BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Fotbalové soutěže skončily pro Boskovice a Ráječko vítězně

19.6.2017 4:51 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Moravské fotbalové soutěže byly před týdnem dohrány, jihomoravské hrály poslední kolo. V krajském přeboru se oba zástupci našeho okresu rozloučili s právě uplynulou sezónou výhrou. Boskovice vyhrály v Brně, Ráječko v pátek porazilo Ivančice.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Krajský přebor

28. kolo: Moravská Slavia - Boskovice 0:3 (0:0).

Boskovice: Bednář (83. Novotný) - Feruga, Václavek, Müller (63. Kubín), Černý, Kolář (82. Henek), Horák, Martínek, Živný, Novák (70. Grenar), Hlaváček.

Ve čtvrtek 15. června uzavřel tým Boskovic fotbalovou sezónu 2016/2017 vítězstvím na hřišti Moravské Slavie, když po bezbrankové první půli dokázal svému soupeři dát tři branky.

První poločas nenabídl hrstce diváků nic zajímavého, oba celky si sice vypracovaly po dvou šancích, míče z kopaček hráčů by se však nevešly ani do ragbyových branek. A tak se ve velikém horku hrálo spíše kolem poloviny hřiště.

Ve druhém poločase se situace změnila, Boskovice měly převahu, začaly svého soupeře přehrávat, a co víc, svoji převahu dokázaly vyjádřit i střelecky.

V šedesáté minutě našel Martínek svým centrem hlavu Nováka a ten otevřel skóre zápasu. Inkasovaná branka ale domácí tým probudila, ten zatlačil boskovické hráče před jejich šestnáctku, obranný val ale překonat nedokázal. Naopak v 77. a 78. minutě se opět radovali hosté, když se nejprve trefil Živný a o chvíli později po rychlém protiútoku nedal domácímu brankáři šanci Grenar.

Sezónu tak celek Boskovic uzavřel se ziskem 40 bodů, což znamenalo konečné deváté místo.

Ráječko – Ivančice 2:1 (1:1).

Ráječko: Růžička - Keprt R., Slavíček, Sedlák, Sedláček, Jarůšek, Horáček, Blažek (63. Sehnal), Mičko, Pšikal, Bárta.

Ve vyrovnaném prvním poločase se střelecky jako první prosadili hosté, když se v 19. minutě po standardní situaci hlavou nemýlil nekrytý Pekáč. Na vyrovnávací branku si necelá stovka diváků musela počkat až do 41. minuty. V ní se dostal do samostatného úniku Jarůšek, který nejprve obešel vyběhnutého brankáře, poté oklamal dobíhajícího obránce a míč poslal do opuštěné branky.

Hned devět minut po zahájení druhého poločasu vyrazil hostující brankář centrovaný míč na hranici velkého vápna a Horáček krásnou přízemní střelou poslal svůj tým do vedení. V průběhu dalších minut viděli diváci několik šancí na obou stranách, ale oba brankáři už změnu stavu nepřipustili.

Ráječko tak nakonec ziskem 47 bodů obsadilo konečné šesté místo právě před svým pátečním soupeřem.

Další výsledky: Bystrc - Sparta Brno 7:1, Mutěnice - Bosonohy 1:4, Tišnov - Moravský Krumlov 10:0, Bohunice - Lanžhot 2:0, Rousínov - Novosedly 5:1, Bučovice - Vojkovice 1:0.