INZERCE

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

INZERCE

Dnešní akce

Sledujte nás!

Fotbalisté Blanska a Ráječka brali tři body, Boskovice neuspěly

9.4.2018 4:29 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Fotbalová divize D nabídla minulý víkend také zápas Blanska s celkem Třebíče. V Třebíči předvedl celek Blanska dobrý výkon a po zásluze si odvezl všechny tři body. V krajském přeboru Boskovice nedokázaly bodovat s poslední Moravskou Slavií, Ráječko v pohodě přehrálo celek Bučovic.

Utkání Moravská Slavia - Boskovice. Foto Lubomír Slezák

Divize D: Třebíč - Blansko 0:3 (0:1), 14. a 79. Sodomka, 86. Pšikal.

Blansko: Záleský - Bokůvka, Dvořák, Petřík, Kuldan (83. Závodný), Sodomka (80. Pšikal), Gromský, Šplíchal, Bárta, Kratochvíl, Trtílek (70. Chloupek).

Do vedení dostal Blansko už po necelé čtvrthodině střelecky disponovaný Sodomka, který posílil Blansko příchodem z Třebíče.

Stejný hráč zvýšil jedenáct minut před koncem na 2:0, gólovou tečku za utkáním přidal čtyři minuty před koncem Pšikal.

Další výsledky: Bzenec - Ždírec nad Doubravou 5:1, Stará Říše - Tasovice 2:0, Vrchovina - Strání 1:0, Polná - Žďár nad Sázavou 0:1, Šumperk - Břeclav 1:1, Velká Bíteš - Rosice 2:2.

Krajský přebor

V podzimním měření sil dokázala Moravská Slavia vyhrát v Boskovicích brankou v poslední minutě 3:4 a tak měli hosté domácímu celku co vracet. Jenže se opět projevil „Jánošíkovský syndrom“ boskovického týmu. Ten to prostě s týmy z konce tabulky neumí a většinou jim nechává body. Nejinak tomu bylo i v sobotu 7. dubna v Brně.

20. kolo: Moravská Slavia - Boskovice 2:0 (0:0), 59. Doležel, 90. Karas.

Boskovice: Klimeš - Preč, Černý, Daněk, Müller, Horák, Martínek, Kubín (66. Hlaváček), Stara, Havlíček, Novák (78. Dračka).

Moravská Slavia se před tímto zápasem krčila na dně tabulky s velice skrovným ziskem sedmi bodů, Boskovice byly šesté, Ale na hřišti nebyl tento rozdíl téměř patrný.

V první půli byli sice hosté herně o něco lepší, ale žádnou velkou šanci si nedokázali vypracovat, stejně jako domácí celek. A tak se vše podstatné odehrálo ve druhém poločase.

V 59. minutě kopal domácí celek roh a míč skončil v hostující brance, když střelcem byl označen Doležel (autorem nešťastné, ale přesné hlavičky, byl hostující obránce Daněk). Boskovice se v dalších minutách snažily vyrovnat, ale jejich akce končily povětšinou u hranice velkého vápna a domácí brankář toho moc ze svého umění předvést nemusel. V poslední minutě se do otevřené hostující obrany vřítili tři hráči Moravské Slavie a nikým neatakovaný Karas přesnou polovysokou střelou uzavřel skóre sobotního utkání.

A tak má domácí celek v tabulce 10 bodů, z toho šest vybojoval se svým sobotním soupeřem.

Bučovice - Ráječko 0:4 (0:1), 33. Voda, 53. a 73. Keprt D., 88. Sychra.

Ráječko: Němeček - Keprt R. (57. Horák), Müller, Sedlák, Gremmel, Keprt D. (76. Sychra), Sedláček, Zeman, Horáček, Lidmila, Voda (64. Pernica).

Utkání dvou celků z opačných příček tabulky bylo jasnou záležitostí Ráječka.

Navíc hned první branka tohoto zápasu byla skutečně výstavní. Ve 33. minutě se po dlouhém nákopu dostal k míči Voda a nádhernou střelou z 22 metrů vymetl pravou šibenici domácí branky.

V 53. minutě využil důrazný Daniel Keprt hrubé chyby jednoho z domácích obránců a svoje sólo proměnil přízemní střelou ve druhou branku hostů. Stejný hráč o dvacet minut později proběhl s míčem na noze z vlastní poloviny až do domácí vápna a znovu prostřelil bučovického brankáře. Dvě minuty před koncem dva domácí obránci tak dlouho nechávali míč brankáři, až o něj přišli a Sychra ukončil fotbalové trápení Bučovic.

Celek Ráječka tak na jaře vyhrál potřetí za sebou a neztratil ještě ani bod.

Další výsledky: Tatran Bohunice - FK SK Bosonohy 3:0, TJ Tatran Rousínov - FC Svratka Brno 0:2, SK Vojkovice - FC Ivančice 3:1, FC Dosta Bystrc-Kníničky - TJ Sokol Lanžhot 1:1, FC Veselí n. Moravou - FC Sparta Brno 1:3, FK Mutěnice - FC Moravský Krumlov 0:1.