22.9.2017 12:03

O více než dvanáct tisíc korun přišla dvaapadesátiletá žena z Blanska, která si přes internet chtěla koupit telefon. Na síti si vyhlédla přístroj značky Samsung, objednalo ho a elektronicky uhradila i jeho cenu. „Když ale ani po několika dnech a několika urgencích telefon na určenou blanenskou adresu nedorazil, pochopila, že naletěla podvodnému portálu. Případ tedy nahlásila blanenským policistům,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LETOVICE - Nepozornost ho přišla draho

21.9.2017 9:27

Drzost zlodějů podcenil sedmatřicetiletý muž v Letovicích, když před místní firmou nakládal do svého osobního auta zakoupené zboží. Na sedadle odemčeného auta nechal ležet tašku s osobními doklady, telefonem a hotovostí v různých měnách. „Zloděj ve chvíli, kdy muž od auta odešel pro další materiál, vůz pohodlně otevřel a věci odcizil. Škoda je skoro dvacet tisíc korun,“ upřesnil blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LETOVICE - Sprejer řádil na nádraží

19.9.2017 11:47

Jen asi čtvrt hodiny stačilo sprejerovi na letovickém vlakovém nádraží, aby způsobil škodu za patnáct tisíc korun. Na odstavenou vlakovou soupravu totiž nastříkal velký barevný nápis. „Na hnací jednotce vlaku vytvořil za pár minut obrazec o ploše patnáct metrů čtverečních,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

Dnešní akce

akce
Adamov – Stará huť v 9 až 17 hod.: Pokusné tavby v replikách středověkých kusových železářských pecích.
Blansko – Kino v 17 hod.: Rytmické svařování 2017 - koncert jazzových mistrů, přehlídka módy z recyklátů.
Blansko – Dělnický dům v 19 hod.: Taneční kurzy pro dospělé, manželské a přátelské páry.
Letovice - Oslavy organizovaného včelařství na Letovicku 1907 - 2017 s bohatým doprovodným programem.

kina
Blansko v 15 hod. LEGO® Ninjago® film.
Blansko v 17.30 hod. LEGO® Ninjago® film. (3D)
Blansko ve 20 hod. Dobrý časy.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Krtkova dobrodružství III.
Boskovice v 17 hod. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta.
Boskovice v 19.30 hod. Cesta času.

všechny

Sledujte nás!

Fotbalisté Blanska a Ráječka jsou po víkendu o bod bohatší

4.9.2017 5:03 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Fotbalová divize D nabídla minulý víkend také zápas Blanska s celkem Třebíče. V zápase několika zvratů si nakonec týmy body rozdělily. V krajském přeboru Boskovice nedokázaly bodovat s poslední Moravskou Slavií, Ráječko v neděli remizovalo s týmem Bučovic.

Brněnský záložník Dohnal zvyšuje na 1:2. Foto Lubomír Slezák

Divize D: Blansko - Třebíč 2:2 (1:0), 15. a 77. Trtílek - 58. Maleta, 70. Gualano.

Blansko: Záleský - Bokůvka, Šplíchal, Feik, Imramovský, Chloupek (81. D. Šmerda), Pšikal, Závodný, M. Šmerda (77. Škrabal), Kratochvíl, Trtílek.

Do vedení dostal Blansko už po čtvrthodině hry po ukázkové kombinaci Trtílek. Soupeř ve druhém poločase skóre zásluhou Malety a Gualana otočil a o konečné dělbě bodů rozhodl v 77. minutě domácí střelec Trtílek.

Další výsledky: Rosice - Velká Bíteš 7:0, Břeclav - Šumperk 1:1, Ždírec nad Doubravou - Bzenec 1:0, Strání - Vrchovina 2:0, Žďár nad Sázavou - Polná 2:1, Havlíčkův Brod - Tišnov 0:3, Tasovice - Stará Říše 3:1.

Krajský přebor

5. kolo: Boskovice - Moravská Slavia 3:4 (1:3), 18. Preč, 46. Bayer, 69. Tenora - 21. a 38. Marušinec, 31. Dohnal, 90. Michna.

Hlavními atributy pátečního utkání byly déšť a šero. S těmito podmínkami se musely oba týmy vyrovnat, terén postupně stále více klouzal a s blížícím se koncem utkání byla čím dál větší tma.

Prvním důležitým okamžikem byla 15. minuta první půle, ve které hostující Michna trefil z pokutového kopu jen tyč. A tak se za dvě minuty do vedení dostali domácí, když centr Preče z přímého kopu zapadl k zadní tyči. Jenže další branky v první půli stříleli už jen hosté, jejichž rychlé útoky domácí obrana nedokázala odvrátit.

Druhou půli začali domácí skvěle, když už po minutě hlavou snížil Bayer a 70. minutě se také hlavou prosadil Tenora. Domácí se hnali za vítězstvím, vytvořili si několik velkých šancí, ale nedokázali je proměnit. A tak se v 90. minutě po brejku do otevřené obrany radovali ze čtvrté branky a zisku tří bodů hosté.

Ráječko - Bučovice 1:1 (0:0), 75. Sedláček - 76. Kuklínek.

Ráječko: Němeček - Keprt R. (80. Lidmila), Müller, Zouhar, Sedlák, Keprt D. (60. Sedláček), Zeman, Horáček, Mičko, Horák (60. Sehnal), Bárta.

Zápas, při kterém se diváci nenudili. Oba týmy si dokázaly vypracovat několik šancí (více jich bylo na domácích kopačkách), o výsledku se nakonec rozhodlo v průběhu dvou minut.

V 75. minutě po dlouhém nákopu přehodil Sedláček hlavou hostujícího brankáře, ale ihned po rozehrání se ve v domácím vápně dostal k míči nikým neatakovaný Kuklínek a pohodlně vyrovnal.

Další výsledky: FC Sparta Brno - FC Veselí n. Moravou 3:1, FK SK Bosonohy - Tatran Bohunice 3:7, FC Svratka Brno - TJ Tatran Rousínov 2:1, TJ Sokol Lanžhot - FC Dosta Bystrc-Kníničky 1:1, FC Ivančice - SK Vojkovice 2:1, FC Moravský Krumlov - FK Mutěnice 1:1.