BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Fotbalový víkend přinesl týmům z regionu spoustu bodů

12.10.2015 15:52 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - V moravských fotbalových soutěžích se týmy z našeho okresu radovaly ze zisku bodů. V divizi Blansko remizovalo s Pelhřimovem, zvítězily týmy Boskovic a Ráječka v krajském přeboru,, v I. A třídě Kunštát nedal šanci Tasovicím B. V I. B mají tři body Lipovec a Jedovnice.

Boskovice - Lanžhot 3:2. Foto Lubomír Slezák

Divize: Blansko - Pelhřimov 1:1 (1:1), Trtílek - Niederle.

Blansko: Juran - Gromský, Šplíchal, Müller, Šíp, Jarůšek (85. Kratochvíl), Kugler (65. Ullmann), P. Fousek, Nečas, Trtílek, Švancara.

V 7. minutě byl Trtílek po centru Gromského faulován ve vápně a sám se se z pokutového kopu nemýlil a efektním obloučkem poslal Blansko do vedení. Ve 29. minutě se Bartoň uvolnil ve vápně, jeho střela skončila na boční síti blanenské svatyně. O čtyři minuty později po centru Švancary hlavičkoval těsně nad Müller a v podstatě z protiútoku povedený trestný kop Čížka Juran vyrazil na roh. Ve 40. minutě Müller odvrátil přihrávku do pokutového území pouze k nohám Niederleho a ten přesnou střelou k pravé tyči překonal Jurana.

Ve druhém poločase si víc šancí vytvořili domácí, ale Trtílek jednou orazítkoval břevno, podruhé překonal brankáře, ale jeho střelu z brankové čáry vykopl jeden z obránců. Utkání tak skončilo remízou

Další výsledky: Rosice - Žďár n.Sázavou 2:0 (2:0), Tasovice - Přerov 3:1 (0:0), Polná - Šumperk 0:1 (0:0), Vrchovina - Ždírec n. D. 2:1 (0:1), Bystřice n. P. - Stará Říše 1:3 (1:0), Kozlovice - Hodonín 2:4 (1:1), Havlíčkův Brod - Uherský Brod 1:2 (1:1).

7

Krajský přebor: Boskovice - Lanžhot 3:2 (2:2), 36. Langer, 43. Minařík, 65. Fadrný - 11. (PK) a 19. Hanus.

Po dvaceti minutá by nikdo na domácí nevsadil ani pověstnou zlámanou grešli. Hosté dali Hanusem dvě branky a ovládaly hru. Jenže ve 36. minutě ze sporadického útoku Langer přízemní střelou snížil a to nalilo domácím novou chuť do hry. Ve 43. minutě Minařík akrobaticky vyrovnal a krátce poté oplácel hostující Daniel a šel pod sprchy.

Ve druhé půli hosté bránili bod, ale v 65. minutě se na levé straně prosadil Fadrný a střelou na přední tyč stanovil konečný účet zápasu.

Ráječko - Bzenec 3:1 (2:1), 7. Vavřík, 32. Sehnal, 68. Mičko - 43. Matula.

Ráječko po dobrém výkonu překvapivě, ale zaslouženě porazilo lídra krajského přeboru.

Další výsledky: Bosonohy - Moravská Slavia 3:2 (1:1), Sparta Brno - Bystrc 1:0 (0:0), Ivančice - Vojkovice 1:1 (0:1), Rousínov - Novosedly 1:3 (0:2), M. Krumlov - IE Znojmo 4:0 (1:0), Mutěnice - Bohunice 2:0 (2:0).