Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Hudební salónek v blanenském zámku se rozezněl hudbou

6.1.2018 10:35 | Původní vydání | Irena Čepová

BLANSKO - Příjemné chvíle zažíváme se svými nejbližšími nejenom o Vánocích. Radujeme se nad rozbalenými dárky, těší nás vše ušlechtilé, ale je třeba se radovat i nad obyčejnými dárky od srdíčka. Téměř na konci prosince se těšilo překrásné duchovní náladě mnoho návštěvníků jedné z úžasných akcí blanenského muzea, neboť zpěvem a hudbou se rozezněl hudební salónek v blanenském zámku. Právě tady byl rozbalen ještě jeden překrásný dárek. 

Hudební salónek v blanenském zámku se rozezněl hudbou
Koncert na blanenském zámku. Foto Ladislav Král

A tak se u mě propojilo několik nečekaných středobodů – jedna slavnostní večerní chvíle se svátečním koncertem, dojímavý zpěv s tóny romantické či ve víru španělských rytmů tančící kytary, letní ukolébavka s ukolébavkou vánoční, umění s krásou a záplava dojmů s láskou. Všechny vánočně naladila hudba, jež vznikla prolínáním umu krásné ženy a charismatického muže.

Dárek to byl vskutku originální - z rukou dvou šikovných blanenských muzikantů, paní Hany Korčákové a Miloše Pernici, kteří ukázali, že umí. Umí nejenom hrát a zpívat, ale především rozdávat radost, štěstí, úsměvy a pohlazení všem, kteří mají srdce otevřené a touží být zase o trošku bohatší. Takové momenty v našich životech působí jako náhlé světlo, osvícení kulturního bohatství, tradic a umění, které nemusí spát, které může oslovovat a dělat náš svět příjemnějším, mírumilovnějším a lepším.

Ať už melancholie či baladičnost skladeb mnohé ukolébala nebo rytmické nápěvky roztleskaly ruce hostů, nálada byla výborná. Protože dobrý koncert se odvíjí také od dobrého publika, a to tentokrát vskutku bylo publikem vnímavým, hltajícím každičký podaný impuls. Chtíc, aby spal se tiše neslo éterem, aby bylo vystřídáno pastýřským Tedy poženem. Co to znamená? Přece Slyšeli jsme v Betlémě, že tam leží na seně – a možná někdo zatoužil kdesi hluboko ve svém nitru: I já bych rád k Betlému…

Tiše a ochotně purpura na plotně voní, stále voní, nikdo si nevšímá, jak život mění se v dým. Snad někde v podkroví básníci bláhoví pro ni slzy roní, hrany ji odzvoní rampouchem křišťálovým. Na konec nezazvonil zvonec, nýbrž zacinkaly rolničky, které poté rozezpívaly celý sál světoznámým vánočním tradicionálem.

Vše ale jednou končí, aby se mohl zrodit začátek něčeho nového – poslední tóny i poslední potlesk byl milou tečkou tohoto srdečného a bezprostředního koncertu ve stylovém prostředí s krásnou výpravou, s milými lidmi. Díky Vám za něj, a díky také roku 2017 za všechno co nám přinesl, čím nás obohatil. A vzhůru vstříc roku novému s přáním, aby byl i on naplněn šťastnými okamžiky, životodárným uměním i chvílemi s našimi blízkými ve zdraví a lásce.

Galerie k článku

Koncert na blanenském zámku. Foto Ladislav KrálKoncert na blanenském zámku. Foto Ladislav KrálKoncert na blanenském zámku. Foto Ladislav KrálKoncert na blanenském zámku. Foto Ladislav Král

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509