BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Fotbalový víkend přinesl celkům z našeho regionu sedm bodů

28.5.2018 11:44 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Blansko - tři body, Ráječko - tři body, Boskovice - jeden bod. To je bilance minulého fotbalového víkendy celků z našeho okresu v divizi a v krajském přeboru.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Divize

27. kolo: Blansko - Strání 4:2 (2:1), 28. a 30. Kratochvíl, 53. Trtílek, 90.+1 Kuldan - 37. a 58. Fruhauf. ČK: 79. Lorenc (Strání)

Blansko: Záleský - Pšikal, Feik (89. Šmerda), Dvořák, Šplíchal, Kratochvíl, Trtílek (76. Sodomka), Kuldan, Gromský (21. Imramovský), Bokůvka, Bárta.

Velice důležité utkání dvou týmů ze spodní poloviny tabulky pro sebe rozhodli domácí, kteří se tentokrát dokázali prosadit střelecky a dvakrát vedli o dvě branky. Strání sice vždycky zkorigovalo, na víc ale nestačilo. V posledních deseti minutách hrálo Blansko přesilovku, kterou dokázalo využít v nastaveném čase Kuldanem.

Další výsledky: Stará Říše - Polná 1:4, Rosice - Žďár nad Sázavou 5:1, Třebíč - Bzenec 3:3, Havlíčkův Brod - Ždírec nad Doubravou 1:1, Tasovice - Břeclav 1:1, Velká Bíteš - Vrchovina 1:3.

10

V posledních třech kolech hraje Blansko nejprve ve Ždírci, doma přivítá Havlíčkův Brod a v dohrávce odloženého 17. kola hostí 16. června Tasovice.

Krajský přebor

27. kolo: Moravský Krumlov - Ráječko 0:1 (0:1), 2. Gremmel.

Ráječko: Němeček - Bartoš, Mizerniuc, Gremmel, Sedlák, Keprt D. (77. Zeman), Sedláček, Keprt R. (77. Zeman), Lidmila, Voda, Horák (63. Pernica).

Lepší úvod si hosté snad ani nemohli představit. Už ve druhé minutě udělala domácí obrana hrubou chybu a všudybyl Gremmel vstřelil úvodní a jak se později ukázalo také jedinou branku zápasu.

V dalších minutách mělo Ráječko více ze hry, ale z žádné šance už branka nepadla. S přibývajícími minutami obě mužstva přitvrdila, hráči domácího celku viděli pět žlutých karet, hosté dohrávali bez zraněného střelce Daniela Keprta.

Důležité tři body tak odjely do Ráječka, o držiteli druhé příčky ale rozhodne dohrávka 18. kola, ve které 30. května hostí Bohunice Bystrc.

Boskovice - Svratka Brno 3:3 (0:2), 56. Stara, 69. Preč, 79. Živný - 28. a 47. Havlín, 45. Čermák.

Boskovice: Klimeš - Müller (61. Dračka), Černý, Václavek, Feruga (46. Živný), Horák, Martínek, Preč, Havlíček, Stara, Novák.

Boskovice začaly velkým tlakem, po patnácti minutách mohly vést o tři branky, ale dorostenecký brankář hostů (nahradil v minulém kole vyloučenou jedničku) ukazoval, že chytat umí. Od dvacáté minuty začali být u míče častěji hosté a svoji převahu vyjádřili ještě do poločasu dvěma brankami.

Když po necelých dvou minutách druhé půle přidala Svratka z pokutového kopu třetí branku zdálo se být rozhodnuto. Domácí celek ale předvedl nevídaný herní obrat, zatlačil svého soupeře do jeho pokutového území a deset minut před koncem bylo vyrovnáno. V závěrečném tlaku orazítkoval Václavek hlavou tyč, Živný z malého vápna přestřelil, Boskovicím chyběl k výhře kousek štěstí.

Další výsledky: Ivančice - Bosonohy 0:1, Moravská Slavia - Bohunice 1:3, Vojkovice - Bystrc-Kníničky 2:2, Veselí n. Moravou - Bučovice 1:0, Sparta Brno - Lanžhot 3:2, Mutěnice - Rousínov 2:0.