14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Benešov – Sokolovna v 17 hod.: Košt vín.
Blansko – Dělnický dům v 19 hod.: Pivní festival.
Blansko – Dělnický dům – restaurace v 19 hod.: Taneční večer se skupinou Druhý dech.
Blansko – Starobrněnská Pivnice Velvet v 19 hod.: Taneční večer, hraje Tom Sawyer Band.
Blansko – Restaurace Maxima ve 20 hod.: Medium – taneční zábava.
Roubanina – Budova hasičů ve 13 hod.: 4. ročník Róbaninské slivovičke.

kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Liga spravedlnosti.
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice v 17 hod. Lajka.
Boskovice v 19.30 hod. Dokud nás svatba nerozdělí.

všechny

Sledujte nás!

Fotbalisté Blanska a Ráječka jsou po víkendu o bod bohatší

4.9.2017 5:03 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Fotbalová divize D nabídla minulý víkend také zápas Blanska s celkem Třebíče. V zápase několika zvratů si nakonec týmy body rozdělily. V krajském přeboru Boskovice nedokázaly bodovat s poslední Moravskou Slavií, Ráječko v neděli remizovalo s týmem Bučovic.

Brněnský záložník Dohnal zvyšuje na 1:2. Foto Lubomír Slezák

Divize D: Blansko - Třebíč 2:2 (1:0), 15. a 77. Trtílek - 58. Maleta, 70. Gualano.

Blansko: Záleský - Bokůvka, Šplíchal, Feik, Imramovský, Chloupek (81. D. Šmerda), Pšikal, Závodný, M. Šmerda (77. Škrabal), Kratochvíl, Trtílek.

Do vedení dostal Blansko už po čtvrthodině hry po ukázkové kombinaci Trtílek. Soupeř ve druhém poločase skóre zásluhou Malety a Gualana otočil a o konečné dělbě bodů rozhodl v 77. minutě domácí střelec Trtílek.

Další výsledky: Rosice - Velká Bíteš 7:0, Břeclav - Šumperk 1:1, Ždírec nad Doubravou - Bzenec 1:0, Strání - Vrchovina 2:0, Žďár nad Sázavou - Polná 2:1, Havlíčkův Brod - Tišnov 0:3, Tasovice - Stará Říše 3:1.

Krajský přebor

5. kolo: Boskovice - Moravská Slavia 3:4 (1:3), 18. Preč, 46. Bayer, 69. Tenora - 21. a 38. Marušinec, 31. Dohnal, 90. Michna.

Hlavními atributy pátečního utkání byly déšť a šero. S těmito podmínkami se musely oba týmy vyrovnat, terén postupně stále více klouzal a s blížícím se koncem utkání byla čím dál větší tma.

Prvním důležitým okamžikem byla 15. minuta první půle, ve které hostující Michna trefil z pokutového kopu jen tyč. A tak se za dvě minuty do vedení dostali domácí, když centr Preče z přímého kopu zapadl k zadní tyči. Jenže další branky v první půli stříleli už jen hosté, jejichž rychlé útoky domácí obrana nedokázala odvrátit.

Druhou půli začali domácí skvěle, když už po minutě hlavou snížil Bayer a 70. minutě se také hlavou prosadil Tenora. Domácí se hnali za vítězstvím, vytvořili si několik velkých šancí, ale nedokázali je proměnit. A tak se v 90. minutě po brejku do otevřené obrany radovali ze čtvrté branky a zisku tří bodů hosté.

Ráječko - Bučovice 1:1 (0:0), 75. Sedláček - 76. Kuklínek.

Ráječko: Němeček - Keprt R. (80. Lidmila), Müller, Zouhar, Sedlák, Keprt D. (60. Sedláček), Zeman, Horáček, Mičko, Horák (60. Sehnal), Bárta.

Zápas, při kterém se diváci nenudili. Oba týmy si dokázaly vypracovat několik šancí (více jich bylo na domácích kopačkách), o výsledku se nakonec rozhodlo v průběhu dvou minut.

V 75. minutě po dlouhém nákopu přehodil Sedláček hlavou hostujícího brankáře, ale ihned po rozehrání se ve v domácím vápně dostal k míči nikým neatakovaný Kuklínek a pohodlně vyrovnal.

Další výsledky: FC Sparta Brno - FC Veselí n. Moravou 3:1, FK SK Bosonohy - Tatran Bohunice 3:7, FC Svratka Brno - TJ Tatran Rousínov 2:1, TJ Sokol Lanžhot - FC Dosta Bystrc-Kníničky 1:1, FC Ivančice - SK Vojkovice 2:1, FC Moravský Krumlov - FK Mutěnice 1:1.