INZERCE

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!

Hokejisté Blanska na domácím ledě první tým tabulky neporazili

8.1.2018 9:22 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska pokračovala hned v prvním letošním víkendu. Celek Blanska přivítal vedoucí Velké Meziříčí, hokejisté Boskovic měli volno.

Hokejový zápas. Ilustrační foto archiv Zrcadla

Dynamiters Blansko - HHK Velké Meziříčí 1:6 (0:0, 0:3, 1:3), 49. Jílek - 21. Pejchal, 23. Rozmarín, 25. Sobotka, 42. Ambrož, 43. Rozmarín, 47. Křenek.

Blansko nastoupilo jako jasný outsider, ale v první třetině se hostům vyrovnalo. Ale prvních pět minut třetiny druhé prakticky rozhodlo o výsledku tohoto utkání.

Do první třetiny naskočilo Blansko aktivně a hosté měli velké problémy s rozehrávkou. Po pár minutách se ale hra vyrovnala, hosté museli řešit před svojí brankou několik nepřehledných situací. Velkou šanci neproměnil domácí Drenčko. Několik šancí měli i hosté, ale domácí obrana v čele s brankářem Šenkem všechny odvrátila, po střele Rozmarýna zachránila Blansko tyč.

V jednadvacáté minutě hosté otevřeli skóre, když Pejchal střelou z první překonal Šenka. O dvě minuty později Rozmarín blafákem skóroval ze samostatného úniku, a v pětadvacáté minutě Sobotka přesnou střelou přidal třetí gól svého týmu. Po rychlém začátku už žádné další góly do konce třetiny nepadly.

Úvod třetí periody kopíroval tu druhou, pro Velké Meziříčí úspěšnou. Ve 42. minutě měli hosté výhodu přesilové hry a po střele Buriana kotouč tečoval do branky Bula. O minutu později po přihrávce Buriana vstřelil svoji druhou branku v utkání Rozmarín a ve 47. Minutě po přihrávce Vlašína nedal Šenkovi v přesilové hře svého týmu šanci Křenek. Konečnou podobu výsledku dal ve 49. minutě domácí Jílek, který využil několika chyb hostujících hráčů ve středním pásmu

Další výsledky 15. Kola: Velká Bíteš - Kroměříž 7:4, Rosice - Uherský Ostroh 3:13, Břeclav - Uničov 6:4, Uherské Hradiště - Uherský Brod 6:0.