Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Iktové centrum blanenské nemocnice získalo mezinárodní ocenění

13.6.2018 1:10 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Blanenská nemocnice, respektive její iktové centrum, získalo ocenění ESO Angels Awards - platinový statut iktového centra v rámci největší evropské iktové konference ESOC 2018. Ta se uskutečnila ve Švédském Goteborgu. Cílem soutěže je zlepšování kvality péče o pacienty.

Iktové centrum blanenské nemocnice získalo mezinárodní ocenění
Nemocnice Blansko. Ilustrační foto archiv

V rámci soutěže se sledovala kvalita péče v iktových centrech. Hodnotilo se sedm položek. Mimo jiné kolik bylo trombolýz, jak rychle měl pacient po příjezdu provedené CT mozku, kolik trombolýz bylo podáno do jedné hodiny, případně zda byla vyšetřena eventuální porucha polykání nebo jaké léky dostal pacient při propuštění.

„Důvodem soutěže je zlepšování kvality péče o pacienty s mozkovou příhodou a možnost vyvozovat obecná doporučení pro lékaře či centra. Ocenění bylo uděleno na jeden rok,“ popsala mluvčí blanenské nemocnice Kateřina Ostrá.

Česká republika se do iniciativy Angels, kterou zaštiťuje Evropská stroková asociace zapojila v loňském roce. Od letošního roku pak má povinnost zadávat informace o léčbě pacientů v iktovém centru do mezinárodního registru RESQ.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509