Dnes je sobota, 17. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Já nejsem tvoje maminka.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Zemřít pro design.
Kunštát – Kulturní dům v 15 hod.: Karneval nejen pro děti.
Letovice – ZUŠ ve 20 hod.: Rómská divadelní komedie – Miri fajta.
Letovice – Kulturní dům ve 20 hod.: Sportovní ples.
Svitávka – Sokolovna ve 20 hod.: Tvoje tvář má známý vzhled, maškarní ples.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 až 16 hod.: Velikonoční trhy.
Velké Opatovice – Orlovna ve 14.30 hod.: První pomoc nejsou žádné čáry, ale umí zázraky..., seminář.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko ve 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Včelka Mája: Medové hry.
Boskovice v 19.30 hod. Tomb Raider.

všechny

Sledujte nás!Hokejisty Boskovic dělí od finále krajské ligy jen jedna výhra

12.3.2018 5:51 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska rozehrála minulý týden semifinálové boje. Vítěz základní části, celek Boskovic, měří své síly s týmem Kroměříže, druhou dvojici pak tvoří celky Velkého Meziříčí a Uničova.

Hokejisty Boskovic dělí od finále krajské ligy jen jedna výhra
Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

1. semifinále - středa 7. 3.

Boskovice - Kroměříž 6:5 PP (2:2, 2:2, 1:1, 1:0), 4. Špok, 16. Karný, 32. Bednář, 33. Václavík, 58. Špok, 66. Skácel - 3. Murín, 11. Zavřel, 22. Merta, 38. Zavřel, 49. Sedlář.

V podstatě celé utkání tahal domácí celek brankově za kratší konec, když dotahoval vedení hostů, aby nakonec v prodloužení slavil výhru.

Ve 3. minutě se zblízka prosadil Murín a hosté vedli, už za 58 vteřin střelou z úhlu vyrovnal Špok. Domácím dělala problém především rychlost hostí a ti šli v 11. minutě po dorážce Zavřela znovu do vedení. Boskovice stihli v 16. minutě znovu vyrovnat, když se z otočky trefil Karný.

Také druhá třetina nabídla po dvou brankách na obou stranách, ve třetí části se z mnoha šancí na obou stranách ujala jedna, a to při přesilových hrách.

Prodloužení začalo přesilovkou Kroměříže, tu boskovičtí přežili a rozhodující okamžik utkání přišel v 66. minutě, kdy se při přesilovce Boskovic trefil Skácel.

2. semifinále - sobota 10. 3. 2018

Kroměříž - Boskovice 3:1 (1:0, 0:0, 2:1), 8. a 44. Merta, 59. Vaněk - 49. Skácel.

Více než čtyři stovky diváků viděly dramatický zápas se šťastným koncem pro domácí tým.

Kroměřížští šli opět brzy do vedení, v 8. minutě Merta střelou nad lapačku Chvátala otevřel skóre utkání. Skvělý výkon předvedl domácí brankář Karola, na kterého hráči Boskovic dlouho nemohli najít správný recept. V 9. minutě vychytal Dufka, v 11. minutě Šebka, po střele Karného zvonila tyč.

Ve druhé části měli hosté optickou převahu, znovu měli několik velkých šancí, ale Karola byl stále nepřekonatelný.

Ve 44. minutě poslal po samostatném nájezdu Merta svým druhým gólem Kroměříž do vedení 2:0, ve 49. minutě Skácel snížil, všechny další šance pochytal znovu Karola. V 59. Minutě definitivně pojistil domácí vítězství Vaněk.

3. semifinále - neděle 11. 3.

Boskovice - Kroměříž 5:3 (0:1, 2:1, 3:1).

První polovina utkání patřila hostům, kteří z pevné obrany vyráželi do rychlých útoků. Boskovice začaly tlačit až od třicáté minuty, do konce druhé třetiny vyrovnaly stav a závěrečnou část plně ovládly.

Po třech zápasech tak vedou Boskovice 2:1 a k postupu do finále potřebují jedno vítězství. Čtvrtý semifinálový zápas se hraje v sobotu 17. března v Kroměříži, případné páté utkání je na programu o den později v Boskovicích.

Ve druhém semifinále překvapivě po třech zápasech vede Uničov nad celkem Velkého Meziříčí 2:1, když ve třetím utkání zvítězil na ledě svého soupeře (Velké Meziříčí - Uničov 5:3, 3:4 a 3:6).

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509