BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Hokejisté Boskovic i Blanska přivezli z ledu soupeřů body

22.1.2018 7:32 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - V sedmnáctém kole Krajské ligy Jižní Moravy a Zlínska hrály oba celky z našeho okresu na ledě soupeře. Boskovice čekalo těžké utkání ve Velké Bíteši, Blansko jelo do Uherského Hradiště. A oba celky se vracely s veselou.

Hokejový zápas. Ilustrační foto archiv Zrcadla

Uherské Hradiště - Blansko 4:5 s. n. (0:3, 1:1, 3:0), 38. Kotačka, 54. Lažek, 59. Kotačka, 60. Nohál - 4. Kazda, 9. Grünwald, 13. Jílek, 25. Král, rozh. náj. Kuběna.

Celé utkání by se v podstatě dalo rozdělit na dvě části. V té první stříleli branky jenom hosté, ta druhá zase patřila domácím.

Po první třetině Blansko vedlo tříbrankovým rozdílem, a když po pěti minutách druhé části přidalo čtvrtou branku, zdálo se být rozhodnuto. Jenže poté převzali otěže hry domácí. Dvě minuty před koncem druhé třetiny dali svoji první branku a šest minut před koncem druhou. I přesto se zdálo, že hosté vedení udrží, ale Uherské Hradiště mělo strhující závěr a v posledních dvou minutách dokázalo vyrovnat.

Na řadu tak přišlo prodloužení, ale ani v něm se nerozhodlo. V samostatných nájezdech byli lepší hosté a tak si domů odvezli dva body.

Velká Bíteš - Boskovice 5:6 pp. (1:2, 3:2, 1:1 - 0:1), 13. Grmela, 25. Touška, 30. Pospíšil, 35. Pospíšil, 47. Šidák - 1. Krejčiřík, 16. Špok, 24. Špok, 31. Šmíd, 55. Skácel, 62. Pelikán.

Už v první minutě se Boskovice dostaly do vedení a ve vyrovnané první třetině jednobrankový náskok udržely až do první přestávky.

Druhé třetina byla bohatá na branky, dvougólové vedení hostů dokázala Velká Bíteš za pět minut zlikvidovat, rychlou odpověď našla i na čtvrtou branku Boskovic.

V závěrečné třetině šli do vedení naopak domácí, pět minut před koncem bylo znovu vyrovnáno a v dramatickém závěru už branka v normální hrací době nepadla.

V prodloužení rozhodl po necelých dvou minutách o větším bodovém zisku Boskovic Pelikán.

Další výsledky 17. kola: Rosice - Uničov 1:5, Břeclav - Velké Meziříčí 7:6 s.n.