Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Hokejistům Boskovic stačila k obhajobě tři finálová utkání

26.3.2018 7:23 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Zatímco Minerva Boskovice porazila v semifinále Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína Kroměříž 3:1 na zápasy, o jejím soupeři musel ve druhém semifinále rozhodnout až závěrečný pátý zápas. V něm zvítězil celek Uničova ve Velkém Meziříčí, a tak týmy Boskovic a Uničova mohly ve středu 21. března rozehrát finálové klání, do kterého Boskovice nastoupily jako obhájce titulu.

Hokejistům Boskovic stačila k obhajobě tři finálová utkání
Boskovický tým. Foto Lubomír Slezák

1. finále, středa 21. 3.: SKMB Minerva Boskovice - HC Orli Uničov 4:3 (0:1, 4:2, 0:0), 23. Bednář, 25. Špok, 26. Skácel, 30. Karný - 10. Sršeň, 30. Axmann, 39. Čuřík.

Do utkání vstoupili sice aktivněji domácí hokejisté, jenže hostující hokejisté se v desáté minutě radovali z vedoucí branky, když vlastní střelu dorazil do domácí branky Sršeň.

Ve 14. minutě děkoval domácí celek brankáři Chvátalovi za jeho skvělý zákrok, o minutu později prokázal svoje umění i hostující strážce branky.

Druhá třetina patřila střelecky domácímu celku, který v průběhu necelých osmi minut rozhodl o svém vítězství. V 24. minutě Bednář propasíroval kotouč mezi betony Sedláře, za 53 vteřin se do úniku dostal Špok a trefil přesně k tyči. Ve 27. minutě Skácel střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 3:1 a ve 31. minutě Karný ujel v oslabení a střelou pod vyrážečku upravil na 4:1.

Jenže ještě v téže minutě snížil Axman, minutu a půl před koncem druhé třetiny střelil kontaktní branku Čuřík.

Ve třetí třetině příliš šancí k vidění nebylo, hosté se v závěru pokusili o vyrovnání s šesti hráči v poli, ale Boskovice vedení udržely.

2. finále, sobota 24. 3.: HC Orli Uničov - SKMB Minerva Boskovice 3:4 (0:0, 2:2, 1:2), 30. Korhoň, 33. Čuřík, 57. Žajgla - 31. Krejčiřík, 34. Benýšek, 41. Skácel, 51. Hnilička.

Úvodní dějství začali lépe domácí, ale velké šance Sršně a Handla ve 4. a 5. minutě zůstaly nevyužity. Hosté dokázali odpovědět v 9. minutě, ale brankově se neprosadil Špok. Poslední velkou šanci měl v tomto dějství domácí Korhoň, ale v 16. minutě těsně minul hostující branku.

O co přišli diváci v první třetině, to jim vynahradila druhá. V průběhu čtyř minut viděli hned čtyři branky, po dvou na každé straně. Nejprve využili domácí přesilovku, ale o chvíli později jim naprosto stejně odpověděli hosté. Za dvě minuty šli domácí znovu do vedení, ale radovali se z něj jen necelou minutu.

Nerozhodný stav trval v poslední třetině jen 22 vteřin, poté Skácel bekhendovým blafákem poslal Boskovice do vedení. Touhu Uničova po vyrovnání eliminoval devět minut před koncem boskovický Hnilička, jehož nahození si brankář Axman srazil do branky. Uničov čtyři minuty před koncem odvolal brankáře, ale stihl už jen snížit a tak Boskovice jely k nedělnímu utkání s prvním mečbolem.

3. finále, neděle 25. 3.: SKMB Boskovice - HC Orli Uničov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0).

Třetí utkání mělo všechno, co má finálový hokej mít.

Zaplněné tribuny (na toto utkání přišly téměř tři stovky fanoušků), oboustranně velké nasazení, hromadnou rvačku a zlatou tečku pro domácí.

Už po necelých dvou minutách šel domácí celek do vedení, když využil přesilovku, poté sice byli aktivnější hosté, ale jejich šance neměly brankový efekt. A tak se znovu z gólu radovali hráči a fanoušci Boskovic.

Ve druhé třetině se sice hostům podařilo vstřelit kontaktní branku, ale před posledním dějstvím domácí tým vedení udržel.

V nervy drásající závěrečné třetině končily šance obou týmů na skvělých brankářích, tři minuty před koncem se Boskovicím podařilo vstřelit rozhodující branku. Snahu Uničova o vyrovnání zhatil faul jednoho z jejích hráčů. Při přesilovce domácích došlo i na hromadnou rvačku a tak za skandování tribun dohrály Boskovice toto utkání v přesilovce 4:3.

Závěrečný klakson rozpoutal oslavy, která si obhajoba titulu určitě zasloužila.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509