Dnes je sobota, 17. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Já nejsem tvoje maminka.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Zemřít pro design.
Kunštát – Kulturní dům v 15 hod.: Karneval nejen pro děti.
Letovice – ZUŠ ve 20 hod.: Rómská divadelní komedie – Miri fajta.
Letovice – Kulturní dům ve 20 hod.: Sportovní ples.
Svitávka – Sokolovna ve 20 hod.: Tvoje tvář má známý vzhled, maškarní ples.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 až 16 hod.: Velikonoční trhy.
Velké Opatovice – Orlovna ve 14.30 hod.: První pomoc nejsou žádné čáry, ale umí zázraky..., seminář.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko ve 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Včelka Mája: Medové hry.
Boskovice v 19.30 hod. Tomb Raider.

všechny

Sledujte nás!Hudební salónek v blanenském zámku se rozezněl hudbou

6.1.2018 10:35 | Původní vydání | Irena Čepová

BLANSKO - Příjemné chvíle zažíváme se svými nejbližšími nejenom o Vánocích. Radujeme se nad rozbalenými dárky, těší nás vše ušlechtilé, ale je třeba se radovat i nad obyčejnými dárky od srdíčka. Téměř na konci prosince se těšilo překrásné duchovní náladě mnoho návštěvníků jedné z úžasných akcí blanenského muzea, neboť zpěvem a hudbou se rozezněl hudební salónek v blanenském zámku. Právě tady byl rozbalen ještě jeden překrásný dárek. 

Hudební salónek v blanenském zámku se rozezněl hudbou
Koncert na blanenském zámku. Foto Ladislav Král

A tak se u mě propojilo několik nečekaných středobodů – jedna slavnostní večerní chvíle se svátečním koncertem, dojímavý zpěv s tóny romantické či ve víru španělských rytmů tančící kytary, letní ukolébavka s ukolébavkou vánoční, umění s krásou a záplava dojmů s láskou. Všechny vánočně naladila hudba, jež vznikla prolínáním umu krásné ženy a charismatického muže.

Dárek to byl vskutku originální - z rukou dvou šikovných blanenských muzikantů, paní Hany Korčákové a Miloše Pernici, kteří ukázali, že umí. Umí nejenom hrát a zpívat, ale především rozdávat radost, štěstí, úsměvy a pohlazení všem, kteří mají srdce otevřené a touží být zase o trošku bohatší. Takové momenty v našich životech působí jako náhlé světlo, osvícení kulturního bohatství, tradic a umění, které nemusí spát, které může oslovovat a dělat náš svět příjemnějším, mírumilovnějším a lepším.

Ať už melancholie či baladičnost skladeb mnohé ukolébala nebo rytmické nápěvky roztleskaly ruce hostů, nálada byla výborná. Protože dobrý koncert se odvíjí také od dobrého publika, a to tentokrát vskutku bylo publikem vnímavým, hltajícím každičký podaný impuls. Chtíc, aby spal se tiše neslo éterem, aby bylo vystřídáno pastýřským Tedy poženem. Co to znamená? Přece Slyšeli jsme v Betlémě, že tam leží na seně – a možná někdo zatoužil kdesi hluboko ve svém nitru: I já bych rád k Betlému…

Tiše a ochotně purpura na plotně voní, stále voní, nikdo si nevšímá, jak život mění se v dým. Snad někde v podkroví básníci bláhoví pro ni slzy roní, hrany ji odzvoní rampouchem křišťálovým. Na konec nezazvonil zvonec, nýbrž zacinkaly rolničky, které poté rozezpívaly celý sál světoznámým vánočním tradicionálem.

Vše ale jednou končí, aby se mohl zrodit začátek něčeho nového – poslední tóny i poslední potlesk byl milou tečkou tohoto srdečného a bezprostředního koncertu ve stylovém prostředí s krásnou výpravou, s milými lidmi. Díky Vám za něj, a díky také roku 2017 za všechno co nám přinesl, čím nás obohatil. A vzhůru vstříc roku novému s přáním, aby byl i on naplněn šťastnými okamžiky, životodárným uměním i chvílemi s našimi blízkými ve zdraví a lásce.

Galerie k článku

Koncert na blanenském zámku. Foto Ladislav KrálKoncert na blanenském zámku. Foto Ladislav KrálKoncert na blanenském zámku. Foto Ladislav KrálKoncert na blanenském zámku. Foto Ladislav Král

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509