Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Iktové centrum blanenské nemocnice získalo mezinárodní ocenění

13.6.2018 1:10 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - Blanenská nemocnice, respektive její iktové centrum, získalo ocenění ESO Angels Awards - platinový statut iktového centra v rámci největší evropské iktové konference ESOC 2018. Ta se uskutečnila ve Švédském Goteborgu. Cílem soutěže je zlepšování kvality péče o pacienty.

Iktové centrum blanenské nemocnice získalo mezinárodní ocenění
Nemocnice Blansko. Ilustrační foto archiv

V rámci soutěže se sledovala kvalita péče v iktových centrech. Hodnotilo se sedm položek. Mimo jiné kolik bylo trombolýz, jak rychle měl pacient po příjezdu provedené CT mozku, kolik trombolýz bylo podáno do jedné hodiny, případně zda byla vyšetřena eventuální porucha polykání nebo jaké léky dostal pacient při propuštění.

„Důvodem soutěže je zlepšování kvality péče o pacienty s mozkovou příhodou a možnost vyvozovat obecná doporučení pro lékaře či centra. Ocenění bylo uděleno na jeden rok,“ popsala mluvčí blanenské nemocnice Kateřina Ostrá.

Česká republika se do iniciativy Angels, kterou zaštiťuje Evropská stroková asociace zapojila v loňském roce. Od letošního roku pak má povinnost zadávat informace o léčbě pacientů v iktovém centru do mezinárodního registru RESQ.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509