14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Benešov – Sokolovna v 17 hod.: Košt vín.
Blansko – Dělnický dům v 19 hod.: Pivní festival.
Blansko – Dělnický dům – restaurace v 19 hod.: Taneční večer se skupinou Druhý dech.
Blansko – Starobrněnská Pivnice Velvet v 19 hod.: Taneční večer, hraje Tom Sawyer Band.
Blansko – Restaurace Maxima ve 20 hod.: Medium – taneční zábava.
Roubanina – Budova hasičů ve 13 hod.: 4. ročník Róbaninské slivovičke.

kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Liga spravedlnosti.
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice v 17 hod. Lajka.
Boskovice v 19.30 hod. Dokud nás svatba nerozdělí.

všechny

Sledujte nás!

Fotbalové týmy z blanenského okresu měly chudý víkend

11.9.2017 4:57 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Fotbalová sezóna nabírá na obrátkách, minulý víkend však pro celky z našeho okresu v moravských soutěžích příliš radostná nebyla. V divizi D si celek Blanska odvezl pětibrankový příděl z Tišnova, bez bodu se v krajském přeboru vrátily i týmy Ráječka a Boskovic.

Zápas v Rájci-Jestřebí. Foto Lubomír Slezák

Divize D: Tišnov - Blansko 5:0 (3:0), 4. Bednář, 13. a 26. Sodomka, 46. Švancara, 56. Schneider.

Blansko: Záleský - Bokůvka, Šplíchal, Feik, Imramovský (83. Pačovský), Pšikal, Závodný, Šmerda D. (58. Chloupek), Škrabal, Kratochvíl, Trtílek.

Už ve čtvrté minutě se na levé straně proháčkoval Švancara, naservíroval míč Bednářovi a ten otevřel skóre zápasu. Za devět minut propadl míč za blanenskou obranu a Sodomka si v sólu poradil a ve 26. minutě stejný hráč zakončil akci na jeden dotek - Švancara - Huška.

V první minutě druhé půle prošel středem blanenské obrany Švancara a obloučkem přehodil blanenského brankáře, v 56. minutě se z přímého kopu přes hostující zeď krásně trefil Schneider.

Tým Tišnova si po zásluze připsal vysoké vítězství a tři body, hosté předvedli jen to, co jim soupeř dovolil, a toho tentokrát bylo příliš málo.

Další výsledky: Velká Bíteš - Tasovice 1:2, Břeclav - Žďár nad Sázavou 0:0, Bzenec - Havlíčkův Brod 4:0, Polná - Strání 1:0, Třebíč - Rosice 0:4, Vrchovina - Ždírec nad Doubravou 2:1, Šumperk - Stará Říše 2:0.

Krajský přebor

5. kolo: Rousínov - Boskovice 3:1 (1:1), 36. vlastní, 49. Svoboda, 89. Benda - 11. Martínek.

Boskovice: Novotný - Müller, Kolář, Daněk, Preč, Martínek, Živný (59. Růžička), Novák (75. Šafr), Stara, Hlaváček (62. Horák), Odehnal.

Úvodní minuty zápasu patřily hostům, kteří už v 11. minutě vedli, když míč odražený od břevna dorazil do branky Martínek. Jenže s postupem času začali přebírat otěže hry hosté a ve 36. minutě se jim podařilo vyrovnat, když si míč do vlastní branky srazil po centru z levé strany Daněk.

Ani druhá půle nezačala pro hosty dobře. Ve 49. minutě se po faulu pokutovém území nemýlil z pokutového kopu Svoboda a když se hosté v závěru hnali za vyrovnáním, uzavřel brankový účet brejkem do otevřené obrany Benda.

Bystrc - Ráječko 2:1 (0:0), 76. a 94. Svoboda - 61. Sehnal.

Ráječko: Němeček - Keprt R., Zouhar, Sedlák, Keprt D. (92. Maňoušek), Sedláček (84. Kohút), Zeman, Sehnal, Horáček, Mičko, Bárta.

Vše podstatné se odehrálo až ve druhém poločase. Nejprve si v 61. minutě naskočil na rohový kop Sehnal a hlavou dal vedoucí branku hostů. V 73. minutě zbytečně fauloval na půli hřiště hostující Sedlák a po červené kartě oslabil svůj tým.

Přesilovku využili domácí už za tři minuty, když hostující obrana nedokázala odvrátit centr z levé strany a Svoboda se z 10 metrů nemýlil. V nastavené čtvrté minutě se stejný hráč trefil z hranice velkého vápna a celek Bystrce si připsal šťastné tři body.

Další výsledky: FK Mutěnice - FC Sparta Brno 1:1, FK SK Bosonohy - TJ Sokol Lanžhot 0:2, TJ Tatran Bohunice - SK Vojkovice 4:0, FC Veselí n. Moravou - FC Ivančice 0:4, SK Moravská Slavia - FC Moravský Krumlov 3:1, FC Bučovice - FC Svratka Brno 0:2.