23.11.2017 17:28

Řádně opilý vyrazil v Blansku jednačtyřicetiletý muž z restaurace domů. Výsledkem bylo, že v Havlíčkově ulici havaroval. „Přivolaní policisté měli o příčině nehody okamžitě jasno. Potlučený podnapilý muž, kterého museli záchranáři převézt do nemocnice, nadýchal 2,75 promile,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Opilec musí nyní počítat s trestem za řízení pod vlivem alkoholu. Správní orgán za tento přestupek uděluje pokutu od pětadvaceti tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Kdo je vidět, vyhrává

22.11.2017 11:38

Ve čtvrtek 23. listopadu pořádají blanenští policisté již tradiční akci s názvem Kdo je vidět, vyhrává. Dospělí i jejich děti mají příležitost přesvědčit se o tom, že i nenápadný reflexní prvek na oblečení může chodci či cyklistovi zejména nyní ve dnech se sníženou viditelností zachránit život. Pro příchozí bude od 16 hodin připravena prohlídka techniky, výstroje a výzbroje, kterou využívá Policie České republiky. Děti se mohou těšit na řadu soutěží ze znalostí v dopravě. K dalším tématům bude patřit správná výbava cyklisty a kola, řešení dopravních situací a značení, simulace ovlivnění alkoholem prostřednictvím speciálních brýlí. Na závěr dostane každé dítě dárek v podobě reflexního předmětu a nasvítíme je policejními vozidly. Rodiče i děti tak přímo na místě uvidí rozdíl mezi viditelností chodce s reflexním prvkem a bez něho. (hrr)

BOSKOVICE - Schované klíče našel zloděj

Opravdu zaručenou skrýš pro klíče od bytu vymyslela v Boskovicích jeho sedmatřicetiletá majitelka. V hrníčku na parapetu okna rozhodně nebyly v bezpečí. Pozornému a pohotovému zloději stačilo, aby do nenápadně odloženého hrníčku nakoukl a klíče vyzkoušel v zámku nejbližšího bytu. „Pohodlně se dostal do příbytku a v dětském pokoji odcizil dva tablety a mobilní telefon. S nejméně desetitisícovou škodou se majitelka asi vyrovná snadněji než její děti,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

Dnešní akce

akce
Blansko – Nemocnice od 8 do 15 hod.: Vánoční výstava.
Blansko – Knihovna v 16 hod.: Bilderbuchkino v blanenské knihovně!, zábavné odpoledne.
Blansko – Klub Ulita v 18 hod.: Koncert Máta Brno aneb Čaj o šesté.
Boskovice – Masarykovo náměstí v 9 hod.: Farmářské trhy.

kina
Blansko ve 20 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)
Boskovice v 16 hod. Star Wars: Poslední z Jediů.
Boskovice v 0.05 a 19.30 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!

Hokejisté Boskovic i Blanska si v tabulce připsali další body

20.11.2017 5:01 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - I po desátém kole Krajské hokejové ligy jsou v čele tabulky Boskovice, které stále neprohrály, Blansko si připsalo bod po utkání s týmem Velké Bíteše.

Zápas Blanska. Foto Lubomír Slezák

Blansko - Velká Bíteš 4:5 pp (1:1, 2:3, 1:0; 0:1), 7. Berka, 29. Kuběna, 30. Grünwald, 51. Hanzlík – 8. Rosendorf, 28. Petrčka, 30. Račický, 37. Touška, 65. Grmela.

Blansko: Vlach - Sedláček, Hanzlík, Jakubec, Pilát, Antoňů, Drenčko, Němec, Jílek, Bílý, Grünwald H., Hussein, Kuběna, Král, Berka, Grünwald T., Antal, Kazda.

Hosté přijeli do Blanska v roli mírného favorita, v tabulce byli před tímto kolem sedmí s jedenácti body, domácímu Blansku patřila devátá příčka s pětibodovým ziskem.

Dynamiters začali sobotní zápas aktivně, vytvořili si několik dobrých příležitostí a jednu z nich v sedmé minutě využili, když Grünwaldu střelu dorazil za záda hostujícího brankáře Berka. Jenže už za minutu využili hosté přesilovou hru, když Rosendorf přesně vystřelil od modré čáry. V následujících minutách první dvacetiminutovky byla Velká Bíteš lepší, ale na nerozhodném stavu už se nic nezměnilo.

Druhá třetině byla třetinou rychlých gólů. Ve dvacáté osmé minutě hostující Petrčka nahrával před branku a brankář Blanska Vlach si nešťastně sklepl touš za svá záda. Už za padesát vteřin si Kuběna najel do útočného pásma a střelou z mezikruží překonal brankáře hostů a vyrovnal. Velká Bíteš se však po chvilce znovu dostala do vedení, když Račický střelou pod víko překonal Vlacha.

Za dalších jedenáct vteřin bylo ale znovu vyrovnáno, když z bezprostřední blízkosti překonal hostujícího brankáře Grünwald. V průběhu dvou minut tak padly čtyři branky. V následujících minutách si domácí vypracovali několik šancí, ale s jejich proměněním byli na štíru, a tak se ve třicáté sedmé minutě dostali do vedení znovu hosté, když se Touška nenápadnou střelou trefil Vlachovi mezi betony.

Další branka do konce druhé dvacetiminutovky nepadla a hosté šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

V závěrečné třetině Blansko po veliké snaze v jednapadesáté minutě vyrovnalo, když se od od modré čáry trefil Hanzlík a přes několik dalších šancí na obou stranách se za stavu 4:4 šlo do prodloužení.

Dvacet sekund před jeho koncem ujel hostující Grmela a prostřelil Vlacha, hosté si tak připsali do tabulky dva body a Blansko jeden.

Uherský Brod - Boskovice 5:6 pp (2:2, 2:1, 1:2; 0:1), 4. Heča, 13. Obadal, 31. Bařinka, 32. Bujáček, 53. Holík - 15. Pelikán, 17. Špok, 34. Skácel, 42. Špok, 45. Bednář, 62. Skácel.

Boskovice: Chvátal - Krejčiřík, Surý A., Dufek, Surý Z., Honzek, Vágner, Skácel, Václavík, Hnilička, Karný, Bednář, Špok, Klaus, Benýšek, Pelikán.

Domácí celek dvakrát vedl rozdílem dvou branek, navíc ve 44. Minutě za stavu 4:4 neproměnil trestné střílení. V páté minutě poslední třetiny se do vedení dostali hosté, ale sedm minut před koncem bylo znovu vyrovnáno.

Ve druhé minutě prodloužení rozhodl o vítězství hostů Skácel a Boskovice tak ani v devátém utkání neprohrály.

Další výsledky 10. kola: Uherské Hradiště - Rosice 11:3, Kroměříž - Uničov 6:3, Velké Meziříčí - Uherský Ostroh 6:5 pp.