BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Hokejisté Boskovic ani Blanska tentokrát na body nedosáhli

11.12.2017 7:22 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Ve třináctém kole Krajské hokejové ligy se zástupcům našeho okresu nedařilo. Blansko podlehlo doma Uničovu a Boskovice překvapivě prohrály v Uherském Hradišti.

Zápas Blanska. Foto Lubomír Slezák

Dynamiters Blansko - Orli Uničov 4:9 (0:1, 3:3, 1:5), 22. Drenčko, 29. Jílek, 39. Berka, 58. Jílek - 11. Korhoň, 35. Žajgla, 37. Vrána, 38. Korhoň, 42. Fryč, 44. Vrána, 48. Čuřík, 52. Axman, 54. Korhoň.

Utkání bylo první v prvních dvou třetinách vyrovnané, Blansko se dostalo do vedení a zásluhou výborně chytajícího Šenka to dlouho vypadalo na zisk minimálně jednoho bodu. Vše ovšem změnila třetí třetina, ve které bylo na ledě v podstatě jen hostující mužstvo.

Škoda, že na blanenský zimní stadion nenašlo cestu více diváků. Fanoušci se rozhodně nenudili, viděli sice v podstatě stálou převahu hostujícího celku, ale také obětavý výkon domácího týmu.

Přes několik šancí na obou stranách čekali diváci na úvodní a také jedinou branku první části až do 11. minuty. Po střele od modré se prosadil z dorážky Korhoň. Byla to však jediná proměněná šance hostů, neboť v domácí brance předváděl místy neuvěřitelné zákroky brankář Šenk. Domácí mohli srovnat v samotném závěru, kdy Hussein hledal před prázdnou brankou Berku, ale ten bekhendem minul.

Zatímco úvodní třetina byla na branky chudá, ta druhá to divákům vynahradila. Dvě minuty po začátku druhé třetiny Blansko využilo přesilovku a srovnalo na 1:1. Od modré vypálil Antoňů, Axman jeho střelu vyrazil a Drenčko bekhendem poslal kotouč do sítě. Za dalších sedm minut se Blansko dostalo do vedení. Pilát vystřelil od modré čáry a jeho ránu tečoval těsně před brankářem Jílek.

Další minuty ale patřily hostům. Ti vyrovnali ve třicáté čtvrté minutě, když Žajgla využil chybu v domácí rozehrávce a střelou k bližší tyči překonal Šenka. Ve třicáté sedmé minutě se dostali hosté do vedení, když Vrána proměnil svůj brejk, za půl minuty se v ponechané výhodě trefil do horního rohu domácí branky Korhoň. Minutu před koncem třetiny využili domácí přesilovku a Berka snížil na rozdíl jediné branky.

Jenže v závěrečné části hosté nejprve během čtyř minut přidali další dvě branky a poté zlomili odpor domácího celku definitivně. Hned ve druhé minutě Fryč nahodil puk před branku a domácí si jej srazili do branky, poté se mezi betony Šenka trefil Vrána a v osmé minutě poslal puk do odkryté branky Čuřík. Rozjetý Uničov skóroval ještě dvakrát, proměněný nájezd Jílka v osmapadesáté minutě byl už jen kosmetickou úpravou výsledku.

Uherské Hradiště - Boskovice 6:4 (1:1, 1:2, 4:1), 2. Šrenk, 25. Fridrich, 46. Fridrich, 58. Dalib, 59. Nohál, 60. Šrenk - 4. Václavík, 24. Šebek, 26. Dufek, 44. Dufek.

Hosté sice vedli ve 44. minutě 2:4, ale závěr zápasu patřil domácímu týmu. Ten tak potvrdil svoji rostoucí formu, v posledních pěti zápasech vybojoval dvanáct bodů.

Další výsledky 13. kola: Rosice - Kroměříž 5:2, Břeclav - Uherský Ostroh 2:4, Velké Meziříčí - Uherský Brod 4:3 pp.