. Děti se mohou těšit na řadu soutěží ze znalostí v dopravě. K dalším tématům bude patřit správná výbava cyklisty a kola, řešení dopravních situací a značení, simulace ovlivnění alkoholem prostřednictvím speciálních brýlí. Na závěr dostane každé dítě dárek v podobě reflexního předmětu a nasvítíme je policejními vozidly. Rodiče i děti tak přímo na místě uvidí rozdíl mezi viditelností chodce s reflexním prvkem a bez něho. (hrr)

BOSKOVICE - Schované klíče našel zloděj

22.11.2017 11:38

Opravdu zaručenou skrýš pro klíče od bytu vymyslela v Boskovicích jeho sedmatřicetiletá majitelka. V hrníčku na parapetu okna rozhodně nebyly v bezpečí. Pozornému a pohotovému zloději stačilo, aby do nenápadně odloženého hrníčku nakoukl a klíče vyzkoušel v zámku nejbližšího bytu. „Pohodlně se dostal do příbytku a v dětském pokoji odcizil dva tablety a mobilní telefon. S nejméně desetitisícovou škodou se majitelka asi vyrovná snadněji než její děti,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Nemocnice od 8 do 15 hod.: Vánoční výstava.
Blansko – Knihovna v 16 hod.: Bilderbuchkino v blanenské knihovně!, zábavné odpoledne.
Blansko – Klub Ulita v 18 hod.: Koncert Máta Brno aneb Čaj o šesté.
Boskovice – Masarykovo náměstí v 9 hod.: Farmářské trhy.


kina
Blansko ve 20 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)
Boskovice v 16 hod. Star Wars: Poslední z Jediů.
Boskovice v 0.05 a 19.30 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!Eliška Trmačová z Velkých Opatovic rehabilituje díky daru policistů

30.11.2017 19:43 | Původní vydání | Radim Hruška

VELKÉ OPATOVICE - Eliška Trmačová z Velkých Opatovic s rodiči rehabilituje v Klimkovicích. Léčebný pobyt si užívá díky daru blanenských policistů, kteří vybrali peníze v rámci fotbalového turnaje. V těchto dnech na policii dorazil pohled s pozdravem.

Eliška Trmačová z Velkých Opatovic rehabilituje díky daru policistů
Předání šeku Elišce. Foto Policie ČR

Policisté vybírali peníze na charitativním Memoriálu Marka Opatřila, při kterém si připomínají kolegu, který podlehl srdeční slabosti při fotbalovém zápase. Letošní ročník tak přinesl peníze pro Elišku Trmačovou z Velkých Opatovic, která je postižena mozkovou obrnou.

Na turnaji, který se konal ve sportovním areálu ve Valchově, se vybralo patnáct tisíc korun. Peníze na týdenní pobyt předali zástupci blanenských policistů v září Elišce a jejím rodičům v jejich domku ve Velkých Opatovicích.

„Rodiče při předání daru ocenili lidský přístup policistů a skvělou myšlenku, Eliška se pak vedle velkého šeku radovala z drobných dárků. Rozzářené oči dítěte pak byly tou nejemotivnější odměnou jak pro předávající policisty, tak i pro jejich kolegy,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Galerie k článku

Pozdrav od Elišky. Foto Policie ČR

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama