INZERCE

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!

Hokejisté Boskovic postoupili do semifinále krajské ligy

5.3.2018 14:05 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska má odehráno čtvrtfinále play-off. A ve čtyřech měřeních sil stačily vždy jen dva zápasy. Jednou ze čtvrtfinálových dvojic byly celky Boskovic (vítěz základní části) a Uherského Brodu (po základní části osmý tým).

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Vzájemné zápasy týmů byly v této sezoně velmi vyrovnané, v Uherském Brodu Boskovice vyhrály 6:5 po prodloužení, na boskovickém ledě domácí celek zvítězil 4:3.

Čtvrfinále

1. utkání, středa 28. února: Boskovice - Uherský Brod 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), 7. Karný, 16. Hnilička, 32. Hnilička, 47. Špok - 21. a 50. Vaculín.

Zajímavé utkání sledovala jen stovka fanoušků, první třetina patřila herně týmu Boskovic, velké šance ale končily na skvělém hostujícím brankáři. Ten kapituloval až v sedmé minutě, když ho prostřelil Karný, další recept na něj našel v 16. minutě Hnilička. V závěru třetiny nevyužil domácí celek dvojnásobnou přesilovku.

Ve druhé minutě prostřední části hosté dokázali snížit, ale také domácí brankář Chvátal prokazoval své kvality, a tak se z další branky radovali krátce po polovině druhé třetiny znovu domácí.

V závěrečné části domácí ve 47. minutě přidali čtvrtou branku, hosté sice dokázali za tři minuty odpovědět, ale to bylo z jejich strany všechno.

2. utkání, sobota 3. března: Uherský Brod - Boskovice 3:5 (1:1, 1:2, 1:2), 18. Bujáček, 25. Heča, 60. Vaněk - 17. Václavík, 26. Benýšek, 32. Šebek, 55. Skácel, 60. Hnilička.

Pět minut před koncem vedli hosté o dvě branky, v závěrečné minutě padla jedna branka na každé straně, a tak si postup do semifinále vybojovali hosté.

Další čtvrtfinálové výsledky: Velká Bíteš (4) - Uničov (5) 2:7, Uherský Ostroh (3) - Kroměříž (6) 2:3, Velké Meziříčí (2) - Uherské Hradiště (7) 5:3. Odvety: Uničov - Velká Bíteš 4:2, Kroměříž - Uherský Ostroh 8:2, Uherské Hradiště - Velké Meziříčí 1:5.

Semifinálové dvojice tvoří Boskovice - Kroměříž a Velké Meziříčí - Uničov, hraje se na 3 vítězné zápasy.

1. utkání - středa 7. 2. v 18.00 ZS Boskovice: Boskovice - Kroměříž. 2. utkání - sobota 10. 3., 17 h ZS Kroměříž: Kroměříž - Boskovice. 3. utkání - neděle 11. 3., 17 h ZS Boskovice: Boskovice - Kroměříž. Případné 4. utkání - sobota 17. 3., 17 h ZS Kroměříž: Kroměříž - Boskovice. Případné 5. utkání - neděle 18. 3., 17 h ZS Boskovice: Boskovice - Kroměříž.