Dnes je čtvrtek, 24. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 9 hod.: Farmářské trhy.
Blansko – Dělnický dům v 9 a 10.30 hod.: Kráska a zvíře, taneční pohádka.
Blansko – Náměstí Republiky v 15 hod.: ZUŠ OPEN – Koncert vítězů.
Blansko – Knihovna v 17 hod.: Politické strany, jejich proměny a aktuální trendy: Vzestup politických podnikatelů.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: Koncert – Hovaduo, Ivoš Cicvárek a Lada Šimíčková.
Boskovice – Zámek v 19 hod.: Melodie, které milujeme.
Letovice – ZUŠ v 15 hod.: ZUŠ Open.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 hod.: ZUŠ Open 2018.


kina
Blansko ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Boskovice v 17 hod. Solo: Star Wars Story.
Boskovice ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Doubravice v 18 hod. Věčně tvá nevěrná.

všechny

Sledujte nás!Hokejisté Boskovic mají v play-off na svém kontě první výhru

1.3.2018 8:49 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska rozehrála ve středu 28. února čtvrtfinálové boje play-off. Tým Boskovic, jako vítěz základní části, hostil v prvním čtvrtfinálovém klání osmý Uherský Brod. Ten se do play-off dostal až v závěrečném kole po domácím vítězství nad celkem Uničova.

Hokejisté Boskovic mají v play-off na svém kontě první výhru
Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Vzájemné zápasy týmů byly v této sezoně velmi vyrovnané, v Uherském Brodu Boskovice vyhrály 6:5 po prodloužení, na boskovickém ledě domácí celek zvítězil 4:3.

Boskovice - Uherský Brod 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), 7. Karný, 16. Hnilička, 32. Hnilička, 47. Špok - 21. a 50. Vaculín.

Boskovice: Chvátal - Krejčiřík, Maksa, Dufek, Surý Z., Vágner, Cívka, Pelikán, Benýšek, Hnilička, Karný, Bednář, Špok, Skácel, Šebek, Klaus, Šmíd.

Snad i velký mráz se promítl do návštěvy tohoto zápasu, vždyť na tribunách sledovala zajímavé utkání stovka fanoušků.

První třetina patřila herně týmu Boskovic, velká šance ale končily na skvělém hostujícím brankáři. Ten kapituloval až v sedmé minutě, když ho prostřelil Karný, dalšími zákroky přiváděl domácí střelce k zoufalství. Recept na něj našel až v 16. minutě Hnilička, který se prosadil po samostatné akci střelou do protipohybu brankáře. V závěru třetiny nevyužil domácí celek dvojnásobnou přesilovku.

Druhou část začali lépe hostů, kteří ve druhé minutě dokázali snížit, a aktivita se přestěhovala na jejich hokejky. Ale také domácí brankář Chvátal prokazoval své kvality, a tak se z další branky radovali krátce po polovině druhé třetiny znovu domácí.

V závěrečné části byli opticky znovu lepší domácí, kteří ve 47. minutě přidali čtvrtou branku. Hosté sice dokázali za tři minuty odpovědět, ale to bylo z jejich strany všechno.

Odveta se hraje v sobotu v Uherském Brodu, případné třetí utkání by přišlo na řadu v neděli 4. března v Boskovicích.  

Další čtvrtfinálové výsledky: Velká Bíteš (4) - Uničov (5) 2:7, Uherský Ostroh (3) - Kroměříž (6) 2:3, Velké Meziříčí (2) - Uherské Hradiště (7) 5:3.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509