BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Fotbalové týmy z Blanenska a Boskovicka měly úspěšný víkend

2.10.2017 4:44 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Jestliže se před čtrnácti dny radoval ze zisku bodů jen celek Boskovic, minulý týden bylo všechno jinak. V divizi D celek Blanska nečekaně ale zaslouženě porazil třetí Polnou, v krajském přeboru si Ráječko ze dvou zápasů připsalo čtyři body, Boskovice na svém trávníku porazily celek Bosonoh.

Zápas Blanska. Foto Lubomír Slezák

Divize D: Blansko - Polná 2:0 (2:0), 10. Trtílek, 32. Chloupek.

Blansko: Veselý - Bokůvka, Šplíchal, Feik, Závodný, Chloupek (79. Hladký), Pšikal, Šmerda M. (71. Šmerda D.), Kratochvíl, Škrabal, Trtílek.

V devátém kole divize D využil tým Blanska poprvé v letošní sezóně výhodu domácího prostředí a před svými diváky se radoval z plného bodového zisku.

Domácí trenér Martin Maša se v tomto utkání musel obejít bez brankáře Záleského, který byl vyloučen v minulém kole v zápase s Vrchovinou vyloučen a od disciplinární komise dostal jednozápasový trest.

Lepší úvod si domácí fanoušci asi nedokázali představit. V probíhající desáté mintě si na rohový kop naskočil Trtílek a hlavou otevřel skóre zápasu. I v průběhu dalších minut bylo Blansko aktivnější a svoji snahu zúročilo ve 32. minutě. K odraženému míči se v pokutovém území dostal nikým nehlídaný Chloupek a tvrdou střelou podruhé překonal hostujícího brankáře.

V krásném slunečném počasí to ale byla poslední branka utkání, protože ve druhé půli už měly oba celky vychýlenou mušku.

Další výsledky 9. kola: Rosice - Vrchovina 5:1, Havlíčkův Brod - Břeclav 0:2, Tasovice - Bzenec 3:2, Velká Bíteš - Třebíč 2:0, Ždírec nad Doubravou - Žďár nad Sázavou 1:0, Stará Říše - Tišnov 1:3, Strání - Šumperk 1:2.

66

V desátém kole se celek Blanska představí v Břeclavi, utkání se hraje v neděli 8. října v 15 hodin.

Krajský přebor

V krajském přeboru se hrála minulý týden dvě kola. Ve čtvrtek 28. září se předehrávalo 15. kolo, o víkendu bylo na programu kolo deváté.

15. kolo: Vojkovice - Ráječko 1:4 (1:1), 9. Fiala - 17. Sedlák, 74. Sedláček, 84. a 87. Keprt Daniel.

Ráječko: Němeček - Keprt R., Zouhar, Sedlák, Keprt D., Sedláček, Zeman (55. Horák), Lidmila, Horáček, Mičko, Bárta.

V deváté minutě se z hranice velkého vápna trefil Fiala a poslal Vojkovice do vedení. Ale už za osm minut míč po centru z rohového kopu propadl domácí obranou a Sedlák hlavou vyrovnal.

Další branky padala až ve druhé půli. V 74. minutě to bylo znovu po rohovém kopu, tentokrát se hlavou přes celou délku brány trefil Sedláček. O čtyři minuty později viděl červenou kartu za udeření protihráče domácí Kasprij a Ráječko dostalo výhodu téměř čtvrthodinové přesilovky.

Využilo ji po deseti minutách, když se k přesnému míči za obranu prodral Daniel Keprt, přehodil vyběhnutého brankáře a pohodlně skóroval. Stejný hráč uzavřel skóre utkání o tři minuty později, když domácí brankář při odkopu uklouzl a Keprt neměl problém trefit odkrytou bránu.

Další výsledky 15. kola: Ivančice - Svratka Brno 4:1, Moravský Krumlov - Bohunice 2:5, Veselí n. Moravou - Lanžhot 1:4, Moravská Slavia - Bystrc-Kníničky 0:1, Mutěnice - Bosonohy 1:1, Rousínov - Bučovice 3:0, Sparta Brno - Boskovice odloženo na 4. 10.

9. kolo: Boskovice - Bosonohy 2:0 (1:0), 36. Preč, 68. Novák.

Boskovice: Bednář - Müller (57. Hlaváček), Kolář, Václavek, Černý, Daněk, Preč, Martínek, Živný (81. Růžička), Novák, Stara.

Domácí tým měl skvělý úvod, hosty musel zachraňovat několika dobrými zákroky jejich brankář. Trvalý tlak Boskovic přinesl vedení ve 36. minutě, kdy z velké dálky napřáhl Kolář, brankář jeho střelu neudržel a všudybyl Preč bez problémů míč dorazil za brankovou čáru.

Ve druhém poločase měli sice častěji míč na kopačkách hosté, ale pevnou domácí obranu nedokáazli prorazit, naopak sami museli čelit několika rychlým brejkům. A po jednom z nich z hranice velkého vápna napřáhl Novák a přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Nutno říci, že hostující brankář nemohl přes zapadající slunce nic vidět. A už vůbec ne tak povedenou střelu.

V závěru si domácí výsledek vzadu pohlídali a připsali si třetí výhru v řadě za sebou.

Ráječko - Bohunice 1:1 (0:0), 46. Sedláček - 91. Šembera.

Ráječko: Němeček - Keprt R., Zouhar, Sedlák, Keprt D. (70. Müller), Sedláček, Lidmila (83. Zeman), Sehnal, Horáček, Mičko (87. Horák), Bárta.

O výsledku rozhodly první a poslední minuta druhého poločasu. V té první se po dvaceti vteřinách krásnou střelou z hranice pokutového území prosadil Sedláček, v nastaveném čase, prakticky pár vteřin před závěrečným hvizdem, několikrát tečovaná střela skončila za zády domácího golmana.

Další výsledky 9. kola: Vojkovice - Moravská Slavia 5:1, Veselí n. Moravou - Mutěnice 0:2, Sparta Brno - Bučovice 1:1, Lanžhot - Svratka Brno 1:0, Ivančice - Rousínov 1:3, Moravský Krumlov - Bystrc-Kníničky 3:5.