Dnes je čtvrtek, 24. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 9 hod.: Farmářské trhy.
Blansko – Dělnický dům v 9 a 10.30 hod.: Kráska a zvíře, taneční pohádka.
Blansko – Náměstí Republiky v 15 hod.: ZUŠ OPEN – Koncert vítězů.
Blansko – Knihovna v 17 hod.: Politické strany, jejich proměny a aktuální trendy: Vzestup politických podnikatelů.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: Koncert – Hovaduo, Ivoš Cicvárek a Lada Šimíčková.
Boskovice – Zámek v 19 hod.: Melodie, které milujeme.
Letovice – ZUŠ v 15 hod.: ZUŠ Open.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 hod.: ZUŠ Open 2018.


kina
Blansko ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Boskovice v 17 hod. Solo: Star Wars Story.
Boskovice ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Doubravice v 18 hod. Věčně tvá nevěrná.

všechny

Sledujte nás!Hudební salónek v blanenském zámku se rozezněl hudbou

6.1.2018 10:35 | Původní vydání | Irena Čepová

BLANSKO - Příjemné chvíle zažíváme se svými nejbližšími nejenom o Vánocích. Radujeme se nad rozbalenými dárky, těší nás vše ušlechtilé, ale je třeba se radovat i nad obyčejnými dárky od srdíčka. Téměř na konci prosince se těšilo překrásné duchovní náladě mnoho návštěvníků jedné z úžasných akcí blanenského muzea, neboť zpěvem a hudbou se rozezněl hudební salónek v blanenském zámku. Právě tady byl rozbalen ještě jeden překrásný dárek. 

Hudební salónek v blanenském zámku se rozezněl hudbou
Koncert na blanenském zámku. Foto Ladislav Král

A tak se u mě propojilo několik nečekaných středobodů – jedna slavnostní večerní chvíle se svátečním koncertem, dojímavý zpěv s tóny romantické či ve víru španělských rytmů tančící kytary, letní ukolébavka s ukolébavkou vánoční, umění s krásou a záplava dojmů s láskou. Všechny vánočně naladila hudba, jež vznikla prolínáním umu krásné ženy a charismatického muže.

Dárek to byl vskutku originální - z rukou dvou šikovných blanenských muzikantů, paní Hany Korčákové a Miloše Pernici, kteří ukázali, že umí. Umí nejenom hrát a zpívat, ale především rozdávat radost, štěstí, úsměvy a pohlazení všem, kteří mají srdce otevřené a touží být zase o trošku bohatší. Takové momenty v našich životech působí jako náhlé světlo, osvícení kulturního bohatství, tradic a umění, které nemusí spát, které může oslovovat a dělat náš svět příjemnějším, mírumilovnějším a lepším.

Ať už melancholie či baladičnost skladeb mnohé ukolébala nebo rytmické nápěvky roztleskaly ruce hostů, nálada byla výborná. Protože dobrý koncert se odvíjí také od dobrého publika, a to tentokrát vskutku bylo publikem vnímavým, hltajícím každičký podaný impuls. Chtíc, aby spal se tiše neslo éterem, aby bylo vystřídáno pastýřským Tedy poženem. Co to znamená? Přece Slyšeli jsme v Betlémě, že tam leží na seně – a možná někdo zatoužil kdesi hluboko ve svém nitru: I já bych rád k Betlému…

Tiše a ochotně purpura na plotně voní, stále voní, nikdo si nevšímá, jak život mění se v dým. Snad někde v podkroví básníci bláhoví pro ni slzy roní, hrany ji odzvoní rampouchem křišťálovým. Na konec nezazvonil zvonec, nýbrž zacinkaly rolničky, které poté rozezpívaly celý sál světoznámým vánočním tradicionálem.

Vše ale jednou končí, aby se mohl zrodit začátek něčeho nového – poslední tóny i poslední potlesk byl milou tečkou tohoto srdečného a bezprostředního koncertu ve stylovém prostředí s krásnou výpravou, s milými lidmi. Díky Vám za něj, a díky také roku 2017 za všechno co nám přinesl, čím nás obohatil. A vzhůru vstříc roku novému s přáním, aby byl i on naplněn šťastnými okamžiky, životodárným uměním i chvílemi s našimi blízkými ve zdraví a lásce.

Galerie k článku

Koncert na blanenském zámku. Foto Ladislav KrálKoncert na blanenském zámku. Foto Ladislav KrálKoncert na blanenském zámku. Foto Ladislav KrálKoncert na blanenském zámku. Foto Ladislav Král

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509