KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!

Hokejisty Boskovic dělí od finále krajské ligy jen jedna výhra

12.3.2018 5:51 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska rozehrála minulý týden semifinálové boje. Vítěz základní části, celek Boskovic, měří své síly s týmem Kroměříže, druhou dvojici pak tvoří celky Velkého Meziříčí a Uničova.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

1. semifinále - středa 7. 3.

Boskovice - Kroměříž 6:5 PP (2:2, 2:2, 1:1, 1:0), 4. Špok, 16. Karný, 32. Bednář, 33. Václavík, 58. Špok, 66. Skácel - 3. Murín, 11. Zavřel, 22. Merta, 38. Zavřel, 49. Sedlář.

V podstatě celé utkání tahal domácí celek brankově za kratší konec, když dotahoval vedení hostů, aby nakonec v prodloužení slavil výhru.

Ve 3. minutě se zblízka prosadil Murín a hosté vedli, už za 58 vteřin střelou z úhlu vyrovnal Špok. Domácím dělala problém především rychlost hostí a ti šli v 11. minutě po dorážce Zavřela znovu do vedení. Boskovice stihli v 16. minutě znovu vyrovnat, když se z otočky trefil Karný.

Také druhá třetina nabídla po dvou brankách na obou stranách, ve třetí části se z mnoha šancí na obou stranách ujala jedna, a to při přesilových hrách.

Prodloužení začalo přesilovkou Kroměříže, tu boskovičtí přežili a rozhodující okamžik utkání přišel v 66. minutě, kdy se při přesilovce Boskovic trefil Skácel.

2. semifinále - sobota 10. 3. 2018

Kroměříž - Boskovice 3:1 (1:0, 0:0, 2:1), 8. a 44. Merta, 59. Vaněk - 49. Skácel.

Více než čtyři stovky diváků viděly dramatický zápas se šťastným koncem pro domácí tým.

Kroměřížští šli opět brzy do vedení, v 8. minutě Merta střelou nad lapačku Chvátala otevřel skóre utkání. Skvělý výkon předvedl domácí brankář Karola, na kterého hráči Boskovic dlouho nemohli najít správný recept. V 9. minutě vychytal Dufka, v 11. minutě Šebka, po střele Karného zvonila tyč.

Ve druhé části měli hosté optickou převahu, znovu měli několik velkých šancí, ale Karola byl stále nepřekonatelný.

Ve 44. minutě poslal po samostatném nájezdu Merta svým druhým gólem Kroměříž do vedení 2:0, ve 49. minutě Skácel snížil, všechny další šance pochytal znovu Karola. V 59. Minutě definitivně pojistil domácí vítězství Vaněk.

3. semifinále - neděle 11. 3.

Boskovice - Kroměříž 5:3 (0:1, 2:1, 3:1).

První polovina utkání patřila hostům, kteří z pevné obrany vyráželi do rychlých útoků. Boskovice začaly tlačit až od třicáté minuty, do konce druhé třetiny vyrovnaly stav a závěrečnou část plně ovládly.

Po třech zápasech tak vedou Boskovice 2:1 a k postupu do finále potřebují jedno vítězství. Čtvrtý semifinálový zápas se hraje v sobotu 17. března v Kroměříži, případné páté utkání je na programu o den později v Boskovicích.

Ve druhém semifinále překvapivě po třech zápasech vede Uničov nad celkem Velkého Meziříčí 2:1, když ve třetím utkání zvítězil na ledě svého soupeře (Velké Meziříčí - Uničov 5:3, 3:4 a 3:6).